Wilgotne ciasto z jabłkami
- Jabłko (1500 g)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Jajko (4 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (250 g)
Przepis na wilgotne ciasto z jabłkami krok po kroku
Jabłka umyj, obierz ze skóry i pokrój w ćwiartki lub małą kostkę.
Masło utrzyj z cukrem i cukrem waniliowym w misce za pomocą miksera.
Dodawaj po jednym jajku, wciąż miksując.
Następie dodaj mąkę przesianą przez sito i proszek do pieczenia.
Wymieszaj ciasto z jabłkami i przelej na formę.
Upiecz ciasto w piekarniku przez 40 minut w 180 stopniach C.
-
Szarlotka
-
Ciasto z jabłkami
-
Tarta z jabłkiem
-
Szarlotka z kruszonką
-
Szarlotka z bezą
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Ciasto salceson
-
Szarlotka z budyniem
-
Jabłecznik z bezą
-
Szarlotka na kruchym cieście
-
Biszkopt z jabłkami
-
Ciasto z płatków owsianych z jabłkiem i gruszką
-
Ciasteczka z jabłkami
-
Ciasto z jabłkami i budyniem
-
Szybka szarlotka
-
Szarlotka królewska
-
Szarlotka na dużą blachę
-
Szybkie ciasto z jabłkami
Więcej informacji na temat wilgotne ciasto z jabłkami
Jeśli masz ochotę na pyszne, wilgotne ciasto z jabłkami dzisiaj przedstawię Ci bardzo szybki i prosty przepis.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować podstawowych składników na ucierane ciasto oraz naszego głównego składnika, czyli jabłka. O rodzaju jabłek zadecyduj sam. Możesz wybrać jabłka Gala, które charakteryzują się niesamowitą chrupkością, soczystością i słodkim smakiem, z kolei Ligol będzie wyróżniał się kwaskowatym posmakiem.
Ja osobiście użyłam jabłek, które idealnie nadają się na mój przepis na wilgotne ciasto z jabłkami, mowa tutaj o naszej polskiej, starej odmianie jabłek, jaką jest Antonówka. Są niezwykle aromatyczne, a jej owoce pachną już z daleka. Idealnie nadają się do jesiennych przetworów czy wypieków. Obojętnie, na którą odmianę jabłek się zdecydujesz, Twoje ciasto będzie niezwykle smaczne. W pierwszej kolejności dokładnie umyj jabłka, obierz je ze skóry i pokrój na ćwiartki lub w małą kostkę.
Masło utrzyj z cukrem i opcjonalnie z cukrem waniliowym, który doda aromatu, a całość zmiksuj za pomocą miksera do uzyskania delikatnej pianki.
Stopniowo dodawaj po jednym jajku, stale miksując.
Następnie dodaj przesianą przez sitko mąkę i proszek do pieczenia, wszystkie składniki połącz za pomocą drewnianej łyżki. Dodaj pokrojone jabłka i przelej do foremki. Najlepiej, gdyby była ona posmarowana masłem i posypana bułką tartą lub wyłożona papierem do pieczenia. To wszystko po to, aby ciasto nie przypaliło się i ławo odchodziło od blaszki.
Tak przygotowane ciasto upiecz w piekarniku przez 40 minut w 180 stopniach.
Zamiast świeżych jabłek i przygotowania ich od podstaw, możesz zrobić ciasto z tartymi jabłkami w słoiku. Nie ma znaczenia, na którą wersję się zdecydujesz. Ciasto będzie mokre i bardzo dobre w obu przypadkach. Warto korzystać z naszych polskich jabłek, są one pyszne i niezwykle zdrowe. Zawierają wiele witamin i błonnika pokarmowego, który poprawia perystaltykę naszych jelit.
Skoro już wiesz jak zrobić wilgotne ciasto z jabłkami, spróbuj samodzielnie i przygotuj ciasto dla całej Twojej rodziny. Pokochają je nie tylko dorośli, ale też dzieci.
Alergeny w wilgotnym cieście z jabłkami
Lista alergenów dla wilgotne ciasto z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze wilgotne ciasto z jabłkami
Dodatkowo możesz przygotować kruszonkę lub posypać ciasto cukrem pudrem.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
-
jabłko,
cukier,
masło,
jajka,
mąka pszenna,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.