Kung pao
- Piersi kurczaka bez skóry (500 g)
- Orzeszki ziemne (100 g)
- Cebula czerwona - 1/2 sztuki (50 g)
- Papryka czerwona - 1/2 sztuki (125 g)
- Czosnek - 1 ząbki (10 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Sos sojowy - 2 łyżki (20 ml)
- Ocet ryżowy - 2 łyżki (20 ml)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
Przepis na kung pao krok po kroku
W misce połącz wszystkie składniki sosu, mieszając, aż cukier się rozpuści. Odstaw na bok.
W dużym garnku lub woku rozgrzej olej na średnim ogniu. Dodaj pokrojone w kostkę filety z kurczaka i smaż, aż będą złociste z każdej strony.
Dodaj cebulę, paprykę i czosnek. Smaż przez kilka minut, aż warzywa zmiękną.
Wlej sos do kurczaka i warzyw. Gotuj przez kilka minut, mieszając, aby składniki dobrze się połączyły i sos zaczął gęstnieć.
Dodaj prażone orzeszki ziemne i dokładnie wymieszaj.
Podawaj kurczak Kung Pao na ugotowanym ryżu lub makaronie.
Więcej informacji na temat kung pao
Kung Pao znane również jako Kung Pao Chicken, to klasyczne danie kuchni chińskiej, a dokładniej syczuańskiej, które wyróżnia się intensywnym smakiem i charakterystycznymi składnikami.
Koniecznie poznaj mój przepis na kung pao. Przygotuj składniki, które dokładnie wymieniam poniżej.
Jak zrobić kung pao,po syczuańsku? Głównym składnikiem naszej potrawy jest kurczak, czyli drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.
W misce połącz wszystkie składniki sosu, mieszając, aż cukier się rozpuści. Odstaw na bok. W dużym garnku lub woku rozgrzej olej na średnim ogniu.
Dodaj pokrojone w kostkę filety z kurczaka i smaż, aż będą złociste z każdej strony. Dodaj cebulę, paprykę i czosnek. Smaż przez kilka minut, aż warzywa zmiękną. Wlej sos do kurczaka i warzyw. Gotuj przez kilka minut, mieszając, aby składniki dobrze się połączyły i sos zaczął gęstnieć. Dodaj prażone orzeszki ziemne i dokładnie wymieszaj. Podawaj kurczak Kung Pao na ugotowanym ryżu lub makaronie. Po tym czasie nasz kurczak jest dobry do spożycia. Koniecznie sam przekonaj się, jaki jest smaczny.
Nasz prosty przepis jest gotowy i dobry do podania. Będzie to idealny pomysł na posiłek wieczorny lub na obiad.
Największy smak dodaje tutaj sos do kurczaka, który powstaje na podstawie wielu różnych sosów.
Kurczak na pewno zasmakuje całej Twojej rodzinie.
Alergeny w kung pao
Lista alergenów dla kung pao przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- orzeszki ziemne
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze kung pao
Do zagęszczenia sosu możesz dodać odrobinę skrobi ziemniaczanej.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.