Tarta wegańska
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Cukier (300 g)
- Olej kokosowy (150 ml)
- Proszek do pieczenia (20 g)
- Mleczko kokosowe (400 ml)
- Wiórki kokosowe (50 g)
- Syrop z agawy (25 g)
- Maliny (500 g)
Przepis na tartę wegańską krok po kroku
W misce umieść mąkę pszenną, cukier, olej kokosowy i proszek do pieczenia.
Zagnieć gładkie ciasto i owiń folią spożywczą.
Schłodź w zamrażarce przez 40 minut.
Schłodź w zamrażarce przez 40 minut.
Mleczko ubij mikserem na sztywną masę. Dolej do niego syrop i miksuj wszystko jeszcze przez chwilę.
Całość połącz z wiórkami kokosowymi.
Ciasto wyjmij z lodówki.
Rozwałkuj i wyklej nim formę wyłożoną papierem do pieczenia.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 30 minut.
Wystudź spód ciasta i wyłóż do niego krem. Udekoruj umytymi owocami.
Ciasto schłodź przez godzinę w lodówce.
Więcej informacji na temat tarty wegańskiej
Tarta wegańska to świetna opcja na naprawdę ciekawe ciasto, które doskonale sprawdzi się na co dzień. Jest smaczna, lekka i niezwykle smaczna. To dobra opcja dla wszystkich miłośników ciast, którzy jednak ze względu na dietę bez produktów roślinnych szukają ciekawych alternatyw.
Przepis na tartę wegańską to pomysł na smaczny i prosty deser, który sprawdzi się doskonale zwłaszcza latem. To wegańskie ciasto na tartę w tym przepisie łączy się z malinami, jednak doskonale sprawdzą się również inne owoce. Możesz sięgnąć po truskawki, czy brzoskwinie. Poza sezonem sprawdzą się banany, ale również figi. Jest to więc ciasto niezwykle uniwersalne, a przy tym naprawdę smaczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić tartę wegańską, by była pyszna, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. To najlepsza opcja, gdy chcesz ograniczyć produkty odzwierzęce w swoim menu. Co najlepsze, nie trzeba go chłodzić, co znacząco skraca czas przygotowania. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Ciasto jest niezwykle plastyczne i nie łamie się, dzięki czemu świetnie sprawdzi się do przygotowania zarówno ciasta, jak i ciasteczek. Można z niego zrobić również kruszonkę. Ta receptura jest niezwykle uniwersalna. Można zamiast cukru dodać do niego odrobinę soli, dzięki temu można użyć go do przygotowania wytrawnych przepisów.
W tym cieście zamiast kremu na bazie serka znajdziesz taki w 100% wegański. Choć pozbawiony nabiału jest niezwykle puszysty i gęsty. Głównym składnikiem tego kremu jest kokos. Zarówno w formie mleczka, jak i wiórek. Mleczko kokosowe, którego używa się do tego przepisu, powinno mieć jak największą zawartość kokosa, co najmniej 75%. Warto też wybierać takie, które nie mają dodatku konserwantów. W tym wypadku jednak lepiej nie wybierać takiego o obniżonej zawartości tłuszczu, gdyż jego ubicie może być znacznie cięższe. W przypadku tradycyjnego mleczka konieczne jest również bardzo dobre schłodzenie go, tak by całkowicie oddzieliła się część stała płynna. Część płynna nie jest potrzebna do przepisu, można ją wykorzystać zupełnie inaczej. Gęsta część mleczka ubija się łatwiej niż śmietanka tradycyjna. Ten krem jest świetną bazą dla różnych kremów, nie tylko kokosowego. Można pominąć wiórki kokosowe i dodać do niego mus owocowy, czy kakao, by stworzyć zupełnie nowy smak. To idealny pomysł na najłatwiejszy wege krem, który jest nie tylko dobry, ale również szybki i nieskomplikowany.
Alergeny w tarcie wegańskiej
Lista alergenów dla tarty wegańskiej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze tarty wegańskiej
To ciasto, choć wegańskie, nie powinno pojawiać się w menu zbyt często ze względu na wysoki indeks glikemiczny.
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.