Nie kupuj nowego Thermomixa! Te gadżety wystarczą, by działał jak najdroższa wersja

Thermomix stoi na kuchennym blacie. Obok niego znajduje się koszyk z jabłkami.
Thermomix w podstawowej wersji. Sprawdź jakie gadżety kupić., fot. Mathias Weil
ikona podziel się
Opublikowano: 24.01.2024 r., 17:00 | Autor: Magda Panek
Thermomix to urządzenie wielofunkcyjne, które zostało zaprojektowane do przygotowywania posiłków oraz wymagających dań. Może stanowić źródło wielu inspiracji do zrobienia ciekawych potraw. Urządzenie to posiada wiele funkcji, do których możemy zaliczyć między innymi wolne gotowanie, fermentowanie czy sous-vide. Poznaj kilka propozycji na dodatkowe akcesoria do Thermomixa, które dostępne są między innymi na platformie Amazon.

Akcesorium do odprowadzania pary OTOmitra

To urządzenie, które ma za zadanie chronić szafki kuchenne przed wilgocią oraz uszkodzeniami spowodowanymi przez ulatniającą się parę. Przekaźnik ten wykonany jest z materiału, który nie zawiera BPA i nadaje się do kontaktu z żywnością. Dodatek ten jest bezpieczny, bezzapachowy i łatwy do utrzymania w czystości. Nadaje się do mycia w zmywarce i jest odporny na wysokie temperatury (sięgające aż 200°C).

Akcesorium do odprowadzania pary jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy umieścić je na pokrywie

Thermomixa i skierować końcówkę w dowolną stronę (urządzenie można obrócić o 360°). Urządzenie jest kompatybilne z pokrywkami TM5, TM6 oraz TM31. Gadżet dzięki unikalnej konstrukcji można wydłużyć o 6 cm. Jego cena wynosi 99,99 zł.

Silikonowe naczynie do zapiekanek Varoma FlexiSteam

FlexiSteam to nakładka wyprodukowana z tworzywa (silikonu), które nie zawiera BPA i nadaje się do kontaktu z żywnością. Nakładkę można myć w zmywarce. Ten dodatek do Thermomixa ułatwia gotowanie na parze i świetnie sprawdzi się do przygotowania posiłków lekkostrawnych. FlexiSteam jest kompatybilne z Thermomixem TM5, TM6, TM31 oraz TM Friend.

Forma do gotowania na parze wspomaga bezproblemowe przygotowanie omletów, ryb, mięsa, warzyw oraz ciast. Podkładka nie posiada otworów, dlatego płyny gromadzone z gotowanych potraw nie kapią na niższą półkę Varomy. FlexiSteam jest odporne na działanie bardzo niskich oraz wysokich temperatur, dlatego świetnie sprawdzi się również do mrożenia lub pieczenia. Koszt zakupu nakładki do zapiekania wynosi obecnie 70,95 zł.

Nakładka do szpecli Mixle V2

Urządzenie to rozszerza funkcje Thermomixa o produkcję pysznych klusek. Szpecle w Mixle V2 przygotowywane są bezpośrednio w urządzeniu TM6, TM5, TM31 oraz TM Friend. Ważnym jest, aby temperatura gotowania nie przekraczała 90°C (osiągane są wtedy optymalne warunki do gotowania kluseczek). Ciasto na szpecle wlewa się do specjalnego lejka, następnie obraca się je ręcznie przez około minutę i porcje ciasta przenoszone jest przez otwory do gotującej się wody w pojemniku Thermomixa.

Nakładka posiada silikonowy pierścień otaczający część z otworami, z których wypływa ciasto, aby zapewnia bezpieczne i wygodne użytkowanie nakładki. Pierścień ten przeciwdziała obracaniu się dolnej części, w czasie gdy obracana jest górna część nakładki. Dodatkowo silikonowy pierścień zmniejsza ryzyko oparzenia podczas demontażu nakładki. Obecny koszt zakupu Nakładki do szpecli wynosi 183,95 zł.

Wkład do jajek i muffinek

Wkłady te mogą być wykorzystane do przygotowania pysznych jajek w koszulce lub muffinek. W skład zestawu wchodzą dwa wkłady, które są kompatybilne z urządzeniem TM6, TM5 oraz TM31.  Dodatkowo dołączona jest bezpłatna ulotka z kilkoma przepisami. Wykorzystanie nakładek jest bardzo proste w obsłudze i zmniejsza czas poświęcany na przygotowanie potraw (w jednym czasie możesz przygotować 4 jajka w koszulkach).

Wkłady do gotowania jajek oraz muffinek idealnie wpasowują się w przestrzeń koszyczka dołączonego do Thermomixa. Dodatkowo wkłady mają uchwyty, które ułatwiają ich wyciągnięcie. Duże otwory zapewniają optymalną cyrkulację pary, dzięki czemu podczas wyciągania wkładów zmniejszone jest ryzyko oparzenia się. Wkłady wytworzone są z tworzywa bez BPA, które odporne jest na działanie wysokich temperatur, dlatego bez obawy można myć je w zmywarce. Koszt zakupu wkładów do jajek i muffinek wynosi 71,44 zł.

W naczyniu miksującym Thermomixa znajduje się nakładka. Obok naczynia stoi stacja Thermomixa.
Dodatkowe akcesotia do Thermomixa ułatwiające gotowanie., fot. Mathias Weil

Nakładka do naleśników MixCaker

Nakładki układane jedna na drugą pozwalają na jednoczesne przygotowanie do sześciu naleśników. Nakładki te usprawniają pracę w kuchni oraz sprawiają, że rezygnujemy z tradycyjnego smażenia na rzecz gotowania z wykorzystaniem pary. Naleśniki przygotowanie w MixCaker są mniej kaloryczne oraz lekkostrawne, dlatego warto posiadać taką nakładkę w swojej kuchni. MixCaker można wykorzystać również do przygotowania omletów lub jajek sadzonych (oczywiście gotowanych na parze).

Nakładka MixCaker wykonana jest z tworzywa wysokiej jakości, które odporne jest na działanie wysokich temperatur. MixCaker został przebadany laboratoryjnie i nadaje się do bezpiecznego kontaktu z żywnością. Nakładkę do naleśników można myć w zmywarce, jednak równie łatwo czyści się ją ręcznie. Obecna cena zakupu MixCaker wynosi 99,95 zł.

Źródła:

  1. https://www.vorwerk.com/pl/pl/c/strona-glowna/produkty/thermomix/tm6
  2. https://think-about.pl/kup-dodatkowe-akcesoria-do-thermomix-i-poznaj-ukryte-mozliwosci/39035/
  3. https://www.amazon.pl/OTOmitra-Przeplyw-Thermomix-akcesoria-odprowadzania/dp/B0BYNZDNGV?th=1&linkCode=sl1&tag=thinkabout0f-21&linkId=cf1334e26c3ba79e6dd23c19c1b73cb5&language=pl_PL&ref_=as_li_ss_tl
  4. https://www.amazon.pl/Wundermix-FlexiSteam®-silikonowe-zapiekanek-kompatybilne/dp/B09M5HKS6L?&linkCode=sl1&tag=thinkabout0f-21&linkId=3161db28e93a1229120d0ee367db9a34&language=pl_PL&ref_=as_li_ss_tl
  5. https://www.amazon.pl/ulepszona-kompatybilna-urządzenie-przygotowywania-nierdzewnej/dp/B0CG9XWGJV?&linkCode=sl1&tag=thinkabout0f-21&linkId=a501863fec79550fd1c20a13b36704f8&language=pl_PL&ref_=as_li_ss_tl
  6. https://www.amazon.pl/KochFix-gotowania-pasuje-Thermomix-zestawie/dp/B0CN5SZ8ZZ?&linkCode=sl1&tag=thinkabout0f-21&linkId=2e36a770039223002d21c9b3bb8e7bfc&language=pl_PL&ref_=as_li_ss_tl
  7. https://www.amazon.pl/Urządzenie-naleśników-kompatybilne-akcesoriami-naleśnikami/dp/B0CBVGHPMF?&linkCode=sl1&tag=thinkabout0f-21&linkId=d484a81a894eccb3b4d8a59d1d8bfab5&language=pl_PL&ref_=as_li_ss_tl
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto