Szynka zawijana z serkiem
- Serek śmietankowy (150 g)
- Ogórek konserwowy (150 g)
- Pieczarki marynowane konserwowe (200 g)
- Szynka konserwowa - 8 plastrów (200 g)
- Majonez (20 g)
Przepis na szynkę zawijaną z serkiem krok po kroku
Ogórki konserwowe oraz pieczarki marynowane pokrój w drobną kostkę.
Do miski włóż ogórki, pieczarki, serek śmietankowy, majonez oraz sól i pieprz do smaku. Składniki dokładnie wymieszaj.
Na desce ułóż folię spożywczą i ułóż na niej szynkę w prostokąt (2 rzędy szynki po 4 plastry w każdym, nachodzące na siebie).
Na szynce rozsmaruj wcześniej przygotowany farsz i całość zawiń w roladę.
Szynkę wstaw do lodówki na minimum 2 godziny, po tym czasie pokrój ją na małe roladki o grubości około 2 cm.
Więcej informacji na temat szynki zawijanej z serkiem
Szynka zawijana z serkiem świetnie sprawdzi się jako przystawka na imprezę rodzinną lub ze znajomymi. Roladki z szynki konserwowej możesz przygotować z serkiem topionym lub śmietankowym. Sprawdzony przepis na szynkę zawijaną z serkiem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania przekąski potrzebne będą następujące produkty spożywcze: serek śmietankowy, ogórki konserwowe, pieczarki konserwowe, szynka konserwowa oraz majonez.
A jak zrobić szynkę zawijaną z serkiem? Ogórki konserwowe oraz pieczarki marynowane pokrój w drobną kostkę. Do miski włóż ogórki, pieczarki, serek śmietankowy, majonez oraz sól i pieprz do smaku. Składniki dokładnie wymieszaj. Na desce ułóż folię spożywczą i ułóż na niej szynkę w prostokąt (2 rzędy szynki po 4 plastry w każdym, nachodzące na siebie). Na szynce rozsmaruj wcześniej przygotowany farsz i całość zawiń w roladę.
Majonez to gęsta emulsja, którą wykonuje się przy użyciu oleju, żółtek jaj oraz dodatków smakowych. Swojski majonez posiada wiele zastosowań kulinarnych, jednak jest produktem wysokokalorycznym. Początkowo do przygotowania majonezu wykorzystywana była oliwa z oliwek oraz żółtko jaja. Obecnie oliwa zastępowana jest innymi olejami roślinnymi a żółtko jaja często zastępowane jest całym jajem. Musztarda często wykorzystywana jest jako dodatek do przygotowania majonezu i pełni ona funkcję stabilizatora emulsji, a także dodatku smakowego gotowego produktu - dodatek musztardy zaostrza smak produktu końcowego.
Podsumowując: szynka zawijana z serkiem świetnie sprawdzi się jako przekąska podana podczas wielu uroczystości. Pyszna szynka zawijana jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i warto serwować ją na zimno. Produkty niezbędne do przygotowania szynki zawijanej z serkiem śmietankowym dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach. Jeśli zdecydujesz się na przygotowanie roladek z serkiem topionym, zamiast serka śmietankowego pomiń dodatek majonezu do farszu.
Alergeny w szynce zawijanej z serkiem
Lista alergenów dla szynki zawijanej z serkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek śmietankowy
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ogórek konserwowy
- Pieczarki marynowane konserwowe
- Majonez
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze szynki zawijanej z serkiem
Szynka zawijana z serkiem to doskonała propozycja na przystawkę. Przekąska jest przygotowana z produktów wysoko przetworzonych, dlatego warto spożywać ją w umiarkowanych ilościach.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.