Biała nutella
- Czekolada biała (200 g)
- Jabłko - 1 średnia sztuka (200 g)
- Migdały (100 g)
- Orzechy włoskie (100 g)
- Mleko 3,2% (300 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (100 g)
- Mleko w proszku (300 g)
Przepis na biała nutella krok po kroku
Jabłka obierz i oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w drobną kostkę.
Orzechy posiekaj drobno.
W garnku umieść czekoladę białą, śmietankę, mleko i podgrzej.
Gdy składniki się połączą, dodaj jabłka i podduś przez chwilę.
Dodaj orzechy i wymieszaj dokładnie.
Na koniec dodaj do masy mleko w proszku i wymieszaj energicznie szpatułką silikonową.
Nutellę przełóż do słoika i wystudź.
Przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat białej nutelli
Biała nutella to bardzo dobry pomysł na słodki domowy deser dla całej rodziny. Biała nutella posłuży jako dodatek do pieczywa śniadaniowego. Można ją także dodać do naleśników lub gofrów. Krem orzechowy na bazie białej czekolady jest też świetny do lodów i deserów na zimno. Przepis na białą nutellę jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia nutelli potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: biała czekolada, mleko w proszku, migdały, orzechy włoskie, śmietanka kremówka, jabłka.
Jak zrobić białą nutellę? Jabłka obierz i oczyść z gniazd nasiennych. Orzechy posiekaj drobno. W garnku umieść czekoladę białą, śmietankę, mleko i podgrzej. Gdy składniki się połączą, dodaj jabłka i podduś przez chwilę. Dodaj orzechy i wymieszaj dokładnie. Na koniec dodaj do masy mleko w proszku i wymieszaj energicznie szpatułką silikonową. Nutellę przełóż do słoika i wystudź. Przechowuj w lodówce.
Jabłka zawierają kwasy owocowe, którym zawdzięczają smak. Są źródłem dobroczynnego błonnika i pektyn, które wpływają na pracę naszych jelit, pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a dzięki temu zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Jabłka są też fantastycznym źródłem witaminy C, która odpowiada za syntezę kolagenu i ma właściwości przeciwutleniające i wzmacniające odporność, jak również minerałów: magnezu, potasu, wapnia i fosforu. Fosfor natomiast jest składnikiem kwasów budujących DNA, pomaga w mineralizacji kości i zębów oraz jest niezbędny do prawidłowego przewodzenia impulsów nerwowych w mięśniach. Orzechy włoskie są bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w orzechach mają dobry wpływ na obniżenie stężenia cholesterolu we krwi. Pomagają też zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego. Orzechy włoskie zawierają spore ilości wapnia, potasu i magnezu.
Podsumowując nutella z białej czekolady jest łagodniejszą w smaku wersją tradycyjnego kremu. Nutella z jabłek to świetny pomysł na deser dla dzieci. Nutella jest dobra na deser od razu po przygotowaniu. Można ją przechowywać w lodówce przez kilka dni.
Alergeny w białej nutelli
Lista alergenów dla białej nutelli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada biała
- Mleko 3,2%
- Śmietanka kremowa 30%
- Mleko w proszku
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Migdały
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze białej nutelli
Biała nutella to źródło węglowodanów prostych oraz tłuszczu. Nutella jest bardzo kaloryczna, dlatego nie powinny jej spożywać osoby chorujące na cukrzycę oraz walczące z nadmierną masą ciała.
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.