Będziesz w szoku, do czego się nada! Niestandardowe wykorzystanie Thermomixa w domu

Thermomix może służyć nie tylko do gotowania
Thermomix posiada kilka funkcji, o których być może nie wiesz, fot. fabioderby
ikona podziel się
Opublikowano: 28.03.2024 r., 12:55 | Autor: Magda Panek
Thermomix z pewnością kupujesz z myślą o gotowaniu w nim przepysznych potraw. A jeśli można w nim zrobić również coś poza gotowaniem? Jeśli jesteś ciekawy, koniecznie dotrwaj do końca. Kilka jego zastosowań może okazać się zaskakujących. Thermomix nie tylko usprawni twoją pracę w kuchni, ale również wspomoże walkę z różnymi infekcjami. Możesz przygotować w nim również produkty na relaks w wannie. Zaciekawiony? Zapraszam do dalszej części.

Nawilżenie i piękne zapachy w domu - jak to zrobić?

Jako pierwszą z dość nietypowych funkcji Thermomixa omówimy nawilżanie powietrza. Jeśli posiadasz ten sprzęt, a powietrze w twoim mieszkaniu lub domu jest suche, do naczynia miksującego wlej około półtora litra wody. Następnie zamiast miarki nałóż koszyczek, ustaw temperaturę Varoma, czas 60 minut i obroty 1.  W ten sposób para wydostająca się z naczynia dobrze nawilży powietrze w twoim mieszkaniu. Thermomix w tym wypadku świetnie zastąpi nawilżacz powietrza, który ma tylko jedną funkcję.

Słyszałeś kiedyś o aromaterapii? Możesz wykorzystać do niej właśnie Thermomix. Przygotowanie domowej aromaterapii wygląda podobnie do samego nawilżania. Różnica polega jedynie no dodatku do wody kilku kropel ulubionego olejku eterycznego. Przy jego wyborze zwróć uwagę na to, aby był naturalny, ponieważ posiada on więcej właściwości zdrowotnych niż jego chemiczny zamiennik.

Jak Thermomix może wpływać na zdrowie?

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie, które zastępuje wiele sprzętów. Może zastąpić również inhalator. Uważaj jednak, ponieważ podczas inhalacji przy pomocy TM nie powinno się nad nim nachylać, aby się nie poparzyć. Para wydostająca się z Thermomixa jest gorąca, dlatego podczas domowej inhalacji po prostu usiądź obok naczynia i oddychaj pełną piersią.

Przygotowanie inhalacji w Thermomixie przebiega podobnie do procesu nawilżania powietrza. Z tą różnicą, że podczas inhalacji do naczynia należy dodać zioła o odpowiednich właściwościach. A jakie zioła najlepiej wykorzystać? Świetnie sprawdzi się tu szałwia, rumianek, tymianek lub majeranek. Oczywiście możesz korzystać z połączenia kilku składników, aby inhalacja była bardziej skuteczna.

Zdjęcie przedstawia inhalator, który możesz zastąpić Thermomixem
Domowe inhalacje - możesz wykorzystać do nich Thermomix, fot. Africa Studio

Źródła:

  1. https://myslipotarganej.pl/nietypowe-zastosowania-thermomixa-inhalacje-kosmetyki-masy-plastyczne-i-co-jeszcze/

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto