Faszerowane gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie paprykowo-pomidorowym
- Kasza manna (30 g)
- Mięso mielone wołowe (500 g)
- Ser gouda (100 g)
- Cebula (150 g)
- Czosnek (30 g)
- Kapusta biała (200 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (400 g)
- Bulion drobiowy (100 g)
- Papryka czerwona (140 g)
- Śmietanka kremowa 30% (100 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
- Masło klarowane (5 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na none krok po kroku
Na patelni rozgrzej olej. Cebulę i czosnek obierz. Posiekaj cebulę, czosnek przeciśnij przez praskę. Kapustę drobno poszatkuj. Podsmaż przez 5 minut. Podsmażone warzywa lekko ostudź.
Do mięsa dodaj przyprawy, kaszę mannę, jajko oraz warzywa. Wszystkie składniki trzeba bardzo dokładnie wymieszać do połączenia składników.
Ser podziel na kilka równej wielkości kawałków (tyle ile jest kotlecików). Ułóż część mięsa, nałóż część sera i otocz mięsem, by ser nie wystawał. Zrób kilka podłużnych, nadziewanych gołąbków.
Wyłóż gołąbki do naczynia żaroodpornego.
Paprykę pokrój w kostkę i podsmaż przez 5 minut na maśle z dodatkiem 1/4 łyżeczki czosnku granulowanego. Paprykę zblenduj razem z przecierem, przyprawami (oprócz natki i czosnku) oraz ze śmietanką i bulionem.
Zalej gołąbki sosem i wstaw do piekarnika na 40 minut. Piecz w 180 stopniach Celsjusza.
Gotowe gołąbki posyp natką. Podawaj z pieczonymi ziemniakami z masłem i czosnkiem oraz z sałatką wiosenną z sosem śmietanowym.
-
Papryka faszerowana
-
Faszerowana papryka
-
Papryki faszerowane
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana wege
-
Papryka faszerowana z piekarnika
-
Papryka faszerowana warzywami
-
Papryczki czereśniowe
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i ryżem
-
Papryka faszerowana surowym mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana fit
-
Papryka faszerowana kaszą
-
Papryka faszerowana wegetariańska
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym w sosie pomidorowym
-
Papryka faszerowana kurczakiem
-
Papryka faszerowana mięsem mielonym i pieczarkami
-
Pieczona papryka faszerowana
-
Papryka z mięsem mielonym
-
Papryka faszerowana
Więcej informacji na temat none
Któż nie lubi zapiekanych faszerowanych kotlecików? Sprawdź ten przepis na gołąbki faszerowane serem żółtym bez zawijania z sosem paprykowo-pomidorowym. To jest niebiańsko pyszne.
Faszerowanie kotlecików serem żółtym niesamowicie wzbogaca walory smakowe gołąbków bez zawijania z piekarnika. Zamiast sera żółtego w tej roli świetnie sprawdzi się także ser mozzarella. Podawaj z pieczonymi ziemniakami maślano-czosnkowymi oraz sałatką wiosenną. Natka pietruszki pięknie ozdobi danie i da przepyszny smak leniwych gołąbków.
Alergeny w none
Lista alergenów dla None przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
- Śmietanka kremowa 30%
- Masło klarowane
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze none
Ten przepis jest dosyć wysokokaloryczny. Zaleca się umiar w zjadanych porcjach. Mięso i ser zawierają sporo kwasów nasyconych, których spożycie nie powinno być zbyt wysokie. Potrawa ma jednak niski indeks glikemiczny.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.