Młynek do ziaren nie będzie ci potrzebny, jeśli masz ręczny blender! Najnowszy trik z TikToka

Blender ręczny to nieodłączny element wielu kuchni. Okazuje się, że można nim także mielić ziarna, nasiona i przyprawy
Jak jeszcze można użyć blendera? Okazuje się, że ma ukrytą opcję, o której mało kto wie, fot. luismolinero
ikona podziel się
Opublikowano: 25.02.2024 r., 19:00 | Autor: Ewa Cierpiał
Marzysz o pysznej, parzonej kawie, ale w domu masz tylko całe ziarna? Spokojnie. Jeśli masz blender ręczny, to w kilka sekund uzyskasz pożądaną, zmieloną konsystencję. Najnowszy trik z TikToka zaoszczędzi twój czas i pieniądze!

Prosty trik

Twórcy internetowi prześcigają się w pomysłach na filmiki, które mają zawojować Internet i dać im sławę. Niektórzy decydują się na pokazywanie różnych kuchennych trików, które mają zaoszczędzić czas i pokazać, że jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.

Tak jest właśnie z najnowszym kuchennym trikiem, który zawojował TikToka. Niby zwykła rzecz, czyli blender ręczny, który obecnie każdy z nas posiada w swojej kuchni, ma jeszcze jedną ukrytą funkcję. I tak, każdy blender, bo zasada, w jaki sposób ten trik działa, jest niezwykle prosta.

Zamiast młynka

Ile razy stanęliście przed ciężkim dylematem, gdy w przepisie do ciasta zauważyliście dopisek „dodaj cukier puder”, ale wcześniej wam to umknęło i go nie kupiliście? Znów trzeba się ubrać, wyjść, kupić i wrócić… Ile to roboty! Aż się odechciewa tego całego pieczenia. Jednak w tym miejscu na ratunek przyjdzie wam właśnie blender.

To samo tyczy się sytuacji, jeśli macie kawę w ziarnach, a potrzebujecie mielonej, ziaren pieprzu czy mielonych nasion lnu. Czasami się przydają, ale młynki kosztują po kilkadziesiąt złotych. Na szczęście macie blender ręczny, czyli jak się okazuje – macie wszystko!

Blender lepszy niż młynek

Wiadomo, zadaniem blendera jest blendować. Najczęściej zupy, koktajle czy musy. Jednak okazuje się, że jeśli na stopę, w której macie ostrza wsypiecie ziarna lub nasiona, ostrożnie zabezpieczycie folią, tak by nic nie uciekło, a następnie włączycie blendowanie, to wystarczy kilka chwil, by uzyskać potrzebny proszek. Nie wierzycie? Spójrzcie sami!

@earthpix95

Tujhe Dekha Toh - JUL MARUF
ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Skomentuj
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto