Tłusty Czwartek last minute - czyli 5 szybkich przepisów na ostatnią chwilę

Brak czasu, dużo spraw na głowie i zapomniałeś o przygotowaniu słodkości na Tłusty Czwartek? Nasze szybkie przepisy cię uratują!
Zapomniałeś o Tłustym Czwartku, a wiesz, że pączek tego dnia zapewni ci pomyślność na resztę roku? Przybywamy z naszymi szybkimi przepisami!, fot. Firefly
ikona podziel się
Opublikowano: 08.02.2024 r., 9:00 | Autor: Ewa Cierpiał
Staropolski przesąd mówi, że kto nie zje pączka w Tłusty Czwartek, ten będzie miał pecha do końca grudnia! Jeśli jednak zapomniałeś totalnie o tym dniu, to nic straconego. Nasze 5 szybkich przepisów na ostatnią chwilę, na pewno uratują nie tylko ten jeden dzień, ale kto wie, może i cały rok! Wiadomo, lepiej nie ryzykować!

Trochę szybciej, por favor

Nie ma Tłustego Czwartku bez faworków! Ale komu by się chciało najpierw ugniatać to ciasto, później kroić, następnie smażyć… Na pomoc więc przybywa niezawodne ciasto francuskie, z którego wyczarujesz takie faworki, że nawet Teściowa będzie w szoku.

Waniliowa nuta

Pączki bez wyrastania? Tak! To kolejny świetny przepis, który nie potrzebuje kilku godzin na przygotowanie! Jeśli nie przemawiają do ciebie pieczone (oszukane) pączki to te, smażone na gorącym oleju, wykonasz dosłownie w 20 minut! Będą chrupiące na zewnątrz i mięciutkie w środku!

Serowe pączuszki

Kolejne smażone pączki serowe, tym razem przygotowane z twarogu to również szybkie rozwiązanie, które na pewno przyniesie ci szczęście. Do środka tych pączków możesz, już po usmażeniu, dodać z pomocą rękawa cukierniczego marmoladę lub dżem. Tylko nie wiem, czy doczekają do tego momentu…

Donut worry

Masz w sobie amerykańską duszę i chcesz poczuć się jak policjant z Miami? Tutaj też chętnie pomożemy. Takie donuty, no dobra – oponki, też wykonasz zaledwie w kilka chwil. I od razu świat staje się lepszym miejscem!

Bez brudzenia rąk!

Ostatnie pączusie są chyba najszybsze, bo nie ma tu jednej z czynności – formowania kulek. Po prostu mieszasz, nabierasz ciasto na łyżkę i kładziesz na rozgrzany olej. Proste? Proste! A jakie smaczne dodatkowo!

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto