Kruche żeberka w miodzie i musztardzie
- Żeberka wieprzowe (1000 g)
- Miód - 2 łyżki (30 g)
- Musztarda - 1 łyżka (10 g)
- Ketchup - 1 łyżka (10 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (25 ml)
Przepis na kruche żeberka w miodzie i musztardzie krok po kroku
Żeberka umyj i osusz. Pokrój na kawałki, które będą miały po 2-3 kostki.
Czosnek obierz i przeciśnij przez praskę. Dodaj łyżeczkę soli i wymieszaj z czosnkiem. Powstałą pastą natrzyj mięso.
Żeberka włóż do zamykanego pudełka i odłóż na 20-30 minut do lodówki.
Do miseczki wlej olej, miód, musztardę, ketchup. Dodaj łyżeczkę majeranku, przyprawy do mięsa, dużą szczyptę pieprzu. Wszystko dokładnie wymieszaj i odstaw na 10 minut.
Przygotowaną marynatą natrzyj przygotowane wcześniej mięso.
Odłóż do pojemnika i umieść na 3-4 godziny w lodówce.
Po tym czasie przełóż mięso do naczynia żaroodpornego. Piecz przez 1,5-2 godziny pod przykryciem w 180 st. C.
-
Żeberka
-
Żeberka w miodzie
-
Żeberka pieczone
-
Żeberka w kapuście
-
Żeberka wieprzowe
-
Zupa grochowa na żeberkach
-
Żeberka duszone
-
Kapuśniak na żeberkach
-
Żeberka bbq
-
Szponder wołowy
-
Żeberka z grilla
-
Marynata do żeberek
-
Żeberka w coli
-
Żeberka z piekarnika
-
Żeberka w sosie
-
Krupnik na żeberkach
-
Kwaśnica góralska
-
Żeberka w sosie bbq
-
Żeberka
Więcej informacji na temat kruchych żeberek w miodzie i musztardzie
Kruche żeberka w miodzie i musztardzie to smaczne rozwiązanie na obiad. Podane z gotowanymi ziemniakami i surówką ze świeżych warzyw są prawdziwą rozkoszą dla wszystkich smakoszy dań mięsnych.
Przepis na kruche żeberka w miodzie i musztardzie przygotowuje się niezwykle szybko. Takie soczyste, pieczone mięso jest znacznie smaczniejsze niż to smażone na patelni. Przekonaj się sam, jak zrobić by były naprawdę pyszne.
Na początku żeberka umyj i osusz. Pokrój na kawałki, które będą miały po 2-3 kostki. Czosnek obierz i przeciśnij przez praskę. Dodaj łyżeczkę soli i wymieszaj z czosnkiem. Powstałą pastą natrzyj mięso. Żeberka włóż do zamykanego pudełka i odłóż na 20-30 minut do lodówki. Do miseczki wlej olej, miód, musztardę, ketchup. Dodaj łyżeczkę majeranku, przyprawy do mięsa, dużą szczyptę pieprzu. Wszystko dokładnie wymieszaj i odstaw na 10 minut. Przygotowaną marynatą natrzyj przygotowane wcześniej mięso. Mięso w marynacie odłóż do pojemnika i umieść na 3-4 godziny w lodówce. Po tym czasie przełóż mięso do naczynia żaroodpornego. Piecz przez 1,5-2 godziny pod przykryciem w 180 st. C. Tylko tyle wystarczy, by na Twoim stole pojawiły się te najlepsze żeberka.
Mięso wieprzowe jest to określenie na produkt otrzymany ze świń. Informacje o jego spożywaniu możemy znaleźć już w mitologiach rzymskiej i greckiej. Ze względu na to, że świnie są najprostsze w rozrodzie, to szturmem podbiły one świat i tym samym stały się najpopularniejszym mięsem. Na stołach średniowiecznej Polski królowała głównie baranina, wołowina, drób i dziczyzna. Jednak z czasem wieprzowina była spożywana już przez wszystkie klasy społeczne. Wówczas spożywano około dwóch świń rocznie na rodzinę, gdy ubijano je na Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Wtedy też wykorzystywano każdy element mięsa wieprzowego, a nadmiar suszono, solono lub wędzono. Pomimo swojej popularności mięso wieprzowe zakazane jest w kuchni żydowskiej i muzułmańskiej. Za to cieszy się ogromną popularnością w kuchni polskiej czy chińskiej.
Żeberka wieprzowe to element pozyskiwany z półtuszy. W ich skład wchodzą kości żeber i mięśnie międzyżebrowe wieprzowiny. Wraz ze 100 g produktu dostarczymy 224 kcal, w tym około 19 g białka i ponad 16 g tłuszczów. Ze względu na to, że jest to mięso, to wraz z nim dostarczymy również witaminy z grupy B oraz witaminę A.
Alergeny w kruchych żeberkach w miodzie i musztardzie
Lista alergenów dla kruchych żeberek w miodzie i musztardzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
- przyprawa do mięsa
- przyprawa do mięs
Wartości odżywcze kruchych żeberek w miodzie i musztardzie
Żeberka wieprzowe to element pozyskiwany z półtuszy. W ich skład wchodzą kości żeber i mięśnie międzyżebrowe wieprzowiny. Wraz ze 100 g produktu dostarczymy 224 kcal, w tym około 19 g białka i ponad 16 g tłuszczów.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.