Thermomix — całkiem nowa cena zwalająca z nóg

Thermomix stoi na blacie kuchennym. Obok niego ustawione są inne sprzęty kuchenne.
Thermomix z nową ceną, która powala z nóg, fot. Guillem de Balanzó
ikona podziel się
Opublikowano: 23.01.2024 r., 9:00 | Autor: Magda Panek
Thermomix to sprzęt, który usprawnia pracę w wielu kuchniach w Polsce. Sprzęt ten ma swoich zwolenników oraz przeciwników (niektórzy uważają go za zbędny i drogi gadżet). Sprzęt ten jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, dlatego warto go kupić. Jednak jaka jest jego cena? Ile kosztował w ubiegłych latach?

Thermomix z wyższą ceną — dlaczego?

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które zostało zaprojektowane, aby ułatwić przygotowywanie codziennych posiłków oraz bardziej wymagających dań. Urządzenie może być źródłem wielu inspiracji kulinarnych. Dodatkowo możesz przygotować w nim bardzo proste potrawy oraz te bardziej wymagające. W Thermomixie możesz wykonać między innymi masło, bułeczki czy ciasta. Produkt jest pożądany przez wiele gospodyń domowych, jednak jego cena jest powalająca.

Na wzrost kosztów zakupu Thermomixa miały wpływ między innymi rosnące koszty produkcji komponentów urządzenia, a także ich ograniczona dostępność. Producent zwiększył również koszt zakupu urządzenia z powodu ciągle rosnącej inflacji i wzrostu ceny materiałów niezbędnych do wykonania urządzenia. Warto podkreślić, że wzrosły również koszty utrzymania pracowników oraz ceny mediów (np. energii), które również mogły przyczynić się do wzrostu ceny urządzenia.

Jaki jest koszt zakupu TM6 w 2024 roku?

Stało się to, o czym informowało nas wielu przedstawicieli Thermomixa pod koniec roku — wielofunkcyjny robot kuchenny podrożał. Od 8 stycznia cena słynnego robota kuchennego marki Vorwerk poszła bardzo mocno w górę. Będzie trzeba zapłacić za niego blisko 500 zł więcej niż w roku poprzednim. Obecnie na rynku dostępna jest tylko najnowsza wersja Thermomixa (czyli TM6, który trafił do sprzedaży w 2019 roku).

Już w ubiegłym roku (tj. w 2023) cena inteligentnego robota kuchennego poszybowała w górę o 250 zł — cena ta wzrosła z 5745 zł do 5995 zł. Obecnie za TM6 trzeba będzie zapłacić aż 6455 zł — czyli przeszło 460 zł więcej niż w roku poprzednim. Wysoka cena Thermomixa nie ogranicza jednak jego zakupu — można bowiem kupić go na raty 0% (jeśli aktualnie obowiązuje taka promocja). 

Obecnie w cenie 6455 zł otrzymasz Thermomix TM6, książkę kucharską, akcesoria (między innymi koszyczek, miarkę, motylek, osłonkę przed rozpryskiwaniem oraz przystawkę Varoma) oraz 6-miesięczny dostęp do aplikacji Cookidoo. Po dopłacie dodatkowych 495 zł otrzymasz ww. produkty oraz Thermomix Sensor z ładowarką i uchwytem. Sensor ułatwia pieczenie i pozwala na pełną kontrolę temperatur wewnątrz potrawy.

Thermomix znajduje się na blacie. Na jego ekranie widoczny jest czas oraz temperatura gotowania.
Wysoka cena Thermomixa w nowym roku, fot. Tada Images

Źródła:

  • https://www.vorwerk.com/pl/pl/c/strona-glowna/produkty/thermomix/tm6
  • https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tanio-juz-bylo-thermomix-juz-z-wyzsza-cena/5t6l52x?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi&utm_term=autor_9&fbclid=IwAR1xnbDOHLB_M1OtZv3ER7izqbE8VqYfU8sFH5t3BOtgbYGV9X9pL-Q_kYM
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto