Legumina z kaszy manny
- Kasza manna (350 g)
- Mleko 3,2% - 4 szklanki (1000 ml)
- Cukier - 1 szklanka (200 g)
- Dżem porzeczkowy (250 g)
- Masło (40 g)
Przepis na legumina z kaszy manny krok po kroku
Kaszę mannę zalej mlekiem i odstaw na 10 minut.
Masę przelej do garnka, dodaj cukier i wymieszaj.
Gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut, aż masa zgęstnieje.
Dodaj masło i wymieszaj.
Przełóż kaszę do miseczek i schłodź w lodówce przez 3-4 godziny.
Na wierzch kaszy wyłóż dwie łyżki dżemu.
Więcej informacji na temat leguminy z kaszy manny
Legumina z kaszy manny to bardzo dobry pomysł na deser na mleku. Tania kasza jest świetna jako podwieczorek, a także śniadanie dla całej rodziny. Kasza jest bardzo uniwersalna i może zostać wykorzystana do dań na słodko i słono. Świetnie zagęszcza sosy i nadaje puszystej konsystencji pulpetom. Przepis na leguminę z kaszy manny jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia kaszy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: kasza manna, mleko, cukier, dżem porzeczkowy, masło.
Jak zrobić leguminę z kaszy manny? Kaszę mannę zalej mlekiem i odstaw na 10 minut. Masę przelej do garnka, dodaj cukier i wymieszaj. Gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut, aż masa zgęstnieje. Dodaj masło i wymieszaj. Przełóż kaszę do miseczek i schłodź w lodówce przez 3-4 godziny. Na wierzch kaszy wyłóż dwie łyżki dżemu.
Mleko krowie jest produktem pochodzenia zwierzęcego. Mleko krowie zawiera w zależności od rasy krowy inną zawartość tłuszczu. Najbardziej tłuste mleka krowie zawierają nawet do 11% tłuszczu. Mleko jest bardzo dobrym źródłem wapnia oraz witaminy D, oraz karotenu u krów karmionych świeżą trawą. Mleko krowie świetnie nadaje się do przygotowywania przetworów takich jak jogurty, kefir czy twarogi oraz sery dojrzewające. Porzeczki zawierają pokaźną ilość błonnika oraz witamin z grupy B czy witaminy C. Są także źródłem rzadko występujących składników mineralnych takich jak jod czy miedź. Czarne porzeczki są naturalnym przeciwutleniaczem, mają właściwości wspomagające odporność, działają przeciwzapalnie, a także wspomagają trawienie. Porzeczki są dobrym owocem dla osób chorujących na cukrzycę, gdyż związki w nich zawarte poprawiają wrażliwość tkanek na insulinę. Dżem porzeczkowy najlepiej przygotować w domu, będzie on zawierał mniejszą ilość cukru niż sklepowy wyroby.
Podsumowując prosty sposób na deser wykorzystaj dla dzieci na imprezę urodzinową. Kaszę podawaj także z dodatkiem świeżych owoców. Możesz przygotować także przepis na leguminę z kaszy jaglanej, która świetnie nadaje się do przygotowywania deserów na zimno. Szybka do ugotowania kasza to dobry pomysł na małe co nieco.
Alergeny w leguminie z kaszy manny
Lista alergenów dla leguminy z kaszy manny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
Wartości odżywcze leguminy z kaszy manny
Legumina z kaszy manny to bardzo dobre źródło węglowodanów prostych, które szybko podnoszą poziom glukozy we krwi. Kaszka świetnie sprawdzi się jako posiłek po treningowy. Nie powinny jej spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(360g)
Węglowodany
(360g)
Tłuszcze
(360g)
Witaminy
(360g)
Składniki mineralne
(360g)
-
kasza manna,
mleko,
cukier,
masło,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.