Andrut z kajmakiem
- Wafle tortowe (200 g)
- Kajmak (450 g)
- Śmietanka kremowa 36% (50 ml)
- Masło (50 g)
Przepis na andrut z kajmakiem krok po kroku
Masło utrzyj mikserem na gładką masę.
Dodaj do niego śmietankę, cały czas ucierając.
Do masy wlewaj małymi porcjami kajmak.
Masę kajmakową rozprowadź na 1/4 porcji wafli, następnie przykryj je kolejną warstwą wafli. Postępuj, aż wykorzystasz wszystkie wafle, pamiętając, że ostatnia warstwa powinna pozostać bez kremu.
Gotowe wafle przełóż do lodówki i schładzaj przez 3 godziny.
Więcej informacji na temat andruta z kajmakiem
Andrut z kajmakiem to deser, który jeszcze do niedawna był jednym z najpopularniejszych. Do jego przygotowania wystarczą dwa składniki, a całość jest naprawdę smaczna. Jest prosty, ale naprawdę słodki. Do jego stworzenia potrzeba tylko kilka chwil. Te wafle to przysmak, który kojarzy się z dzieciństwem. Rozpływają się w ustach, a dzięki smacznemu kremowi zaskakują smakiem.
Przepis na andrut z kajmakiem jest niezwykle szybki i nieskomplikowany, dlatego sprawdzi się nawet dla początkujących cukierników. Całość można przygotować w kilka minut, więc będzie dobrym sposobem na awaryjny deser. Do przygotowania tego deseru nie potrzeba dużego doświadczenia kulinarnego, jednak przyda się odrobina cierpliwości. To dlatego, że trzeba nieco odczekać, by andruty były gotowe do jedzenia. Do stworzenia andrutu nie potrzeba obróbki termicznej, dlatego spokojnie można je przygotowywać nawet z dziećmi. Do przygotowania tego deseru wystarczy tylko posiadanie miksera. Z tego przepisu wychodzi ciasto jak z prawdziwej cukierni. Można je zjadać jako osobny deser albo dodawać do ciast, lodów, czy sałatek owocowych. Po ostudzeniu wystarczy tylko pokroić je na małe kawałki.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić andrut z kajmakiem, który będzie pyszny, a przy okazji naprawdę ciekawy i niezbyt skomplikowany, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Do jego przygotowania używa się tylko kilku składników. Główną część stanowią wafle. Najlepiej kupić duże, najzwyklejsze ciastka. W wielu sklepach można znaleźć mnóstwo opcji bez cukru, dzięki czemu deser nie jest aż tak słodki i ma mniejszy indeks glikemiczny. Najlepiej sprawdzą się ciastka z mąki pszennej, gdyż są bardzo delikatne i nadają się również dla najmłodszych. Potrzebna jest również masa kajmakowa, najlepiej sprawdzi się gotowa z puszki, dzięki której można oszczędzić sporo czasu, a jest naprawdę pyszna. Masa do andruta może wydawać się nieco zbyt gęsta, jednak taka właśnie jest najlepsza. Wafle z masą krówkową to dobra opcja dla każdego, kto kocha naprawdę klasyczne słodkości.
Alergeny w andrucie z kajmakiem
Lista alergenów dla andruta z kajmakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- wafle tortowe
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- wafle tortowe
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- kajmak
- Śmietanka kremowa 36%
- Masło
Wartości odżywcze andruta z kajmakiem
To doskonała opcja na pyszny deser.
Energia i białka
(750g)
Węglowodany
(750g)
Tłuszcze
(750g)
Składniki mineralne
(750g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.