Łazanki z mięsem
- Makaron bezjajeczny - łazanki (140 g)
- Kapusta kiszona (400 g)
- Kiełbasa podwawelska (80 g)
- Cebula (210 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
- Bulion drobiowy (150 g)
Przepis na łazanki z mięsem krok po kroku
Kapustę lekko pokrój, aby była w mniejszych kawałkach. Kiełbasę i cebulę pokrój w półplasterki.
W garnku na oleju podsmaż cebulę i kiełbasę.
Kapustę wypłucz i dodaj do garnka z cebulą. Dodaj 2 liście laurowe, 4 ziarna ziela angielskiego i bulion. Gotuj około 40 minut.
W międzyczasie ugotuj łazanki.
Łazanki odcedź i dodaj do kapusty.
Więcej informacji na temat łazanek z mięsem
Łazanki to makaron, który jest w kształcie kwadratów. Prawdopodobnie jak każdy makaron pochodzi z Włoch i jest to taka mniejsza wersja makaronu lasagne. Dla wielu osób ten kształt jest tak ważny, że z innym danie już nie smakuje tak samo. Moja mama często przygotowywała go samodzielnie tak jak i makaron do rosołu. Takie domowej roboty kluseczki są znacznie lepsze od tych sklepowych. U mnie w domu domowe łazanki były podawane na obiad w zupie grochowej lub fasolowej. Mój brat nie je tych zup z żadnym innym makaronem, nawet jeżeli jest to również domowej roboty makaron, ale w innym kształcie, bo jego zdaniem tylko z łazankami taka zupa jest smaczna. Dosyć rzadko pojawiały się u mnie w wersji z mięsem mielonym. Częściej łazanki pojawiały się w moim domu w zwykłe dni z takim a’la bigosem z kiełbasą i pieczarkami. Łazanki z mięsem i kapustą możesz przygotować bardzo łatwo. To jak zrobić łazanki z kapustą i mięsem przeczytasz powyżej. Natomiast sos mięsny również jest tutaj bardzo fajnym dodatkiem, który można podawać nie tylko z łazankami, ale też z dowolnym makaronem lub kaszą, więc można przygotować większą porcję i na drugi dzień tylko dogotować na przykład kaszę i mieć nowy obiad.
Ze względu na to, że to zawsze moja mama lub babcia robią makaron, to ja pokażę ci jak zrobić łazanki z mięsem z użyciem gotowego makaronu, dzięki temu przygotujesz to danie znacznie szybciej i prościej. Ponieważ zrobienie makaronu wymaga trochę pracy. Możesz przygotować także taka wyjątkową wersję jaka opiszę ci poniżej. Przygotowanie tego dania wymaga przygotowania sosu z mięsa mielonego i warzyw. Najlepiej używać sezonowych warzyw. U mnie jest to papryka, cebula, cukinia i przecier pomidorowy. Robimy z tego coś podobnego do leczo z mięsem mielonym i podajemy z ugotowanymi łazankami. Z takim sosem są pyszne. W ten szybki i prosty sposób można uzyskać zdrowy, pełnowartościowy i bardzo pożywny obiad dla całej rodziny. W sosie znajdziesz także różne warzywa, które są ważne dla utrzymania i/lub poprawy zdrowia. Dokładny przepis na łazanki z mięsem znajdziesz powyżej.
Alergeny w łazankach z mięsem
Lista alergenów dla łazanek z mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron bezjajeczny
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze łazanek z mięsem
Łazanki z mięsem to danie bez laktozy.
Energia i białka
(495g)
Węglowodany
(495g)
Tłuszcze
(495g)
Witaminy
(495g)
Składniki mineralne
(495g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.