Ryba w sosie słodko kwaśnym
- Dorsz filet (600 g)
- Papryka czerwona - 1 mała sztuka (100 g)
- Papryka zielona - 1 mała sztuka (100 g)
- Sok z cytryny (60 ml)
- Cukier (40 g)
- Ananas w puszce (100 g)
- Mąka ziemniaczana (40 g)
- Marchewka (100 g)
- Imbir korzeń (20 g)
Przepis na ryba w sosie słodko kwaśnym krok po kroku
Filet z dorsza pokrój w kostkę. Dopraw solą, pieprzem i oprósz mąką ziemniaczaną.
Paprykę pokrój w cienkie słupki. Marchew obierz i pokrój w słupki. Ananasa z puszki pokrój w kostkę.
Na oleju podsmaż czosnek przeciśnięty przez praskę. Dodaj dorsza i smaż 3-4 minuty.
Następnie dodaj marchew i paprykę, starty na tarce imbir.
Zmniejsz ogień, dodaj cukier, sok z cytryny i sok z ananasa. Gotuj 5 minut na średnim ogniu.
Rybę w sosie słodko-kwaśnym podawaj na ciepło.
Więcej informacji na temat ryby w sosie słodko kwaśnym
Ryba w sosie słodko kwaśnym to doskonała propozycja na orientalne danie na imprezę lub na święta. Przepis na rybę w sosie słodko kwaśnym został zaczerpnięty z kuchni chińskiej jest on bardzo prosty do przygotowania dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Do zrobienia tej potrawy będziesz potrzebować następujących produktów spożywczych: filet z dorsza, papryka czerwona, papryka zielona, ananas z puszki, cukier, sok z cytryny, mąka ziemniaczana, sól i pieprz.
Jak zrobić rybę w sosie słodko kwaśnym? Na początek pokrój rybę w kostkę, dopraw solą i pieprzem oraz oprósz w mące ziemniaczanej. Następnie pokrój papryki w paski, marchewkę obierz i pokrój w słupki. Ananasa odsącz z zalewy i pokrój w kostkę. Na rozgrzanym oleju podsmaż czosnek przeciśnięty przez praskę. Przełóż rybę na patelnie i smaż 3-4 minuty. Dodaj paprykę i marchew. Na koniec dodaj ananasa i starty na tarce imbir. Zalej wszystko sokiem z cytryny, sokiem z ananasa i dodaj cukier. Gotuj na średnim ogniu przez 5-6 minut cały czas mieszając. Podawaj z ryżem.
Papryka to pochodzące z Ameryki chrupiące warzywo z rodziny psiankowatych. Zawiera duże ilości witaminy C, biorącej udział w syntezie kolagenu oraz wzmacniającej naszą odporność. Papryka jest również bogatym źródłem beta-karotenu i likopenu. Likopen jest naturalnym przeciwutleniaczem, który zawierają także pomidory. Papryka jest warzywem z niską zawartością kalorii i dużą ilością błonnika, dlatego idealnie sprawdza się na dietach redukcyjnych, daje uczucie sytości na długo oraz reguluje pracę jelit. Dorsz jest chudą rybą będącą źródłem białka zawierającego wszystkie niezbędne aminokwasy. Białko jest niezbędne do budowania masy mięśniowej. Dorsz zawiera także witaminę A i jod niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
Podsumowując ryba w sosie słodko kwaśnym to idealny pomysł na danie dla całej rodziny. Pyszna ryba zachwyci wszystkich domowników. Ryba w sosie to dobra alternatywa dla kurczaka, sprawdzi się także jako ciekawa propozycja na święta.
Alergeny w rybie w sosie słodko kwaśnym
Lista alergenów dla ryby w sosie słodko kwaśnym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
Wartości odżywcze ryby w sosie słodko kwaśnym
Ryba w sosie słodko kwaśnym to dobra alternatywa dla gotowego sosu ze słoika zawierającego bardzo dużo cukru. Domowy sos jest aromatyczny i pełen warzyw. Wybieraj ryby tłuste z dużą zawartością kwasów omega 3.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.