Sok z jarmużu
- Jarmuż - 2 szklanki (100 g)
- Seler naciowy - 4 łodygi (180 g)
- Jabłko - 2 szt (360 g)
- Cytryna - pół sztuki (40 g)
Przepis na sok z jarmużu krok po kroku
Jarmuż opłucz i włóż do sokowirówki. Dodaj również seler.
Jabłko i cytrynę obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Dodaj do sokowirówki i przeciśnij.
Sok podawaj w dużej szklance.
-
Mango lassi
-
Koktajl z jarmużem
-
Milk shake
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl bananowy
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl owocowy
-
Koktajl z truskawek
-
Koktajl z mango
-
Shake bananowy
-
Koktajl z awokado
-
Koktajl z arbuza
-
Koktajl z kiwi
-
Zielony koktajl
-
Koktajl z ananasa
-
Koktajle i shake
Więcej informacji na temat soku z jarmużu
Sok z jarmużu to przepis idealny dla wszystkich miłośników zdrowego odżywiania. Robi się go naprawdę łatwo, a jego smak, ze względu na dodatek innych składników jest naprawdę pyszny. Ten sok sprawdzi się jako solidna porcja warzyw w zdrowej diecie, a w takim wydaniu ciężko jest przejść obok niego obojętnie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sok z jarmużu, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Potrzebujesz naprawdę niewiele, by stworzyć ten jakże pyszny, a przy tym niezwykle zdrowy napój. Świetnie sprawdzi się on jako drugie śniadanie czy podwieczorek. Można go wypijać z rana, by dodać sobie więcej energii na cały dzień. Ten zielony sok robiony na bazie jarmużu, selera naciowego i jabłek ma fantastyczny smak, który podbija serca wszystkich, którzy go spróbują.
Ten wyciskany sok może spokojnie zastąpić jedną porcję warzyw w ciągu dnia. Jest wykonany z wielu różnych warzyw i owoców, co sprawia, że zawiera dużo witamin i składników mineralnych. Oczywiście jego zdrowotną gwiazdą będzie niewątpliwie jarmuż, który nie bez przyczyny zaliczany jest do superfoods. Jest świetnym źródłem potasu, wapnia, witamin C i K, a także tych z grupy B. Zawiera bardzo dużo antyoksydantów, które chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także powstawaniem nowotworów. Jednym z najpopularniejszych i najsilniejszych jest sulforafan. Im dłużej pozostawiony rozgnieciony jarmuż przed użyciem, tym więcej sulforafanu w tym warzywie będzie.
Ten sok najlepiej zrobić z sokowirówki. Dzięki temu w łatwy sposób można pozbyć się zgrubień i łykowatych części, a sok wychodzi klarowny i niezbyt gęsty. To sprawia, że łatwiej się go pije.
Ten przepis na sok z jarmużu pozwala stworzyć pyszny koktajl w niespełna kilka minut. Wystarczy do tego tylko parę składników i dobrej jakości wyciskarka. Ze względu na duży udział warzyw sok ten nie ma aż tak wysokiego indeksu glikemicznego, dlatego może być włączony do diety osób z cukrzycą i insulinoopornością.
Sok z jarmużu i selera naciowego będzie idealnym pomysłem na pyszną i zdrową przekąskę, szczególnie dla osób na diecie. Jak wiadomo zwiększona ilość warzyw w diecie wpływa pozytywnie na odchudzanie, dlatego warto postawić na pyszne soki i koktajle. Z tego przepisu dowiesz się z czym łączyć jarmuż, by stworzyć coś pysznego.
Alergeny w soku z jarmużu
Lista alergenów dla soku z jarmużu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze soku z jarmużu
To bardzo zdrowy sok, który dostarcza dużej ilości witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Witaminy
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.