6 tys. zł za tańczący Thermomix?! To nie żart – musisz go pilnować lub ponieść dodatkowe koszty

Tak wygląda człowiek, któremu Thermomix skacze po blacie
Thermomix to wychwalany sprzęt, który jednak ma pewne wady, fot. luismolinero
ikona podziel się
Opublikowano: 19.04.2024 r., 15:02 | Autor: Ewa Cierpiał
Thermomix, produkowany przez firmę Vorwerk, zdobył sobie wielu oddanych fanów dzięki swojej zdolności do wykonywania różnorodnych zadań kuchennych — od krojenia, obierania i mieszania po gotowanie. Jednak, w miarę jak użytkownicy zgłębiają możliwości tego urządzenia, pojawiają się również pewne problemy.
Z tego artykułu dowiesz się:
  1. Upadek z blatu
  2. A może podstawka?

Upadek z blatu

Najczęstszą skargą, która ostatnio pojawiła się na forach wśród użytkowników Thermomix, jest „tańczący” na blacie sprzęt podczas intensywnego miksowania lub obróbki składników. I jak podaje Onet.pl za portalem Wyborcza.biz, takie opinie pojawiają się już od 2012 roku. To zastanawiające, że od tylu lat firma Vorwerk nic nie zrobiła z pojawiającym się zarzutem w kierunku ich flagowego sprzętu, wprowadzając zmiany w technologii bądź budowie sprzętu.

Jest to o tyle szokujące, że niektórzy z użytkowników zgłaszają, iż sprzęt sam spadł im z kuchennego blatu podczas intensywnego mieszania. Takim przeżyciem podzieliła się pani Anna z portalem Wyborcza.biz. A bądźmy szczerzy, spadek z wysokości sprzętu kosztującego ok. 6 tysięcy złotych może przyprawić o zawał i kilka dodatkowych siwych włosów.

A może podstawka?

Jak się okazuje firma Vorwerk wie o takich sytuacjach, dlatego też w instrukcji obsługi Thermomixa możemy znaleźć informacje o tym, aby nie spuszczać sprzętu z oka, gdy ten wykonuje swoje zadania. Według niektórych sugestii użytkowników dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zmian w oprogramowaniu, które przed włączeniem informowałoby o takim ryzyku i konieczności pilnowania.

Jak podsumowała specjalistka ds. PR i komunikacji Vorwerk Polska pani Agnieszka Kołodyńska-Walków „urządzenie Thermomix może poruszać się w trakcie pracy i nie jest to usterką. Producent uprzedza o tym w instrukcji obsługi”.

Można powiedzieć, że firma poniekąd wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów i stworzyła specjalną podstawkę, która ma zapewnić stabilizacje urządzenia podczas jego pracy, a także ułatwić przestawianie Thermomixa. Jej cena na dzień 18.04.2024 to 250 zł.

Źródła:

  • https://wyborcza.biz/biznes/7,147743,30895400,thermomix-tanczy-przy-wyrabianiu-ciasta-producent-wie-i-proponuje.html?disableRedirects=true 
  • https://kobieta.onet.pl/dom/kuchnia/polacy-narzekaja-na-thermomix-na-ponad-6-tys-zl-tanczy-na-blacie/deh0m01 
  • https://www.vorwerk.com/pl/pl/s/shop/podstawka-pod-thermomix
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Zobacz podobne artykuły

Skomentuj
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto