Ciasto góra lodowa z mlekiem w proszku
- Jajko (2 szt.)
- Budyń (proszek) (60 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Cukier (50 g)
- Twaróg półtłusty (1000 g)
- Śmietanka kremowa 36% (300 ml)
- Cukier puder (50 g)
- Mąka pszenna typ 500 (100 g)
- Mleko w proszku (60 g)
Przepis na ciasto górę lodową z mlekiem w proszku krok po kroku
Żółtka oddziel od białek.
Białka ubij na gęstą pianę. Powoli wrzucaj żółtka i mieszaj aż do całkowitego połączenia się składników.
Do miski z pianą przesiej mąkę i proszek do pieczenia.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i wylej na nią ciasto. Wstaw całość do piekarnika nagrzanego do 180 st. C i piecz 40 minut.
Ser zmieszaj w misce z cukrem pudrem, gdy stworzy jednolitą warstwę.
Do sera dodaj mleko w proszku i budynie. Dokładnie wymieszaj.
Masę wyłóż na ostudzony biszkopt i włóż do lodówki.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Sernik na zimno z twarogu
-
Prosty sernik na zimno
-
Sernik bez sera
-
Sernik na zimno z malinami
-
Sernik na zimno z brzoskwiniami
-
Sernik oreo na zimno
-
Sernik ze śmietany
-
Fit sernik na zimno
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik kokosowy
-
Sernik na zimno z borówkami
-
Sernik na zimno
Więcej informacji na temat ciasta góry lodowej z mlekiem w proszku
Ciasto góra lodowa z mlekiem w proszku to wspaniały wypiek, który sprawdzi się idealnie na różnego rodzaju okazje. To doskonała opcja pełna smaku i niebieskiego koloru. To ciasto wyjątkowe i po prostu piękne. Idealnie się prezentuje, a jeszcze lepiej smakuje. Będzie doskonałym rozwiązaniem na rodzinne spotkania.
Przepis na ciasto góra lodowa z mlekiem w proszku jest niezwykle prosty, a przy okazji szybki. Choć ciasto wygląda na niezwykle skomplikowane, to jego przygotowanie zabiera tylko kilka minut. Całość jest po prostu pięknym sernikiem na zimno. Całość prezentuje się jednak tak pięknie ze względu na duży dodatek barwinka. To właśnie on odpowiada za piękny niebieski kolor, który przypomina barwą górę lodową wynurzającą się z wody. To ciasto bardzo łatwe, jednak robiące ogromne wrażenie. Zwłaszcza gdy aplikuje się barwnik nierównomiernie, tak, że wygląda, jak marmur. Dzięki tak pięknej prezencji spokojnie może gościć na stołach w czasie przeróżnych uroczystości.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ciasto góra lodowa z mlekiem w proszku, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Podstawowym składnikiem tego dania jest oczywiście ser. Najlepiej sprawdza się specjalny twaróg sernikowy, który można kupić w większości dużych sklepów. Najlepiej sprawdza się zwłaszcza ten niskotłuszczowy. Dzięki temu całość nie dostarcza nasyconych kwasów tłuszczowych, które niekorzystnie wpływają na układ krwionośny. To ciasto ze względu na to, że bazuje w dużej większości na twarogu, ma niski indeks glikemiczny, więc jest najlepszym wyborem dla osób z insulinoopornością, czy cukrzycą. Na spód układa się herbatniki lub biszkopty. Dużo lepiej się sprawdzają jednak herbatniki. Dla osób, które poszukują znacznie bardziej fit wersji, można również posłużyć się zdrowszymi ciasteczkami bezcukrowymi. Choć większość serników na zimno podaje się z galaretkami, jednak w tym przypadku nie ma takiej konieczności. Sernik z tego przepisu można też przygotować z normalnego twarogu, jednak wcześniej należy dobrze go zmielić, żeby był bardzo delikatny i drobny. W tym przypadku sernik jest bardzo waniliowy, jednak można dodać do niego budyniu o innych smaku, by całkowicie zmienić jego oblicze.
To doskonały pomysł na ciasto pyszne i szybkie. To również dobre rozwiązanie dla wszystkich miłośników prostych deserów. To ciasto jest tak smaczne, że znika z talerzy w mgnieniu oka.
Alergeny w cieście górze lodowej z mlekiem w proszku
Lista alergenów dla ciasta góry lodowej z mlekiem w proszku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Twaróg półtłusty
- Śmietanka kremowa 36%
- Mleko w proszku
Wartości odżywcze ciasta góry lodowej z mlekiem w proszku
To opcja, która dostarcza sporo cukru, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(172g)
Węglowodany
(172g)
Tłuszcze
(172g)
Witaminy
(172g)
Składniki mineralne
(172g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.