Cukinia panierowana
- Cukinia (300 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta (50 g)
- Olej rzepakowy - 4 łyżki stołowe (40 ml)
Przepis na cukinię panierowaną krok po kroku
Cukinie umyj i pokrój na plasterki o grubości około 1 cm.
Jajko wybij do miski, dodaj do niego szczyptę soli oraz roztrzep przy pomocy widelca. Bułkę tartą wsyp do drugiej miseczki.
Na patelni rozgrzej olej (do patelni dodaj olej, jeśli będzie taka potrzeba).
Każdy plaster cukinii zanurz najpierw w jajku, a następnie w bułce tartej.
Panierowane plastry cukinii smaż na rozgrzanym oleju z dwóch stron na rumiany kolor.
Usmażone placuszki odsącz z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.
Gotowe placuszki z cukinii podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Leczo z cukinii
-
Zapiekanka z cukinią
-
Zupa krem z cukinii
-
Zupa z cukinii
-
Krem z cukinii
-
Zapiekanka z cukinii
-
Makaron z cukinią
-
Cukinia faszerowana mięsem mielonym
-
Bigos z cukinii
-
Kotlety z cukinii
-
Leczo z kiełbasą
-
Placki z cukinii i marchewki
-
Tarta z warzywami
-
Spaghetti z cukinii
-
Leczo z kurczakiem
-
Placki ziemniaczane z cukinią
-
Cukinia z piekarnika
-
Placuszki z cukinii i ziemniaków
-
Obiad z cukinii
Więcej informacji na temat cukinii panierowanej
Cukinia panierowana to doskonała propozycja na obiad lub kolację. Cukinię panierowaną w bułce tartej warto podać z dodatkiem surówki przygotowanej na bazie świeżych, sezonowych warzyw. Przepis na cukinię panierowaną jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: cukinia, jajka, bułka tarta, olej rzepakowy oraz sól.
A jak zrobić cukinię panierowaną? Cukinie umyj i pokrój na plasterki o grubości około 1 cm. Jajko wybij do miski, dodaj do niego szczyptę soli oraz roztrzep przy pomocy widelca. Bułkę tartą wsyp do drugiej miseczki. Na patelni rozgrzej olej (do patelni dodaj olej, jeśli będzie taka potrzeba). Każdy plaster cukinii zanurz najpierw w jajku, a następnie w bułce tartej. Panierowane plastry cukinii smaż na rozgrzanym oleju z dwóch stron na rumiany kolor. Usmażone placuszki odsącz z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym. Gotowe placuszki z cukinii podawaj z ulubionymi dodatkami.
Cukinię zaliczamy do warzyw lekkostrawnych. Posiada ona wiele właściwości odżywczych i chętnie wykorzystywana jest w kuchni do przygotowania ciekawych potraw. Cukinia stanowi źródło witaminy C, witaminy K, niektórych witamin z grupy B oraz beta-karotenu, który stanowi prekursor do witaminy A. Dodatkowo znajdziemy w nim również składniki mineralne, do których możemy zaliczyć potas, żelazo oraz magnez. Dodatkowo niska kaloryczność cukinii wypływa na jej szerokiej zastosowanie w diecie redukcyjnej, która wspomaga walkę z nadwagą oraz otyłością.
Podsumowując: wiesz już, jak usmażyć cukinię w panierce. Pyszna i szybka w przygotowaniu cukinia świetnie sprawdzi się jako obiad lub kolacja. Smaczna cukinia jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do przygotowania dania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach. Cukinia smażona w panierce jest ciężkostrawna, dlatego nie powinna być włączana do diety osób zmagających się z problemami ze strony przewodu pokarmowego.
Alergeny w cukinii panierowanej
Lista alergenów dla cukinii panierowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze cukinii panierowanej
Cukinia panierowana to doskonała propozycja na przekąskę. Potrawy smażone są ciężkostrawne, dlatego nie są wskazane w diecie osób zmagających się z problemami ze strony przewodu pokarmowego.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.