NAJLEPSZE pączki w Polsce - sprawdź, czy w naszym rankingu znalazły się pączki z twojego miasta!

Wiele osób kieruje się oceną na Google zanim wybierze odpowiednie miejsce. My w ten sposób znaleźliśmy najlepsze pączki
Najlepsze pączki w Polsce stworzą najdłuższe kolejki po ich zakup, ale z ocen wynika, że warto!, fot. Firefly
ikona podziel się
Opublikowano: 07.02.2024 r., 13:00 | Autor: Ewa Cierpiał
W ten dzień wszystkie pączkarnie i cukiernie przeżywają prawdziwe oblężenie. Oczywiście mowa tu o Tłustym Czwartku, gdy cały dzień jemy to samo, czyli pączki na śniadanie, obiad i kolacje… i na deser, i na II śniadanie. Choć nie polecamy aż tak dużej ilości, to wiadomo – raz w roku można, a kto nie zje tego dnia choć jednego pączka, będzie miał pecha do końca grudnia! Aby nie ryzykować nieszczęścia w ogóle i w postaci niesmacznego pączusia, znaleźliśmy dla was najlepsze miejsca.

Północ Polski

W północnej części Polski, a dokładnie w Kołobrzegu króluje pączkarnia o chwytającej za serce i pobudzającej ślinianki nazwie „Pączkarnia Babci Jańci”. Jak wiadomo – u babci najlepiej! A to potwierdza aż 216 osób, które pączki z tego miejsca oceniły na mocne 4,6 gwiazdki na 5 możliwych.

W Koszalinie najlepszą oceną może pochwalić się Cukiernia&Cafe Wojciech Niedźwiadek, tutaj aż 162 osoby przekonują, że to najlepsze miejsce, dając mocną ocenę 4,7 gwiazdki!

Manufaktura pączków w Słupsku to obecnie faworyt w tym zestawieniu, bo osiągnęła aż 4,9 gwiazdki! A opinie nie pozostawiają złudzeń, że Manufaktura doskonale sobie radzi z produkcją pysznych pączków.

Przechodząc do Trójmiasta na szczególną uwagę zasługuje Cukiernia W-Z w Gdańsku, która zebrała opinie od 484 konsumentów, którzy są jednogłośni, że to najlepsze miejsce. W końcu 4,7 gwiazdki to wspaniały wynik!

Olsztyn słynie przede wszystkim z ogromnego zamku, choć najwidoczniej może pochwalić się również wspaniałą cukiernią. Aż 386 osób, stwierdziły, że Słodka Sztuka zasługuje na 4,7 gwiazdki!

W tym miejscu muszę wspomnieć o jeszcze jednej pączkarni, która zdecydowanie rozkochała w sobie konsumentów. Dobra Pączkarnia, która ma swoje lokale w całej Polsce zdecydowanie zbiera najwięcej pochwał. Znajdziemy ją w każdym dużym i mniejszym mieście, a oceny w każdym z miast to minimum 4,6 gwiazdki na podstawie kilkuset opinii. Z czego w niektórych miastach to nawet maksymalna ocena! Z własnego doświadczenia powiem, że naprawdę te pączki zasługują na solidne 5 gwiazdek i w Tłusty Czwartek kolejki są tam na kilka godzin stania. W zeszłym roku bardzo żałowałam, że nie miałam ze sobą termosu i kocyka, bo jednak 4 godziny na mrozie zrobiły swoje. Niektórzy ze stojących ze mną w kolejce byli zaopatrzeni w takie artefakty! Jednak było warto zmarznąć, serio!

Centralna Polska

Moją uwagę przykuła Cukiernia Grzeczka w Swarzędzu, która zebrała aż 949 opinii! To prawdziwy rekord, jeśli chodzi o liczbę osób, które chciały się wypowiedzieć. I w większości są jednogłośni, że pączki i inne słodkości zasługują tu na bardzo dobrą ocenę – 4,7 gwiazdki!

W Bydgoszczy bardzo dobrą opinią aż 334 komentujących cieszy się Drożdżowa Pychotka, która zebrała średnią 4,9 gwiazdki na 5 możliwych! Już wiadomo, gdzie można oczekiwać długich kolejek, ale najwidoczniej – warto!

W Poznaniu najczęściej i najlepiej ocenianą jest Beza Cukiernia Bezowa, która oprócz tytułowych słodkości ma w swojej ofercie pyszne pączki. Przynajmniej według opinii 614 osób, które oceniły to miejsce na 4,9 gwiazdki!

Jakie może być najlepsze połączenie na drugie śniadanie? Oczywiście Pączuś i Kawusia, które również w Poznaniu cieszą się dużym uznaniem. To miejsce oceniły aż 894 osoby, dając ocenę 4,8 gwiazdki! Wow, Poznaniacy chyba uwielbiają jeść pączki!

W Białymstoku polecane są szczególnie dwa miejsca, dlatego na nich się skupię. Pierwsze z nich to Cukiernia Piekarnia Bezglutenowa Sweet Fit & Eat, która zebrała 686 opinii na 4,6 gwiazdki. Wspominam o tym miejscu przede wszystkim dla osób, które muszą obejść się smakiem w związku ze swoim stanem zdrowia. Nie martwcie się, dla was również znajdzie się coś przepysznego. Kolejne miejsce to Baristacja, która również osiągnęła podobną ocenę dzięki 744 ocenom. Choć tu królują raczej tradycyjne pączki i wypieki.

Ciężko wybrać tylko jedno miejsce w naszej stolicy, które byłoby najlepsze, na podstawie opinii Google. Jednak kierując się wzorem z poprzednich miast – czyli oceną powyżej 4,5 gwiazdki na minimum 150 opinii wspomnę o dwóch miejscach.

Lokal z największą liczbą opinii w Warszawie to zdecydowanie Pączkarnia z Tradycją, która zebrała ich aż 1168! Tym samym otrzymując średnią ocenę 4,7 gwiazdki. Tyle osób nie może się przecież mylić. Kolejne miejsce tym razem najwyżej oceniane w Warszawie, bo aż na 4,9 gwiazdki ze średniej 364 ocen to Cake Me Up. Mogę się założyć, że kolejki tam w Tłusty Czwartek będą ogromne!

W Łodzi króluje Gorąca Pączkarnia, która w obu swoich lokalizacjach zebrała 4,6 gwiazdki na łączną liczbę 1133 opinii.

W Opolu największym uznaniem cieszy się Pracownia Dobroci, która otrzymała 4,7 gwiazdki z 215 opinii. W komentarzach można znaleźć informację, że w zeszłym roku w Tłusty Czwartek wykonali aż 300 kg pysznego nadzienia do pączków! Czemu mam przeczucie, że w tym roku powinni zrobić go więcej?

Południowa Polska

The Hot Donut to prawdziwy hit na mapie Sosnowca, który zebrał aż 993 opinie na 4,6 gwiazdki! Jak się okazuje to miejsce to również sieciówka z lokalami na całym świecie! Na dole możecie zobaczyć, jak prezentują się pączki w Irlandii!

W sercu Śląska - Katowicach najwięcej pozytywnych opinii uzyskała Piekarnia Cukiernia Michalski, osiągając ocenę 4,6 gwiazdki z 436 opinii.

Kraków może poszczycić się cukiernią Pod Arkadami, która z 1244 opinii otrzymała aż 4,9 gwiazdki na 5 możliwych! Wszystkich zwiedzających ucieszy na pewno fakt, że znajduje się ona w niedalekiej okolicy Zamku Królewskiego na Wawelu, także nie trzeba za bardzo oddzielać się od grupy, by spróbować ich pyszności!

Niezaprzeczalnie w województwie śląskim rządzi Ustroń z WOW pączkarnią! To miejsce otrzymało aż 1367 opinii! I to na eleganckie 4,8 gwiazdek. W komentarzach można wyczytać, że każdy wchodzący klient robi wielkie "wow" na widok ilości różnorodnych pączków!

W Krośnie najwięcej opinii zebrała Cukiernia „Jagusia”, która cieszy się dobrymi opiniami 1303 klientów. W końcu na taką ilość głosów otrzymać średnią 4,7 gwiazdki to naprawdę trzeba być wybitnym w swoim fachu!

I takie właśnie najlepsze pączkarnie i cukiernie oferujące pączki poleca Google w Polsce. Czy są tu tylko wybrane miejsca, a nie wszystkie sugerowane? Tak. Wszystkie by się tutaj po prostu nie zmieściły. Jednak mam nadzieję, że takie małe wskazówki pomogą wam znaleźć nowe, a jednak (według opinii) lepsze miejsce. Wiadomo, czas to pieniądz, a jak już poświęcić ten czas na stanie w kolejce, to niech chociaż zapłata w postaci pysznego pączka będzie sowita!

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto