Filet z morszczuka
- Ryba morszczuk - 2 filety (300 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Koperek ogrodowy świeży - 1 łyżka (20 g)
- Cytryna - 2 plasterki (20 g)
Przepis na filet z morszczuka krok po kroku
Rybę dokładnie umyj i oczyść.
Na rybę dodaj masło, posiekany koperek i plastry cytryny.
Zawiń całość w folię aluminiową i upiecz rybę w piekarniku przez 25 minut w 180 st.C.
-
Pstrag z grilla
-
Krewetki z grilla
-
Ryba z grilla
-
Łosoś z grilla
-
Makrela z grilla po chorwacku
-
Dorada z grilla
-
Szaszłyki z krewetek
-
Polędwiczki z dorsza pieczone
-
Dorsz z grilla
-
Boczniaki z grilla
-
Morszczuk z piekarnika
-
Tuńczyk z grilla
-
Solanka do wędzenia ryb
-
Łosoś z grilla elektrycznego
-
Ośmiornica z grilla
-
Ryba z grilla elektrycznego
-
Szaszłyki z łososiem
-
Ryba z grilla w folii
-
Ryba z grilla
Więcej informacji na temat fileta z morszczuka
Morszczuk z piekarnika sprawdzi się idealnie na obiad dla całej Twoje rodziny. Jednocześnie dostarczysz sporą dawkę witamin i składników odżywczych do Twojego organizmu.
Ryby to niezwykle cenne źródło witamin z grupy B, a te bardziej tłuste, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E. Ryby dostarczają nam nie tylko witamin, ale i wielu składników mineralnych takich jak fosfor, wapń czy jod, a także są źródłem białka w naszej diecie. Warto wspomnieć, że białko z ryb jest bardzo łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Dlatego szczególnie zachęcam do spożywania większej ilości ryb w ciągu tygodnia. Nie tylko na obiad, możesz przygotować np. sałatkę z tuńczykiem lub pastę z makreli na pieczywo. Sposobów na urozmaicenie naszej diety w ryby jest całe mnóstwo, taka zmiana wyjdzie nam tylko na dobre, dlatego szczególnie zachęcam.
Ryby na naszym talerzu powinny gościć 2-3 razy w tygodniu, w każdej postaci. Szczególnie powinniśmy sięgać po ryby tłuste morskie. Będą one cennym źródłem witaminy D i kwasów omega 3, które są niezwykle ważne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Dodatkowo wykazano, że osoby, które jedzą duże ilości ryb, rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i miażdżycę.
W Polsce spożycie ryb niestety nadal jest na niewielkim poziomie w porównaniu do Japonii czy Norwegii. Przeciętny Polak zjada tylko 13 kg ryb rocznie.
Poznaj mój przepis na filet z morszczuka w folii aluminiowej.
To nic trudnego, zakładam, że przygotowanie tego obiadu zajmie Ci mniej czasu niż smażenie mięsa.
Rybę dokładnie umyj i oczyść. Do każdej dodaj masło, plasterki cytryny. Dopraw do smaku ziołami i posyp koperkiem. Całość zawiń w folię aluminiową i zapiecz w piekarniku przez 25 minut w 180 stopniach.
Filet z morszczuka to wersja zdecydowanie lekkostrawna, która świetnie sprawdzi się na obiad.
Pokochają go nie tylko dorośli, ale także dzieci.
Zatem jeśli już wiesz, jak zrobić filet z morszczuka, przygotuj rybę i przekonaj się, jaka jest pyszna i dobra dla każdego. Będzie to dobry pomysł na posiłek dla całej Twojej rodziny. Ryba idealnie sprawdzi się na obiad. Skoro już wiesz, jak przyrządzić pieczony filet z ryby, wykorzystaj mój sprawdzony przepis.
Alergeny w filecie z morszczuka
Lista alergenów dla fileta z morszczuka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ryba morszczuk
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze fileta z morszczuka
W podobny sposób możesz przygotować dowolne rodzaje ryb.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.