Wegańskie ciasto z rabarbarem fit
- Mąka orkiszowa - pełnoziarnista (210 g)
- Napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone (200 ml)
- Erytrytol (210 g)
- Olej rzepakowy (70 ml)
- Rabarbar (450 g)
Przepis na wegańskie ciasto z rabarbarem fit krok po kroku
Piekarnik nastaw na 180 st. C. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Do miski dodaj mąkę, 75 g erytrytolu, płaską łyżeczkę proszku do pieczenia oraz tyle samo sody.
W drugiej misce napój roślinny wymieszaj z łyżką soku z pomarańczy. Dodaj też olej i startą skórkę z pomarańczy.
Do miski z mąką wlej produkty mokre i wszystko zmiksuj.
Umyty rabarbar pokrój w kostkę. Zasyp 75 g erytrytolu i wymieszaj.
Ciasto wlej do blaszki. Na wierzch wsyp rabarbar.
Piecz ciasto pół godziny do suchego patyczka.
Po upieczeniu ciasto ostudź. Posyp pudrem z erytrytolu (60 g).
-
Ciasto wegańskie
-
Tofurnik
-
Tort wegański
-
Wegańskie ciasto marchewkowe
-
Wegański chlebek bananowy
-
Wege ciasto marchewkowe
-
Wegańskie brownie
-
Piernik z pomidorów
-
Wegańskie ciasto czekoladowe
-
Sernik z kaszy jaglanej
-
Wegańska szarlotka
-
Sernik wegański
-
Piernik wegański
-
Sernik z tofu
-
Wegańskie tiramisu
-
Tarta wegańska
-
Wegańskie ciasto bananowe
-
Wegańskie ciasto drożdżowe
-
Wegańskie ciasta
Więcej informacji na temat wegańskiego ciasta z rabarbarem fit
Poznaj prosty przepis na wegańskie ciasto z rabarbarem – bez cukru, bez jajek i bez mleka. Doskonały pomysł na deser dla osób, które są na diecie eliminacyjnej. Przepis na wegańskie ciasto z rabarbarem jest świetną propozycją na coś pysznego, nie tylko dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie jedzą jajek, cukru lub nabiału. Jest to zdrowy deser, który w dodatku jest pyszny. Wilgotny, słodki, przełamany kwaskowatym smakiem rabarbaru i dodatkowo o pomarańczowym aromacie. Zobacz, jak zrobić wegańskie ciasto z rabarbarem.
Wegańskie ciasto z rabarbarem jest to zdrowy placek bez cukru, bez jajka i bez mleka. Jest słodki, ale jednocześnie kwaśny przez rabarbar. Ciasto z rabarbarem zawiera skórkę z pomarańczy i lekko pomarańczowy smak. Dzięki dodatkowi soku pomarańczowego przepis na wegańskie ciasto z rabarbarem zapewnia wilgotny i jednocześnie puszysty placek. Jest to bardzo zdrowa receptura.
Zrobienie ciasta na mące orkiszowej pełnoziarnistej wzbogaca deser o sporą ilość błonnika, a także składników mineralnych i witamin. Jak zrobisz wegańskie ciasto z rabarbarem, poczujesz się, jakbyś jadł „normalnego” placka. To dobry pomysł na to, by zaproponować rodzinie coś odżywczego. Ten prosty przepis wcale nie odbiega smakiem czy teksturą od „tradycyjnych” słodkości, które zawierają nabiał, jajka czy cukier. Jednocześnie masz wpływ na zapewnienie czegoś, co zaspokoi ochotę na coś słodkiego. Nawet osoby, które stosują dietę wegańską, mogą uraczyć się czymś prostym i smacznym. To zbawienie dla wszystkich, którzy pewnych grup produktów jeść nie mogą.
Gdy potrzebujesz prostego przepisu na placka bez jajek, bez cukru i bez mleka, wegańskie ciasto z rabarbarem spełni Twoje oczekiwania. Jest bardzo łatwym pomysłem na szybki, pyszny, a także smaczny wypiek. Jak zrobić wegańskie ciasto z rabarbarem? Tradycyjnie, zacznij od nagrzania piekarnika i przygotowania blaszki – tortownicę wyłóż papierem do pieczenia. W jednej misce wymieszaj mąkę, erytrytol, proszek do pieczenia i sodę oczyszczoną. Do drugiej miski wlej napój migdałowy, sok z pomarańczy, olej i startą skórkę z pomarańczy. Do składników suchych wlej produkty mokre, całość zmiksuj na gładką masę. Rabarbar umyj i pokrój w kostkę, wymieszaj z erytrytolem. Przelej masę do tortownicy i wyłóż na wierzchu rabarbar. Ciasto powinno się piec około pół godziny. Po ostudzeniu posyp ciasto zmielonym erytrytolem.
*W przepisie na wegańskie ciasto z rabarbarem, zamiast napoju roślinnego migdałowego, możesz użyć każdego innego napoju roślinnego (na przykład owsianego, z nerkowców, kokosowego…).
Alergeny w wegańskim cieście z rabarbarem fit
Lista alergenów dla wegańskiego ciasta z rabarbarem fit przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
- proszek do pieczenia
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone
W przepisie na wegańskie ciasto z rabarbarem fit nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- skórka pomarańczy, soda oczyszczona, sok z pomarańczy
Wartości odżywcze wegańskiego ciasta z rabarbarem fit
Ciasto jest bardzo zdrowe. Zawiera dużo błonnika. Dobry przepis wegański. Nie zawiera cukru, nabiału ani jajek. Rabarbar jest bardzo wartościowy, jednak powinni go unikać ci, którzy chorują na dnę moczanową lub na kamicę nerkową.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.