Smoothie z borówkami
- Mleczko kokosowe (300 ml)
- Borówka amerykańska (400 g)
- Liście mięty (40 g)
- Banan - 4 średnie sztuki (400 g)
Przepis na smoothie z borówkami krok po kroku
Do dzbanka wlej mleko kokosowe, dodaj borówki, liście mięty i obranego ze skórki banana.
Zblenduj i przelej do szklanek lub schłodź w lodówce.
-
Smoothie
-
Smoothie Bowl
-
Smoothie ze szpinakiem
-
Smoothie z jarmużem
-
Smoothie bananowe
-
Zielone smoothie
-
Smoothie z mango
-
Smoothie z bananem
-
Smoothie warzywne
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie z ananasem
-
Smoothie truskawkowe
-
Smoothie z awokado
-
Smoothie z selera naciowego
-
Smoothie z truskawek
-
Smoothie owocowe
-
Smoothie Thermomix
-
Smoothie z kiwi
-
Smoothie
Więcej informacji na temat smoothie z borówkami
Smoothie z borówkami to świetny pomysł na pyszne domowe przekąski. Koktajle owocowe są dietetyczne i mogą zastąpić posiłek, jeśli dodasz do nich płatki owsiane lub jaglane. Do smoothie możesz wykorzystywać dowolne owoce, a także warzywa. Tylko od Twoich preferencji smakowych. Przepis na smoothie z borówkami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia shake potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mleko kokosowe, borówki, banan, mięta.
Jak zrobić smoothie z borówkami? Do dzbanka wlej mleko kokosowe, dodaj borówki, liście mięty i obranego ze skórki banana. Zblenduj i przelej do szklanek lub schłodź w lodówce.
Borówki amerykańskie to owoc uprawiany także w Polsce. Sezon ja borówki zaczyna się na przełomie czerwca i lipca. Borówki amerykańskie zawierają dużą ilość flawonoidów, które są naturalnymi substancjami o działaniu antyoksydacyjnym. Borówki mają ciemnoniebieski kolor i są większe od jagód. Zawierają małą ilość kalorii i mają niski indeks glikemiczny, dlatego mogą być spożywane przez osoby chorujące na cukrzycę. Borówki najlepiej sprawdzają się na świeżo, zachowują wtedy swój słodki smak i jędrność. Mięta jest ziołem znanym od dawna dzięki swojemu działaniu leczniczemu. Mięta ma także szerokie zastosowanie w kosmetyce. Mięta jest cennym źródłem olejku eterycznego o nazwie mentol. Listki mięty są także źródłem flawonoidów, garbników, a także żelaza i magnezu. Mięta ma działanie pobudzające łaknienie, wspomaga trawienie tłustych potraw, dlatego dodaje się ją do mięs lub do herbat wspomagających trawienie. Pomaga także w udrożnieniu dróg oddechowych w trakcie przeziębienia. Działa moczopędnie i bakteriobójczo.
Podsumowując fit smoothie jest bardzo smaczne i kremowe. Domowe smoothie to zdrowe owocowe danie w formie musu, który możesz podać podczas różnych okazji. Smoothie przygotowane w domu jest to prosty przepis na szybki posiłek. Smoothie najlepiej przygotować ze świeżych owoców. Smoothie należy spożyć tego samego dnia, aby witaminy zawarte w owocach nie utleniły się.
Alergeny w smoothie z borówkami
Lista alergenów dla smoothie z borówkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na smoothie z borówkami
Wartości odżywcze smoothie z borówkami
Smoothie z borówkami to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego oraz składników mineralnych. Owocowe smoothie zawiera także duża ilość fruktozy, dlatego nie powinno się go spożywać częściej niż raz dziennie.
Energia i białka
(275g)
Węglowodany
(275g)
Tłuszcze
(275g)
Witaminy
(275g)
Składniki mineralne
(275g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.