Kruche rogaliki z powidłami
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (400 g)
- Cukier puder (60 g)
- Masło (200 g)
- Żółtko jajka (2 szt.)
- Śmietana 12% (15 g)
- Powidła śliwkowe (60 g)
Przepis na kruche rogaliki z powidłami krok po kroku
Mąkę i cukier puder przesiej. Dodaj 16 g cukru wanilinowego, szczyptę soli i wymieszaj.
Schłodzone masło posiekaj w misce z mąką, podsypując mąką. Dodaj żółtka, śmietanę i zagnieć ciasto rękoma.
Gotowe ciasto podziel na dwie części, zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na około 30 minut. Jedną część ciasta wyjmij z lodówki, zagnieć krótko. Następnie rozwałkuj na okrąg, na grubość około 3 mm. Okrąg podziel na ćwiartki. Każdą ćwiartkę pokrój na trzy trójkąty. Zrób to samo z drugą częścią ciasta.
Na każdy trójkąt wyłóż łyżeczkę powideł i zwiń rogaliki, zaczynając od najkrótszego boku trójkąta.
Rogaliki ułóż na blaszce zabezpieczonej papierem do pieczenia.
Piecz w temperaturze 180 st. C, przez ok. 15-18 minut.
Odstaw do ostygnięcia. Posyp cukrem pudrem z wierzchu.
-
Ciastka maślane
-
Kruche ciasto
-
Tarta
-
Mazurek wielkanocny
-
Tarta z jabłkiem
-
Ciastka kruche
-
Pleśniak
-
Szarlotka z kruszonką
-
Tarta z jabłkami
-
Tarta ze szpinakiem
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Szarlotka z bezą
-
Tarta z owocami
-
Tarta z malinami
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Tarta cytrynowa
-
Tarta z truskawkami
-
Kruche ciasto
Więcej informacji na temat kruchych rogalików z powidłami
Kruche rogaliki z powidłami to doskonała opcja dla wszystkich miłośników słodkości. Są niezwykle kruche, a przy tym bardzo delikatne i bardzo słodkie.
Przepis na kruche rogaliki z powidłami to doskonały pomysł na smaczne przekąski, które pięknie się prezentują, a jeszcze lepiej smakują. Najlepsze są te dopiero wyciągnięte z piekarnika. Możesz przygotować je z każdym rodzajem powideł, w tym przepisie robi się je z powidłami śliwkowymi. To deser, które idealnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju uroczystości, ze względu na fantastyczny smak, a także elegancką prezentację. Jednak będą również wspaniałym wyborem na co dzień, gdyż łatwo je przygotować w swoim domu. To jeden z najprostszych domowych sposobów na te słodkości. W ekspresowym tempie pozwala przygotować wspaniały deser, który pięknie się prezentuje i wspaniale smakuje. Rogaliki powstają z ciasta kruchego, dlatego warto pamiętać o przygotowaniu go wcześniej, by mogło nieco się ostudzić. Choć przygotowanie może wydawać się czasochłonne, jednak nie warto całego procesu przyspieszać, gdyż odpowiednie skruszenie ciasta nie jest możliwe w krótszym czasie. Gdy ciasto nie wyrośnie, rogaliki nie będą tak puszyste i smaczne. Gdy jednak przygotuje się ciasto odrobinę wcześniej, rogaliki są naprawdę szybkie i wspaniale sprawdzą się na ekspresowy deser. Gdy chce się przyspieszyć cały proces, można ciasto włożyć na chwilę do lodówki, gdzie ciasto stanie się odpowiednio elastyczne, a przy tym nie będzie się rozpadać.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kruche rogaliki z powidłami, by były pyszne i dobre dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Słodkości, które z niego powstają, charakteryzują się niezwykle pysznym ciastem i idealnie dobranym nadzieniem. Ciasto kruche z tego przepisu wychodzi bardzo miękkie, sprężyste i puszyste. Po upieczeniu tworzy chrupiąca skórkę i bardzo delikatny środek. Całość idealnie komponuje się z owocowymi powidłami. Choć ciasto powstaje na bazie mąki pszennej, całość jest naprawdę lekka. To rogaliki, które skradną serca wszystkim, którzy ich spróbują.
Alergeny w kruchych rogalikach z powidłami
Lista alergenów dla kruchych rogalików z powidłami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 12%
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze kruchych rogalików z powidłami
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(79g)
Węglowodany
(79g)
Tłuszcze
(79g)
Witaminy
(79g)
Składniki mineralne
(79g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.