Barmani stracą pracę? Od dzisiaj drinka w knajpie może zaserwować ci robot

Robot przygotowujący drinki. Na zdjęciu widoczne jest ramie robota sięgające po kubek.
Robot serwujący drinki. Czy barmani stracą pracę przez rozwijającą się technologię?, fot. xiaoliangge
ikona podziel się
Opublikowano: 23.01.2024 r., 13:00 | Autor: Magda Panek
Wrocławski startup postawił na unikalny i bardzo atrakcyjny produkt, jakim jest robot serwujący drinki. Jeśli masz ochotę spróbować pysznego drinka przygotowanego przez robota, to koniecznie musisz odwiedzić bar, w którym się znajduje. Robot wykona twój ulubiony drink na podstawie kilku prostych pytań.

Działanie robota serwującego drinki

Robot potrafi dostosować się do preferencji smakowych oraz humoru osoby, której przygotowuje drinka. Na początku robot barman zadaje trzy bardzo proste pytania, które dotyczą gustu, preferencji oraz nastroju klienta. Następnie robot wnikliwie analizuje, jakie smaki, aromaty oraz składniki mogą zaskoczyć klienta. Na podstawie tych danych robot przygotowuje unikalną recepturę na pysznego drinka.

Współpraca technologii oraz algorytmów sprawia, że robot może stworzyć kompozycję smakową dostosowaną do indywidualnych preferencji konsumenta. Po przygotowaniu unikalnego przepisu klient musi nacisnąć jedynie przycisk „zamów”, odczekać chwilę i cieszyć się smakiem indywidualnie przygotowanego napoju. Jest to doskonała propozycja, aby zaskoczyć wielu klientów w nietuzinkowych restauracjach.

Robot stojący przy barze. Na barze stoją dwa kieliszki z alkoholem.
Nowoczesna technologia serwująca drinki, fot. Kristian

Plusy robota Robbie Drink

Robbie Drink to robot, który bez problemu dogada się z najbardziej wymagającym klientem. Algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystane do stworzenia robota mają na celu ułatwienie dwukierunkowej komunikacji między człowiekiem a maszyną. Zwykle taka komunikacja stanowi wyzwanie.

Robbie Drink może usprawnić pracę barmanów, aby ci mogli skoncentrować się na tworzeniu receptur pysznych koktajli alkoholowych. W tym czasie robot zadba o konsumenta i zajmie się procesem przygotowywania nowych receptur stworzonych przez człowieka. Wykorzystanie robota do przygotowania drinków może wpłynąć na ich perfekcyjną powtarzalność (robot dokładnie odmierzy ilość produktów za każdym razem).

Możliwość wypożyczenia robota Robbie Drink zaspokaja potrzeby wielu firm, ponieważ wpływa na budowanie innowacyjnego wizerunku. Dodatkowo robot ten dostarcza nowych doświadczeń dla osób korzystających z jego usług. Wynajmowanie robota przez restauracje i inne lokale gastronomiczne może również wpływać na ich wyróżnienie na tle konkurencji.

ikona podziel się Przekaż dalej
Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto