Wątróbka wieprzowa
- Wątróbka wieprzowa (500 g)
- Cebula - 2 szt (200 g)
- Mąka pszenna typ 550 - 3 łyżki (60 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na wątróbkę wieprzową krok po kroku
Wątróbkę opłucz i oczyść ze wszystkich błonek.
Pokrój ją na mniejsze kawałki.
Kawałki wątróbki obtocz w mące.
Na patelni rozgrzej oliwę i wrzuć pokrojoną w piórka cebulę.
Do cebuli dodaj kawałki wątróbki i podsmaż przez krótką chwilę.
Zalej zawartość patelni szklanką wody i dopraw pieprzem, majerankiem .
Po obróbce posól.
Podawaj posypaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat wątróbka wieprzowa
Wątróbka wieprzowa to idealna propozycja dla miłośników podrobów w klasycznym wydaniu. Ta z przepisu jest niezwykle aromatyczna i smaczna. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie wyobrażają sobie kuchni diety bez obecności mięsa. Wątróbka idealnie łączy się z podsmażoną, słodkawą cebulką i mąką, która tworzy miłą otoczkę.
Przepis na wątróbkę wieprzową jest banalnie prosty i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Całość można przygotować w zaledwie kilka minut dlatego będzie idealną propozycją na posiłek dla osób szczególnie zabieganych, którym zwykle brakuje czasu. To danie sprawdzi się też jako obiad dla całej rodziny, ze względu na łagodny smak. Jest tak pyszna, że nie sposób sobie odmówić kolejnego kawałka.
Wątróbka wieprzowa z cebulką smakuje wybornie, a wszystko to zasługa odpowiedniej obróbki termicznej, a także odpowiedniego doboru przypraw. Mięso to ma charakterystyczny smak, który wystarczy tylko lekko podkreślić łagodnymi przyprawami, które nie zdominują całej kompozycji. Ten rodzaj mięsa świetnie współgra z karmelizowaną cebulką. Do tej opcji można również dodać duszonych jabłek czy śliwek, które również dobrze łączą się z wątróbką.
Jeżeli zastanawiasz się jak przyrządzić wątróbkę wieprzową, by była odpowiednio miękka i krucha, a przy tym nie spędzić całego dnia w kuchni, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Dowiesz się z niego jak usmażyć wątróbkę wieprzową, by była naprawdę pyszna i soczysta, a także jak nie sprawić, że stanie się twarda i gumowa.
Tak przygotowana wątróbka, skąpana w sosie własnym, który idealnie otula delikatne mięso, będzie świetnym pomysłem na posiłek. Sprawdzi się w dni powszednie, a także od święta. Podana w eleganckim półmisku prezentuje się dostojnie i wybornie, więc może być daniem na przyjęcia, czy spotkania w gronie znajomych. Oprócz tego, że wątróbka ta jest niezwykle smaczna, posiada ona również wiele substancji cennych dla zdrowia. Dzięki temu jej włączenie do swojego menu niesie szereg korzyści. Na pewno sprawdzi się w diecie osób cierpiących na anemię, a także z powodu różnych braków witamin, gdyż zawiera ich całe mnóstwo.
Alergeny w wątróbce wieprzowej
Lista alergenów dla wątróbka wieprzowa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze wątróbka wieprzowa
Energia i białka
(198g)
Węglowodany
(198g)
Tłuszcze
(198g)
Witaminy
(198g)
Składniki mineralne
(198g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.