Sernik waniliowy
- Twaróg sernikowy - 1 wiaderko (1000 g)
- Mascarpone - 2 opakowania (500 g)
- Jajko (7 szt.)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (300 g)
- Herbatniki (300 g)
- Masło (130 g)
Przepis na sernik waniliowy krok po kroku
Do miski wbij jajka, dodaj mleko skondensowane i zmiksuj do połączenia składników.
Dodaj twaróg, serek mascarpone oraz cukier z prawdziwą wanilią, zmiksuj krótko.
W malakserze umieść herbatniki i masło, rozdrobnij do powstania gładkiej masy.
Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia i wysp herbatnik z masłem.
Dociśnij lekko dłonią i wlej masę twarogową.
Do naczynia żaroodpornego wlej wrzącą wodę i wstaw do piekarnika.
Piecz sernik w piekarniku nagrzanym do 160 st. C przez 90 minut.
Wystudź sernik i schłodź w lodówce przez 6-7 godzin.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika waniliowego
Sernik waniliowy to bardzo dobry pomysł na najlepszy tradycyjny sernik. Jak upiec sernik? Najważniejsze jest, aby nie wysuszyć zbytnio masy sernikowej. Należy więc piec ciasto w temperaturze 160-170 stopni. Dobrze wstawić do piekarnika naczynie z wodą, aby podczas pieczenia powstała para wodna, która zapobiega wysychaniu ciasta. To, ile czasu piec ciasto zależy od jego wielkości oraz temperatury pieczenia. Im niższa tym sernik pieczemy dłużej. Przepis na sernik waniliowy jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go upiec. Do zrobienia sernika potrzebne ci będą następujące produkty spożywcze: twaróg sernikowy, serek mascarpone, mleko skondensowane w puszce, cukier z prawdziwą wanilią, herbatniki, masło, jajka.
Jak zrobić sernik z prawdziwą wanilią? Do miski wbij jajka, dodaj mleko skondensowane i zmiksuj do połączenia składników. Dodaj twaróg, serek mascarpone oraz cukier z prawdziwą wanilią, zmiksuj krótko. W malakserze umieść herbatniki i masło, rozdrobnij do powstania gładkiej masy. Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia i wysp herbatnik z masłem. Dociśnij lekko dłonią i wlej masę twarogową. Do naczynia żaroodpornego wlej wrzącą wodę i wstaw do piekarnika. Piecz sernik w piekarniku nagrzanym do 160 stopni przez 90 minut. Wystudź sernik i schłodź w lodówce przez 6-7 godzin.
Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Do sernika najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku. Twaróg jest przede wszystkim dobrym źródłem biała. Białko jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym w naszej diecie. Jest składnikiem budulcowym naszego organizmu oraz substratem do produkcji ważnych hormonów takich jak insulina czy prolaktyna. Ser twarogowy zawiera także duże ilości wapnia.
Podsumowując pyszny sernik świetnie sprawdzi się jako deser dla całej rodziny. Domowy sernik można podać z dodatkiem owoców świeżych lub musu owocowego podanego na ciepło. Sernik jest dobry do spożycia dopiero po schłodzeniu w lodówce. Można go przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku przez 3-4 dni. Sernik przygotowany w domu jest smaczniejszy niż z piekarni i dużo tańszy. Nie warto obawiać się przygotowania perfekcyjnego sernika. Z naszego przepisu zawsze wyjdzie doskonały.
Alergeny w serniku waniliowym
Lista alergenów dla sernika waniliowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- mascarpone
- mleko skondensowane (zagęszczone)
- Herbatniki
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
Wartości odżywcze sernika waniliowego
Sernik waniliowy to wspaniały domowy deser, który nie zawiera konserwantów ani sztucznych dodatków do żywności. Słodycze sklepowe często zawierają dużą ilość tłuszczów trans oraz syropu glukozowo-fruktozowego.
Energia i białka
(255g)
Węglowodany
(255g)
Tłuszcze
(255g)
Witaminy
(255g)
Składniki mineralne
(255g)
-
twaróg,
mascarpone,
jajka,
mleko,
herbatniki,
masło,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.