Sałatka z rukolą i jajkiem
- Rukola - 2 garści (40 g)
- Jajko (2 szt.)
- Rzodkiewka - 1 pęczek (115 g)
- Szczypiorek - 3 łyżki (15 g)
- Oliwa z oliwek (10 ml)
Przepis na sałatkę z rukolą i jajkiem krok po kroku
Jajka ugotuj na twardo. Pokrój na ćwiartki.
Rukolę, rzodkiewki i szczypiorek umyj. Rzodkiewki pokrój w plastry. Szczypiorek posiekaj.
Do miski włóż rukolę. Na nią połóż jajka i rzodkiewki.
Oprósz solą i pieprzem. Polej oliwą.
Posyp wszystko szczypiorkiem.
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Sałatka cezar
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z cukinii
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Sałatka warzywna
-
Sałatka z rukoli
-
Sałatka z wędzonym kurczakiem
-
Sałatka z ananasem
-
Sałatka z jajkiem
-
Sałatka na sylwestra
-
Sałatka z pora i jajek
-
Sałatka z buraków i jajka
-
Sałatka z ryżu i tuńczyka
-
Mizeria
-
Sałatka z tuńczykiem i ryżem
-
Sałatka z bobem
-
Sałatki na imprezę
Więcej informacji na temat sałatki z rukolą i jajkiem
Przepis na sałatkę z rukolą i jajkiem to niezwykle smaczna i prosta potrawa, nawet na imprezę, która jest niespodziewana. Jest szybka i tania w przygotowaniu, a mimo to, to naprawdę smaczna przekąska.
Jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić sałatkę z rukolą i jajkiem to już prezentuję jak ją wykonać.
Wystarczy, że ugotujesz jajka na twardo, a w misce ułożysz rukolę i pokrojoną rzodkiewkę. Na to wyłożysz jajka i wszystko posypiesz szczypiorkiem, doprawisz solą, pieprzem i oliwą. Tylko tyle wystarczy, by ta dobra sałatka z rukolą i jajkiem zagościła na Twoim stole.
Rukola nazywana jest również rokiettą siewną. To roślina jednoroczna, która charakteryzuje się gorzkawym, lekko pieprznym smakiem. 100 g listków dostarcza zaledwie 25 kcal, dlatego to idealne warzywa dla osób, które chcą zadbać o swoją masę ciała. Wspomniana wcześniej ilość rukoli pokrywa niemal całodzienne zapotrzebowanie na witaminę K. Dodatkowo ma w sobie witaminę A oraz witaminy z grupy B. Zawiera również dużo wapnia, magnezu, potasu, żelaza i manganu. Szczególną uwagę zwraca zawartość związków bakteriobójczych, które odpowiadają za jej charakterystyczny smak.
Potrawy z jajek to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko na śniadanie. Jajka są nie tylko smaczne, ale również mają bardzo dużo wartości odżywczych. Na szczególną uwagę zasługuje tu cholina (witamina B4), żelazo, karotenoidy, witaminy A, D, E, B12 i B6. Składniki te odpowiadają m.in. za prawidłową pracę mózgu, wzroku, odporność czy czynność serca. Istotnym jest sposób spożywania jaj. Niestety w towarzystwie tłustych kiełbas lub boczku skutek negatywny przewyższa ten pozytywny. Najzdrowszą formą ich spożywania są sałatki z jajkiem gotowanym na twardo, jak w naszym przepisie.
Odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza przynajmniej 400g warzyw dziennie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób m.in. choroby nowotworowej lub chorób układu sercowego. Wynika to z tego, że warzywa są niezwykle bogate w błonnik, witaminy i składniki mineralne. Żaden suplement nie zapewni tego, co odpowiednio zbilansowana dieta bogata w świeże warzywa. Surówka ta będzie szczególnie pyszna, gdy zostanie wykonana w najlepszym sezonie użytych warzyw.
Alergeny w sałatce z rukolą i jajkiem
Lista alergenów dla sałatki z rukolą i jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sałatki z rukolą i jajkiem
Odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarcza przynajmniej 400g warzyw dziennie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób m.in. choroby nowotworowej lub chorób układu sercowego.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.