Szynka faszerowana
- Szynka wiejska (100 g)
- Serek kanapkowy naturalny (150 g)
- Ogórek konserwowy (230 g)
- Papryka czerwona (180 g)
- Szczypiorek (5 g)
Przepis na szynkę faszerowaną krok po kroku
Paprykę umyj i pokrój w drobną kostkę.
Ogórki odcedź z zalewy i pokrój w kostkę.
W misce zmieszaj ze sobą serek, paprykę i ogórka. Przypraw solą, pieprzem i ziołami.
Gotowy farsz nakładaj na brzeg szynki, a całość zroluj.
Każdy plaster zwiąż dekoracyjnie szczypiorkiem
Więcej informacji na temat szynki faszerowanej
Szynka faszerowana to wspaniała opcja na wspaniałą przekąskę. Sprawdzi się idealnie na wszelkiego rodzaju imprezy, czy spotkania towarzyskie. To danie szybkie i smaczne.
Przepis na szynkę faszerowaną to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych, ale niezwykle smacznych dań. Te przekąski z szynki można przygotować na wszelkiego rodzaju przyjęcia. Te bardzo wykwintne i takie, które są mniej oficjalne. To dlatego, że mają świetny smak, są naprawdę apetyczne i pięknie wyglądają. Wystarczy do niej naprawdę niewielka ilość produktów, które zwykle goszczą w domowej spiżarni. To tak ekspresowe danie, że spokojnie można je wykonać zaraz przed imprezą.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić szynkę faszerowaną, by była pyszna i szybka, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To dobra opcja zwłaszcza na przyjęcia jest nie tylko elegancka, ale też smaczna. Wędlina nadziewana w środku przepyszną sałatką na pewno przypadnie do gustu fanom tradycyjnych dań. Ta domowa przekąska jest wspaniała. Te roladki przepięknie i dekoracyjnie się prezentują, dlatego na pewno sprawdzą się na imprezowym stole. Co więcej, ich zrobienie jest niesamowicie łatwe i nie potrzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności, a efekt naprawdę zachwyca. Połączenie serka z warzywami i ziołami jest niesamowicie smaczne i wspaniale komponuje się z mięsem. Choć w takim wydaniu ta potrawa jest naprawdę najlepsza, to farsz można przygotować też z innym środkiem. Dobrze sprawdzą się suszone pomidory, kapary czy oliwki. Za każdym razem można próbować innego nadzienia, dzięki czemu to danie nigdy się nie znudzi. Roladki dzięki temu, że podawane są z farszem, smakują znacznie lepiej i są bardziej sycące. Serek kanapkowy, a także szynka dbają o odpowiednią ilość białka w daniu. To lepsza alternatywa dla roladek z sałatką jarzynową, gdyż w tej opcji całość ma mniej kalorii, jest bardziej fit i zawiera dużo mniej nasyconych tłuszczów. To lepszy wybór dla osób na diecie redukcyjnej. Zawijańce z szynki najlepiej prezentują się przewiązane szczypiorkiem. Dobrze jest wybierać łodygi, które nie są zbyt grube i nie popękają podczas wiązania. Najlepiej sprawdzą się te dość cienkie, które łatwo jest związać i które dobrze się trzymają. Farsz z serkiem smakuje obłędnie, zwłaszcza gdy wybierze się wersję smakową. Najlepiej sprawdzi się taki w wersji czosnkowej, ziołowej lub paprykowy.
Alergeny w szynce faszerowanej
Lista alergenów dla szynki faszerowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek kanapkowy naturalny
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ogórek konserwowy
Wartości odżywcze szynki faszerowanej
To opcja, która zawiera dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(166g)
Węglowodany
(166g)
Tłuszcze
(166g)
Witaminy
(166g)
Składniki mineralne
(166g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.