Sernik baskijski z kajmakiem i orzechami laskowymi
- Serek śmietankowy - serek Philadelphia (600 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (150 g)
- Śmietanka kremowa 30% (300 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 łyżka (10 g)
- Kajmak - 1 puszka (310 g)
- Orzechy laskowe (50 g)
Przepis na sernik baskijski z kajmakiem i orzechami laskowymi krok po kroku
Nagrzej piekarnik do 220 st. C (bez termoobiegu), a do tortownicy włóż papier do pieczenia (dwa razy - dwie warstwy).
Do miski dodaj jajka i cukier.
Miksuj kilka chwil i dodaj serek Philadelphia, śmietankę, szczyptę soli i mąkę.
Wszystko miksuj około 2 minuty.
Przelej masę do tortownicy.
Wstaw sernik do gorącego piekarnika, zmniejsz temperaturę do 200 st. C i piecz przez 60 minut.
Na ostatnie 20 minut dodaj termoobieg.
Wyłącz piekarnik, uchyl drzwiczki (do połowy) i studź w piekarniku.
Sernik ma nie być zbity. Gdy potrząśniesz tortownicą, sernik ma się "trząść" jak galaretka. Sernik po nocy w lodówce ładnie się zetnie.
Na ciepły sernik wyłóż kajmak i delikatnie go rozprowadź (równomiernie). Uważaj, bo sernik może się jeszcze rozpadać, więc podziel kajmak na mniejsze części.
Wierzch ciasta posyp posiekanymi drobno orzechami.
Sernik schładzaj przez minimum 12 godzin.
Nie podawaj ciepłego sernika - rozpadnie się.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika baskijskiego z kajmakiem i orzechami laskowymi
Sernik baskijski z kajmakiem i orzechami laskowymi to cudownie kremowe, łatwe i pyszne ciasto, które koniecznie musisz poznać. Sprawdź jak go zrobić. Sernik baskijski jest niesamowicie dobry, ma idealną konsystencję. To wypiek, który jest idealny na każdą okazję. Przygotowanie przepisu na sernik baskijski zacznij na minimum dobę przed planowanym podaniem. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób możesz zrobić ten wyjątkowy, znakomity sernik baskijski, poznaj najważniejsze informacje. To ciasto szybko zniknie ze stołu.
Sernik baskijski z kajmakiem i orzechami laskowymi jest deserem, który pochodzi z kuchni hiszpańskiej. Charakteryzuje go przypieczona skórka, zapadnięty środek i wysokie brzegi. Jego konsystencja jest bardzo kremowa. Sernik jest delikatny i fantastyczny. To doskonały pomysł na ciekawy wypiek, który można podać na święta czy imprezę. Świetnie sprawdzi się na niedzielny deser do kawy. Taki deser jest doskonały dla wszystkich, którzy lubią aksamitne ciasta. Wnętrze jest rozpływające się w ustach. Dodatek kajmaku i orzechów znakomicie podkreśla słodycz wypieku. Zrobienie sernika jest bardzo proste i stosunkowo szybkie.
Jak zrobić znakomity sernik baskijski? Na początku przygotuj sobie piekarnik oraz tortownicę. Koniecznie do tortownicy wyłóż podwójny papier do pieczenia. Zemnij go w dłoniach i zmocz wodą. Wtedy z łatwością go włożysz do tortownicy. Masa na sernik jest płynna, więc jedna warstwa papieru nie wystarczy. W misce zmiksuj jajka i cukier, a następnie dodaj resztę składników (oprócz kajmaku i orzechów laskowych). Po zmiksowaniu wylej masę do tortownicy i upiecz.
Przepis na sernik baskijski należy odpowiednio piec. Trzeba najpierw nagrzać piekarnik na wyższą temperaturę, a po nagrzaniu wstawić ciasto i zmniejszyć temperaturę. Przepis na sernik baskijski powinien piec się w stosunkowo wysokiej temperaturze, by jego powierzchnia była przypieczona. Pod koniec można dodać termoobieg.
Może wydawać Ci się, że sernik baskijski nie będzie upieczony. Otóż on taki ma być. Po upieczeniu, jak poruszysz tortownicą, sernik się trzęsie (podobnie do galaretki), ale będzie widoczne, że jest upieczony. Pozostaw go w piekarniku przy otwartych drzwiach – niech ostygnie. Gdy sernik będzie ostudzony (ale nie zimny), na wierzch wyłóż kajmak i posyp orzechami.
Jak zrobisz sernik baskijski, nie krój go, gdy jest ciepły. Tutaj konieczne jest odczekanie minimum 12 godzin, by sernik pod wpływem zimna ściął się. Te szybkie, łatwe i kremowe ciasto jest najlepsze po nawet 48 godzinach od zrobienia.
Alergeny w serniku baskijskim z kajmakiem i orzechami laskowymi
Lista alergenów dla sernika baskijskiego z kajmakiem i orzechami laskowymi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek śmietankowy
- Śmietanka kremowa 30%
- kajmak
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy laskowe
Wartości odżywcze sernika baskijskiego z kajmakiem i orzechami laskowymi
Przepis jest wysokokaloryczny. Występuje duża ilość tłuszczu i cukru. Dodatek orzechów wzbogaca przepis w nienasycone kwasy tłuszczowe, które są bardzo ważne w codziennej diecie.
Energia i białka
(205g)
Węglowodany
(205g)
Tłuszcze
(205g)
Witaminy
(205g)
Składniki mineralne
(205g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.