Obiad tańszy niż zupka chińska? Ugotowała 3 różne obiady za mniej niż 1 zł każdy

Dwie zupy i danie główne - tyle można przygotować za mniej niż 3 zł
Domowy obiad za 1 zł to idealne rozwiązanie zamiast niezdrowych zupek chińskich, fot. Firefly
ikona podziel się
Opublikowano: 09.03.2024 r., 8:52 | Autor: Ewa Cierpiał
Narzekasz, że wszystkie ceny idą w górę i coraz trudniej zjeść dobry posiłek w niskiej cenie? Tiktokerka „Marchewa92” udowadnia, że chcieć to móc i tylko 1 zł wystarczy, by zrobić smaczny posiłek!

Za każde pieniądze smacznie zjesz

Ceny wokół nas rosną w zastraszającym tempie. Kiedyś zakupy za 100 zł wystarczały na 2 tygodnie, dziś ledwo na 2-3 dni. Pytanie tylko, czy na pewno to wina samych cen, czy może jednak braku pomysłu?

Tiktokerka „Marchewa92” opisująca siebie jako królowa promek to prawdziwa mistrzyni tanich obiadów wykonanych w domu, niekonwencjonalnych smaków i zapomnianych dań. A przecież większość polskich dań ma swoje korzenie w czasach, gdy trudno było o takie produkty, jak są dostępne obecnie w sklepach.

Ta kobieta uwielbia przełamywać schematy i nawet najbardziej dociekliwym udowadniać, że za każde, nawet najmniejsze pieniądze da się dobrze najeść.

"Można? Można!"

Tak było również tym razem, gdy rzucono jej wyzwanie przygotowania obiadu za 1 zł. Tiktokerka postanowiła pójść o krok dalej i przygotowała aż 3 propozycje obiadów w tej cenie. Istotne w planowaniu posiłków są również aktualne promocje w marketach, które znacznie obniżą koszt całego obiadu. A i ruch podczas spaceru z jednego sklepu do następnego będzie zdrową propozycją.

W pierwszym sklepie kobieta zakupiła cebulę, serca drobiowe, porcję rosołową z kurczaka, wątróbkę i marchewkę. W drugim sklepie pomidorki, cebulę, ziemniaki, pietruszkę i buraka. Z tych kilku składników wyczarowała 3 pyszne dania.

Pierwsza propozycja to zupa buraczkowa przygotowana na porcji rosołowej. Koszt takiej zupy dla jednej osoby to 91 groszy. Kolejna propozycja to zupa przygotowana na sercach drobiowych z dodatkiem pomidorów. To danie jest najtańsze w całym zestawieniu, bo kosztowało tylko 90 groszy. W przypadku zup warto zwrócić uwagę, że wszystko jest wówczas do spożycia, więc mamy tu również białko w postaci mięsa, na którym gotowała się zupa.

Ostatnia propozycja, tym razem tak zwane „drugie danie”, to wątróbka z ziemniakami i cebulą za 93 groszy! Cytując tiktokerkę - „Można? Można!”.

@marchewa92 #taniobiad #obiadza1złoty #zupa #mieso #dlastudenta #dlakazdego #zakupy #gotowanie #marchewa dźwięk oryginalny - marchewa królowa promek

Na każdą kieszeń

Jej kontent, który tworzy na TikToku, zbiera mieszane opinie. Są głosy, że te dania nie są „prawdziwym obiadem” – cokolwiek to znaczy. Jednak duża część odbiorców jest zgodna, że jej propozycje mogą pomóc, szczególnie osobom w kryzysie, w zjedzeniu dań, które nie będą chemiczną zupką chińską, ale smacznym i pożywnym posiłkiem. Obiad na każdą kieszeń to jest to, co każdy z nas powinien znać i szanować. W końcu w Polsce odsetek ubóstwa w 2022 roku wynosił prawie 5%.

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Skomentuj
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto