Opublikowano: 05.06.2024 r., 13:09
|
Autor: Ewa Cierpiał
Nie od dziś wiadomo, że rabarbar jest prawdziwą skarbnicą witamin i mikroelementów. W ostatnim czasie hitem na serwisach takich jak Onet Gotowanie są dania z rabarbarem, których orzeźwiający, kwasowy smak doskonale komponuje się zarówno z owocami, jak i innymi dodatkami. Zapraszamy do zapoznania się z przepisami na wyjątkowo smaczne desery, które nie tylko są proste w wykonaniu, ale także niewygórowane cenowo. Poczujesz urok rabarbaru na nowo smakując domowe racuchy drożdżowe z tym dodatkiem, ciesząc się chrupiącym rabarbarem pod kruszonką czy delektując się drożdżówkami z rabarbarem o poranku. Nie zapomnij też o pysznym biszkopcie z rabarbarem czy o błyskawicznym cieście z rabarbarem, które idealnie sprawdzi się na niespodziewane wizyty. A jeśli jesteś fanem małych form, to muffinki z rabarbarem z pewnością przypadną ci do gustu. Przekonaj się sam, jak wiele pysznych deserów możesz przyrządzić z użyciem rabarbaru!
Przedstawiamy przepis na racuchy drożdżowe z rabarbarem, który idealnie sprawdzi się na słodki i pyszny letni deser. Autorką tego niezwykle smakowitego przepisu jest Paulina Lipińska. Wyróżniające się swoim delikatnym kwaskowatym smakiem racuchy z rabarbarem są idealnym sposobem na wykorzystanie sezonowych warzyw. Przepis jest prosty i niezawodny – wymaga tylko kilku podstawowych składników i niewielkiego wysiłku.
Tak przygotowane racuchy mają delikatną, lekko elastyczną strukturę dzięki użyciu drożdży i mąki pszennej. Jajko, masło i mleko dodają konsystencji, natomiast cukier i aromat pomarańczowy zapewniają słodkość, która doskonale kontrastuje z kwasowym smakiem rabarbaru. Przyprawy, takie jak cukier wanilinowy, nadają racuchom niepowtarzalny aromat.
Aby przygotować racuchy, niezbędna będzie duza patelnia, mikser i duża miska. Ciasto wymaga wyrabiania i pozostawienia na godzinę do wyrośnięcia, co sprawia, że racuchy są puszyste i lekkie. Rabarbar pokrojony w kostkę dodaje się do ciasta tuż przed smażeniem, nadając deserowi dodatkową teksturę i świeżości.
Racuchy drożdżowe z rabarbarem zapewne przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Są świetnym sposobem na domowy, pyszny i jednocześnie zdrowy deser. Chociaż przygotowanie ich może wymagać nieco czasu, smak końcowego produktu na pewno to wynagrodzi. Smacznego!
Dzisiejszy przepis pochodzi od Patrycji Czerwiak, która ma na swoim koncie wiele przepisów na pyszne ciasta i desery. Jej ulubiony rabarbar pod kruszonką to doskonały pomysł na wykorzystanie tego specyficznego warzywa, które wielu kojarzy z wczesnym latem.
Kiedy mówi się o rabarbarze, rzadko kojarzy się go z ciastem, a tymczasem jest to świetny dodatek o orzeźwiającym, lekko kwaskowatym smaku. Do przygotowania deseru potrzeba tylko kilku składników: 500 g rabarbaru, 150 g cukru, 50 g cukru pudru, 120 g mąki pszennej typ 500, 30 g wiórek kokosowych i 50 g masła.
Instrukcje przygotowania są proste i przejrzyste. Rabarbar pokrój w plasterki, posyp cukrem i umieść w naczyniu żaroodpornym. Następnie przygotuj kruszonkę - wystarczy zetrzeć masło na tarce i połączyć go z mąką, cukrem pudrem i wiórkami kokosowymi. Rabarbar posyp przygotowaną kruszonką, a potem całość upiecz w piekarniku przez 35 minut, w temperaturze 180 stopni.
Rabarbar pod kruszonką to deser pełen kontrastów - od chrupiącej kruszonki, po miękki rabarbar - które razem tworzą wyjątkową symfonię smaków. Z pewnością to świetny przysmak na ciepłe, wiosenne i letnie dni.
Przygotowanie drożdżówek z rabarbarem to idealny pomysł na słodkie, wiosenne wypieki. Autorką tego przepisu jest Oliwia Gawron, która wprowadzi drożdżówki w nową odsłonę, wykorzystując błyskotliwy zestaw składników.
Do przygotowania drożdżówek potrzebne będą świeże drożdże, mleko, mąka pszenna typ 500, jajka, cukier, masło, rabarbar, cukier puder oraz sok z cytryny. W składnikach dominują te, które są podstawą wielu tradycyjnych polskich wypieków, jednak dodatek rabarbaru nadaje drożdżówkom oryginalny smak i aromat.
Zestawienie komponentów jest dość proste - drożdże wymieszać z odrobiną mąki i ciepłego mleka, a następnie dodać resztę składników. Ciasto wymaga dwóch faz rośnięcia, co pozwala na uzyskanie puszystych i miękkich drożdżówek. Dodatek rabarbaru wprowadza na stragan wypieków delikatnie kwaśny, lecz przyjemny kontrast do słodkiego ciasta.
Ciasto przed pieczeniem jest formowane w drożdżówki, które po upieczeniu okrywa się lukrem z cukru pudru i soku cytrynowego. Ten domowy wypiek o wyraźnym rabarbarowym smaku, może perfekcyjnie uzupełnić po obiedzie szklankę herbaty lub stanowić znakomitą przekąskę dla gości.
Istotne jest, że sprzęt potrzebny do wykonania przepisu jest podstawowy i można go znaleźć w każdej kuchni. Wystarczy piekarnik, blaszka do pieczenia o wymiarach 25x35 cm oraz miska.
Jeszcze nie tak dawno temu, w sezonie letnim, na podwórkach cieszyły się popularnością kwaśne, chrupiące łodygi rabarbaru. Dziś, dzięki Aleksandrze Dziurze, autorce przepisu, łodygi te nabierają zupełnie nowego, delikatnie słodkiego smaku w postaci muffinek z rabarbarem. Jest to wyjątkowy przepis, który perfekcyjnie łączy kwaśność rabarbaru z delikatnością ciasta na muffinki.
Kiedyś, gdy rabarbar pojawił się w kuchni, bywał wykorzystywany głównie jako składnik kompotów czy też ciast. Jednak mamy przyjemność przedstawić innowacyjne spojrzenie na to z pozoru niepozorne warzywo. Muffinki z rabarbarem cieszą się nie tylko świetnym smakiem, lecz także prostotą wykonania. Wykorzystanie składników takich jak olej rzepakowy, ksylitol oraz mąka pszenna pełnoziarnista, sprawiło, że te muffinki to nie tylko smaczna przekąska, ale również zdrowa alternatywa dla tradycyjnych wypieków.
Przygotowanie tych muffinek jest proste i nie wymaga dużej ilości sprzętów, a łodygi rabarbaru nadają babeczkom orzeźwiającego, letniego posmaku. To danie jest idealne na leniwe, letnie popołudnie bądź jako deser na zakończenie rodzinnej kolacji.
Zachęcamy do spojrzenia na rabarbar z innej perspektywy i samodzielnego przygotowania muffinek. Smak i aromat tych babeczek z pewnością zachwyci zarówno domowników, jak i gości.
Rabarbar to roślina, którą warto włączyć do swojego jadłospisu, zwłaszcza wiosną, kiedy jest szczególnie świeży i pełen witamin. Wiele osób zna i ceni jego unikalny, lekko kwaskowaty smak. Doskonale sprawdza się w deserach, dodając im oryginalnego charakteru. Jednym z takich deserów, w których rabarbar jest głównym bohaterem, jest biszkopt z rabarbarem. Jest to przepis, który pozwoli odkryć rabarbar w nowej, deserowej odsłonie.
Dziś chcielibyśmy zaprezentować przepis na biszkopt z rabarbarem autorstwa Ewy Cierpiał. Jest to przepis prosty, nie wymagający specjalnych umiejętności kulinarnych, ale wynik końcowy na pewno was zaskoczy. Biszkopt z rabarbarem to deser o niepowtarzalnym smaku i aromacie, który zadowoli nie tylko wielbicieli rabarbaru. Autorka przepisu, Ewa Cierpiał, zdradza, że sekretem jej potrawy jest odpowiednia konsystencja - lekka, biszkoptowa podstawa, soczysty rabarbar i delikatna, zimna galaretka.
Do przygotowania biszkoptu z rabarbarem potrzebne będą biszkopty, masło, rabarbar, galaretka oraz cukier. Niezbędny sprzęt to duża patelnia, tortownica o średnicy 20 cm, rondel i lodówka. Gotowanie jest proste i intuicyjne, a ciasto polega na połączeniu warstw biszkoptu, duszonego rabarbaru i gęstej galaretki. Całość trzeba dobrze schłodzić w lodówce, aż do stężenia.
Cieszcie się smakiem wiosny i przyjemnością, jaką daje pieczenie w domu. Biszkopt z rabarbarem pozwoli wam na chwilę odpoczynku i delektowanie się pysznym deserem. Smacznego!
Zbliża się okres kiedy rabarbar zaczyna obficie rosnąć na naszych działkach i w ogrodach. Jest to idealny moment, aby zrealizować przepis na błyskawiczne ciasto z rabarbarem, którego autorką jest Patrycja Czerwiak. Słodko-kwaskowy smak rabarbaru sprawia, że ciasto jest niezwykle apetyczne i niebanalne. Przygotowanie tej potrawy nie wymaga dużych umiejętności kulinarnych, wystarczy podstawowy sprzęt kuchenny i chęci do przyrządzania smacznych deserów.
Składniki, które będą potrzebne to: mąka pszenna typ 500, jajka, cukier, olej rzepakowy, rabarbar i proszek do pieczenia. Do smaku można dodać także cukier puder. Warto pamiętać, że rabarbar, oprócz swojego charakterystycznego smaku, jest doskonałym źródłem witamin i minerałów, co z pewnością docenią osoby dbające o zdrowie i dobrą kondycję.
Do przygotowania ciasta potrzebny będzie piekarnik, mikser, duża miska, blaszka do pieczenia o wymiarach 25x35 cm oraz papier do pieczenia. Cały proces przygotowania polega na dobraniu składników we właściwej kolejności i ubiciu na puszystą masę, a następnie przelaniu do foremki, na której ułożone są pokrojone kawałki rabarbaru.
Przepis ten to świetna propozycja na szybkie i smaczne ciasto, które doskonale sprawdzi się zarówno na rodzinne spotkania, jak i deser na co dzień. Smak rabarbaru z pewnością przypomni o wiosennych i letnich dniach, a prostota przygotowania zachęci do częstego pieczenia tego ciasta.