Frytki z młodych ziemniaków
- Ziemniaki młode - 4 szt (300 g)
- Olej rzepakowy (1000 ml)
Przepis na frytki z młodych ziemniaków krok po kroku
Ziemniaki obierz i pokrój na cienkie paski.
W garnku rozgrzej olej i smaż frytki tak, by miały złocisty kolor, około 10 minut.
Odcedzone z nadmiaru tłuszczu frytki posyp solą.
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Frytki z batatów
-
Frytki z piekarnika
-
Frytki belgijskie
-
Frytki
-
Bataty z piekarnika
-
Frytki z marchewki
-
Poutine
-
Frytki z cukinii
-
Frytki z dyni
-
Frytki stekowe
-
Domowe frytki z piekarnika
-
Frytki w piekarniku
-
Zakręcone frytki
-
Frytki z serem
-
Frytki z selera
-
Sos do frytek
-
Frytki z buraków
-
Frytki domowe
Więcej informacji na temat frytek z młodych ziemniaków
Frytki z młodych ziemniaków to ulubiony przysmak wielu osób. Są niezwykle chrupiące i pełne smaku, a ich przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. W tej wersji są najbardziej zbliżone do przekąsek z restauracji typu fast food, gdyż są smażone na głębokim tłuszczu i mocno solone. To prawdziwa gratka dla fanów klasycznych frytek, w wydaniu z pysznych młodych ziemniaków.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić frytki z młodych ziemniaków, które będą bardzo chrupiące, a przy tym szybkie w przygotowaniu, to ten przepis na pewno przypadnie Ci do gustu. Powstają z niego przepyszne frytki, które będą idealnym pomysłem na dodatek do mięs czy jako szybka, choć bardzo sycąca przekąska.
Przepis na frytki z młodych ziemniaków jest niezwykle prosty. W kilka chwil można je przygotować i poradzi sobie z tym nawet początkujący kucharz. Do ich wykonanie nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności czy sprzętów. Wystarczy tylko wysoki garnek na olej, w którym można je usmażyć. W takiej wersji jednak nie będą dobrym pomysłem dla osób na diecie niskotłuszczowej. By frytki były bardziej dietetyczne, można upiec je w piekarniku, dzięki czemu można zrezygnować z dużego dodatku oleju. To dobra wersja również dla osób odchudzających się. Te smażone na oleju są jednak niezwykle chrupiące, przez co ciężko jest przejść obok nich obojętnie. To dobry wybór dla wszystkich miłośników mniej zdrowych przekąsek, gdyż te przygotowane w domu mają mniejszą ilość soli, a także są smażone na świeżym oleju, dzięki czemu nie ma w nich wysokiego poziomu akrylamidu, niebezpiecznego związku, który zwykle występuje w wysoko przetworzonej żywności. Domowe frytki są znacznie zdrowsze, a przy tym lepsze w smaku. Oprócz soli, można do nich dodać również świeżych ziół, które świetnie podkreślą ich wspaniały smak.
Frytki smażone na oleju najlepiej jest połączyć z kotletem z drobiu i świeżymi warzywami, które świetnie komponują się z ziemniakami. Choć zwykle do przygotowania tego przysmaku używa się późnych ziemniaków, warto również postawić na młode, i sprawdzić jak świetnie smakują w takim wydaniu.
Alergeny w frytkach z młodych ziemniaków
Lista alergenów dla frytek z młodych ziemniaków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na frytki z młodych ziemniaków
Wartości odżywcze frytek z młodych ziemniaków
Te frytki są bardzo ciężkostrawne, dlatego lepiej przygotować je w wersji z piekarnika.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.