Nasi przodkowie są winni tego, jak obecnie wyglądamy? Ten miniserial może rozwiać twoje wątpliwości!

Produkty spożywcze ustawione na kamiennym blacie. Różnorodność diety ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia
O czym jest serial na Netflix Jesteś tym, co jesz. Bliźniaczy eksperyment" i czy warto go obejrzeć?, fot. monticellllo
ikona podziel się
Opublikowano: 23.01.2024 r., 19:00 | Autor: Ewa Cierpiał
Jeśli nie jesteś fanem wegan, produkty wegańskie uważasz za profanację tradycji i smaku i wciąż uważasz, że wolny wybieg oznacza kurczaki biegające po usłanej kwiatami łące, to znak, że koniecznie musisz obejrzeć ten miniserial od Netflix - "Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment".

Bliźnięta jednojajowe jako odpowiedź na najbardziej nurtujące pytanie

1 stycznia 2024 roku Netflix zaserwował nam miniserial "Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment", który idealnie pasuje to dnia, który kojarzy nam się z jednym - noworocznymi postanowieniami. W ciągu czterech godzin otrzymasz motywację do pracy nad sobą, oburzenie na przemysł i zachowania niektórych ludzi, a także nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Ten serial to prawdziwy hit dla każdego, kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej i interesuje się, co znajduje się na jego talerzu.

Netflix słynie z programów, które mają nas uczyć tolerancji i pokazywać nam świat na różny sposób. Jednak ten program ma zupełnie inne zadanie. Chce ukazać, jak świat żywności wygląda obecnie i jak może wyglądać związane z tym nasze zdrowie za kilka lat.

Program przedstawia losy czterech par bliźniąt jednojajowych, które poddane zostają pewnej dietetycznej próbie. Przez 8 tygodni jedno z bliźniąt stosuje zbilansowaną dietę z wszystkim produktami, natomiast druga osoba z pary rodzeństwa stosuje dietę wegańską. Przed rozpoczęciem diety wykonano bliźniętom badania krwi, kału, moczu, wydolności sportowej, wieku biologicznego, badanie Dexa — obrazujące skład ciała - oraz badania oceniające sprawność umysłową, a także seksualną. Przez cały czas trwania badania bliźnięta mają również treningi pod okiem trenera. 

Przez pierwsze 4 tygodnie dietę dostarczano badanym w postaci cateringu przygotowanego przez dietetyka. Natomiast ostatnie 4 tygodnie przygotowywali sobie oni jedzenie samodzielnie według zasad stosowanej diety.

Klucz do zdrowia tkwi w DNA czy jednak w obiedzie?

Cel badania był jeden - sprawdzić, czy „klucz tkwi w DNA czy jednak w obiedzie”. Czyli ile z naszego życia, pojawiających się chorób i wyglądu sylwetki możemy zrzucić na genetykę. Dlatego najlepiej nadawały się do niego bliźnięta jednojajowe o takim samym materiale genetycznym.

Cały program nie skupia się tylko na bliźniętach, ale również pokazuje historię kilku pobocznych osób, które są z różnych rejonów Stanów Zjednoczonych, mają inne branże, życie i status, ale jedną wspólną myśl - że jedzenie ma znaczenie.

Co mnie osobiście zaszokowało w tym filmie? Przede wszystkim, jak mało tak naprawdę wiemy o tym, co ląduje na naszym talerzu. Niektóre tematy, obrazy, które ten program pokazuje, jeszcze na długo zostaną w mojej głowie i bardzo dały mi do myślenia.

Dna otoczone warzywami i produktami dostarczającymi białko do diety.
Miniserial "Jesteś tym, co jesz. Bliźniaczy eksperyment" - krótka recenzja, fot. Firefly

Czy warto poświęcić 4 godziny na ten serial?

Czy polecam obejrzeć? Jak najbardziej! Warto do niego usiąść z otwartym umysłem i na spokojnie, zgodnie ze swoim sumieniem, przeanalizować to, co się usłyszy i zobaczy.

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto