Zupa grzybowa Thermomix
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
- Świeże leśne grzyby (200 g)
- Cebula - 1 duża sztuka (100 g)
- Marchewka - 1 mała sztuka (100 g)
- Seler korzeniowy - 1 mała sztuka (150 g)
- Pietruszka - 1 mała sztuka (150 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Kostka warzywna - bulion warzywny - 1 kostka (30 g)
- Jogurt naturalny 2% (100 g)
Przepis na zupę grzybową thermomix krok po kroku
Do suchego naczynia miksującego włóż natkę pietruszki i rozdrobnij ją (2s./obroty 6), następnie posiekaną natkę przełóż do miseczki.
Do naczynia miksującego włóż oczyszczone grzyby i rozdrobnij je przez 3s./obroty 6. Następnie grzyby przełóż do miseczki.
Cebulę, marchew, seler i pietruszkę obierz, a następnie pokroju na mniejsze kawałki.
Warzywa z olejem włóż do naczynia miksującego i rozdrobnij 3s./obroty 6.
Warzywa w naczyniu miksującym duś przez 4min./Varoma/obroty 1.
Następnie do naczynia miksującego dodaj grzyby, 6 szklanek wody, kostkę warzywną i przyprawy. Całość gotuj 25min./ 100°C/obroty 1.
Gotową zupę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu z kleksem jogurtu naturalnego.
-
Zupa grzybowa
-
Zupa grzybowa wigilijna
-
Zupa grzybowa na wigilię
-
Zupa krem z pieczarek
-
Zupa z kurek
-
Zupa grzybowa z makaronem
-
Zupa kurkowa
-
Zupa grzybowa z suszonych grzybów
-
Zupa pieczarkowa z ziemniakami
-
Zupa z suszonych grzybów
-
Zupa grzybowa ze świeżych grzybów
-
Zupa ze świeżych grzybów
-
Zupa grzybowa z mrożonych grzybów
-
Zupa grzybowa z ziemniakami
-
Zupa borowikowa
-
Krem z kurek
-
Zupa pieczarkowa z serkiem topionym
-
Zupa grzybowa krem
-
Zupa grzybowa
Więcej informacji na temat zupy grzybowej thermomix
Zupa grzybowa Thermomix doskonały pomysł na obiad. Szybka w przygotowaniu zupa świetnie sprawdzi się jako danie, które możemy podać na święta Bożego Narodzenia. Należy wtedy jednak wykorzystać grzyby mrożone lub suszone. Przepis na zupę grzybową z Thermomixu jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania zupy grzybowej potrzebne będą następujące produkty spożywcze: grzyby leśne, cebula, marchewka, seler korzeniowy, pietruszka, olej rzepakowy, kostka warzywna, jogurt naturalny oraz natka pietruszki. Jako przyprawy warto wykorzystać sól oraz pieprz. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne są w większości sklepów spożywczych. Do przygotowania zupy w okresie jesiennym warto wykorzystać grzyby samodzielnie zebrane w lesie.
Jak zrobić zupę grzybową w Thermomixie? Do suchego naczynia miksującego włóż natkę pietruszki i rozdrobnij ją (2s./obroty 6), następnie posiekaną natkę przełóż do miseczki. Do naczynia miksującego włóż oczyszczone grzyby i rozdrobnij je przez 3s./obroty 6. Następnie grzyby przełóż do miseczki. Cebulę, marchew, seler i pietruszkę obierz, a następnie pokroju na mniejsze kawałki. Warzywa z olejem włóż do naczynia miksującego i rozdrobnij 3s./obroty 6. Warzywa w naczyniu miksującym duś przez 4min./Varoma/obroty 1. Następnie do naczynia miksującego dodaj grzyby, 6 szklanek wody, kostkę warzywną i przyprawy. Całość gotuj 25min./ 100°C/obroty 1. Gotową zupę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu z kleksem jogurtu naturalnego.
Marchew wykorzystana do przygotowania zupy jest warzywem niskokalorycznym, dlatego świetnie sprawdzi się w diecie osób odchudzających się. Marchew stanowi doskonałe źródło karotenoidów, czyli związków zaliczanych do silnych przeciwutleniaczy — odpowiadają one za pomarańczowy kolor marchwi. Dodatkowo warzywo stanowi źródło witaminy A, C, E, K, niektórych witamin z grupy B, magnezu, potasu, żelaza, wapnia, fosforu, sodu oraz cynku.
Podsumowując prosty przepis na zupę grzybową z Thermomixa to doskonała propozycja na smaczny obiad dla całej rodziny. Zupa można przygotować z grzybów suszonych, mrożonych lub świeżych. Jako dodatek do podania zupy świetnie sprawdzi się jogurt naturalny.
Alergeny w zupie grzybowej thermomix
Lista alergenów dla zupy grzybowej Thermomix przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
- kostka warzywna - bulion warzywny
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- kostka warzywna - bulion warzywny
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- kostka warzywna - bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny 2%
Wartości odżywcze zupy grzybowej thermomix
Zupa grzybowa to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych i witamin. Dodatek jogurtu naturalnego w małym stopniu wzbogaca danie w białko pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(490g)
Węglowodany
(490g)
Tłuszcze
(490g)
Witaminy
(490g)
Składniki mineralne
(490g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.