Kulki serowe
- Ser twarogowy chudy (250 g)
- Mąka jaglana (200 g)
- Cukier (50 g)
- Jajko (2 szt.)
- Olej rzepakowy - do smażenia (1000 ml)
Przepis na kulki serowe krok po kroku
W garnku zacznij gotować olej (jego ilość jest dość duża) a w czasie jego gotowania przygotuj ciasto na kulki serowe.
Ser zmiel w maszynce.
W misce wymieszaj jajka z cukrem, następnie dodaj do nich mąkę, pół łyżeczki sody oraz opakowanie cukru wanilinowego. Składniki dokładnie wymieszaj.
Do masy dodaj ocet oraz twaróg. Masę dokładnie wymieszaj.
Zwilżonymi w wodzie dłońmi uformuj z masy małe kulki serowe.
Na gorący tłuszcz wrzuć kulki i smaż je z każdej strony na złoty kolor.
Więcej informacji na temat kulek serowych
Kulki serowe smażone na oleju to doskonała propozycja na smaczną przekąskę przygotowaną na imprezę. Kulki z twarogu świetnie sprawdzą się również jako smaczny deser do kawy i herbaty. Potrawa ta doskonale smakować będzie z dodatkiem kakao. Przepis na kulki serowe jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Produkty spożywcze niezbędne do zrobienia kulek z białego sera to: ser twarogowy chudy, mąka jaglana, cukier, jajka, olej rzepakowy do smażenia, soda oczyszczona, ocet spirytusowy oraz cukier wanilinowy. Kulki serowa możesz podawać na słodko posypane cukrem pudrem oraz możesz przygotować je w panierce.
A więc jak zrobić kulki serowe? W garnku zacznij rozgrzewać olej, ponieważ ciasto serowe musisz smażyć w głębokim tłuszczu. Twaróg zmiel w maszynce do mielenia. W misce wymieszaj wszystkie składniki poza twarogiem i octem. Następnie dodaj do nich ser twarogowy oraz ocet i dokładnie wymieszaj. Z tak przygotowanego ciasta uformuj kulki przy pomocy zwilżonych dłoni. Kulki smaż w głębokim tłuszczu do osiągnięcia złotego koloru z każdej strony. Gotowe kulki połóż na ręczniku papierowym, aby odsączyć nadmiar oleju, następnie gotowe kulki serowe ułóż na talerzu i pozostaw do wystygnięcia. Możesz udekorować je cukrem pudrem.
Ser twarogowy chudy, którego użyjemy do przygotowania przepisu, jest doskonałym źródłem pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego. Jest to również doskonałe źródło magnezu, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Twaróg zawiera spore ilości witamin z grupy B. Znajdziemy w nim również przeciwutleniacze (głównie witamina A oraz E), które zmniejszają ryzyko rozwoju choroby nowotworowej oraz spowalniają proces starzenia się organizmu.
Podsumowując kulki serowe to doskonała propozycja na smaczną przekąskę. Kulki możesz zabrać ze sobą do pracy lub w podróż. Stanowią one doskonały dodatek do herbaty, kawy czy kakao. Przepis jest prosty w wykonaniu a produkty spożywcze są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów.
Alergeny w kulkach serowych
Lista alergenów dla kulek serowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy chudy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kulek serowych
Kulki serowe to doskonała propozycja na smaczny deser. Pamiętaj jednak, że jest to danie smażone w głębokim tłuszczu.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.