Opublikowano: 15.05.2024 r., 12:50
|
Autor:
Paulina Zambrzycka
Zapraszamy do zapoznania się z kulinarnymi inspiracjami na wyjątkowe i smaczne danie obiadowe - mięsną roladę. W naszym artykule znajdziesz 5 różnorodnych przepisów na roladę, które z pewnością zachwycą twoich bliskich. Zarówno tradycyjna rolada ze schabu, jak i bardziej nietypowe wersje dania pozwolą odświeżyć menu obiadowe i zaskoczyć domowników.
Rolada ze schabu to danie, które z pewnością zachwyci wszystkich miłośników mięsa wieprzowego. Autorką tego przepisu jest Magda Panek. Dzięki połączeniu aromatycznego schabu, pieczarek i suszonych pomidorów, uzyskamy wyjątkowy smak potrawy.
Aby przygotować roladę ze schabu, będziemy potrzebować schabu wieprzowego bez kości, pieczarek, suszonych pomidorów, bułki tartej, masła klarowanego, oleju rzepakowego oraz cebuli. W skład przypraw wchodzi sól, pieprz i papryka ostra.
Przygotowanie rolady nie jest skomplikowane. Schab należy przekroić w połowie, a następnie doprawić solą, pieprzem i papryką ostrą. Pieczarki, cebulę i suszone pomidory należy pokroić oraz podsmażyć na patelni z masłem. Następnie wymieszać z bułką tartą i po wystudzeniu wyłożyć na schab. Zwiniętą roladę obsmażamy na patelni i pieczemy w piekarniku przez 30 minut.
Gotowa rolada ze schabu będzie aromatyczna i soczysta, idealna na obiad czy kolację. Smacznego!
Rolada marchewkowa z suszonymi pomidorami to propozycja dania, która zaskoczy niejednego smakosza. Autorką tego wyjątkowego przepisu jest Aleksandra Dziura. Kucharka postanowiła połączyć smak marchewki z wyrazistym aromatem suszonych pomidorów.
Aby przygotować tę pyszną roladę, będziesz potrzebować marchewki, jajek, mąki pszennej, suszonych pomidorów, oliwy z oliwek, mascarpone oraz wędzonego łososia. Dodatkowo użyjemy przypraw takich jak sól, pieprz, majeranek, papryka słodka i czosnek.
Proces przygotowania rolady jest prosty, ale efekt zachwyci każde podniebienie. Marchewkę obieramy, trzemy na tarce i podsmażamy na oliwie z suszonymi pomidorami oraz przyprawami. Następnie dodajemy jajka i mąkę, a białka ubijamy na sztywno i dodajemy do masy marchewkowej. Ciasto pieczemy, a po wystudzeniu smarujemy je serkiem mascarpone, kładziemy plastry łososia i zwijamy w roladę.
Rolada marchewkowa z suszonymi pomidorami możemy podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Niebanalne połączenie smaków na pewno zachwyci gości. Spróbuj tego przepisu i daj się ponieść niezwykłym smakom!
Rolada śląska to jedno z tradycyjnych dań kuchni śląskiej, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko w tej części Polski, ale również w całym kraju. Charakterystyczne dla potrawy jest połączenie soczystego mięsa wołowego z aromatycznym farszem i wyrazistymi przyprawami. Kamila Lewandowska podzieliła się z nami przepisem na to pyszne danie, które powinno na dłużej zagościć na naszych stołach.
Do przygotowania rolady śląskiej będziemy potrzebować: polędwicy wołowej, mięsa mielonego wołowego, wędzonego boczku, cebuli, ogórka kiszonego, musztardy, mąki, oleju rzepakowego oraz przypraw takich jak sól, pieprz, ziele angielskie i liść laurowy. Jako potrzebny sprzęt kuchenny wymieniamy: dużą patelnię, tłuczek do mięsa i wykałaczki.
Aby przygotować roladę śląską, należy pokroić mięso w plastry i rozbić je tłuczkiem, a następnie pokroić cebulę, ogórka kiszonego i boczek w drobną kostkę. Składniki te należy wymieszać z mięsem mielonym i doprawić solą oraz pieprzem. Następnie rozbite mięso trzeba posmarować musztardą, nałożyć farsz z mięsa mielonego, zwinąć rolady i zabezpieczyć wykałaczkami.
Gotowe rolady podsmażamy na oleju, a następnie dusimy w wodzie, aż staną się miękkie. Na koniec sos z dania zacieramy mąką i doprawiamy do smaku. Tak przygotowana rolada śląska z pewnością zachwyci nasze podniebienia swoim wyjątkowym smakiem.
Rolada serowa z pieczarkami to połączenie smaku serowego spodu z soczyście pieczarkowym farszem. To pyszna propozycja na obiad dla całej rodziny, którą przygotować może każdy amator kuchni. Magda Panek podzieliła się z nami swoim przepisem na tę wyśmienitą roladę.
Aby stworzyć wyjątkową potrawę, będziemy potrzebować kilku składników, takich jak żółty ser, pieczarki, piersi z kurczaka, cebula, majonez, jajka oraz olej rzepakowy. Jako przyprawy warto dodać sól i pieprz, aby nadać daniu odpowiedniego aromatu.
Przygotowanie rolady zaczynamy od starcia sera na tarce o dużych oczkach. Następnie dodajemy jajka, majonez i dokładnie mieszamy składniki w dużej misce. Gotową masę serową wylewamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i pieczemy w nagrzanym piekarniku przez około 20 minut.
Kolejnym krokiem jest umycie i osuszenie piersi z kurczaka, rozbicie jej na pół i obtarcie solą oraz pieprzem. Następnie kroimy cebulę w drobną kostkę, a pieczarki w plastry. Na rozgrzanej patelni podsmażamy cebulę i pieczarki.
Na podpieczonym serowym spodzie układamy przygotowane mięso, przykrywamy je podsmażonymi warzywami, zwijamy roladę i pieczemy w piekarniku przez kolejne 25 minut. Po upieczeniu gotową roladę serową kroimy na plastry i podajemy. Smacznego!
Miłośnicy mięsa z indyka z pewnością pokochają przepis na roladę z indyka ze szpinakiem autorstwa Patrycji Czerwiak. Dzięki połączeniu delikatnego mięsa z aromatycznym szpinakiem ta potrawa zachwyci podniebienia każdego, kto jej spróbuje.
Aby przygotować pyszną roladę, będziesz potrzebować mięsa z piersi indyka, szpinaku, sera Mozzarella oraz oliwy z oliwek. Do przyprawienia potrawy użyj soli, pieprzu, ziół prowansalskich oraz mielonego czosnku.
Cały proces przygotowania jest prosty i wymaga jedynie kilku kroków. Po dokładnym rozbiciu mięsa wystarczy je natrzeć przyprawami, a następnie rozłożyć na nim szpinak, plaster pomidora oraz plaster sera. Następnie roladki z mięsa należy zwinąć i zabezpieczyć wykałaczkami. Potem wystarczy jedynie podsmażyć je na patelni i włożyć do naczynia żaroodpornego, gdzie będą piec się w piekarniku.
Smakowita rolada z indyka ze szpinakiem doskonale sprawdzi się na obiad, zachwycając swoim aromatem i smakiem. Jest to również potrawa, którą warto wypróbować podczas spotkania ze znajomymi lub rodziną. Z pewnością zyska uznanie wszystkich amatorów dobrej kuchni.