Z czym pić rum?

Z czym pić rum
Z czym pić rum
ikona podziel się
Opublikowano: 05.06.2023 r., 19:17 | Autor: Oliwia Gawron

Rum najlepiej komponuje się z drinkami, do najpopularniejszych napoi alkoholowych z wykorzystaniem rumu powstają takie drinki jak: mojito, cuba libre, czy pina colada.

Rum najlepiej podawać z dodatkiem lodu.

Z czym pić rum? Co jeszcze warto wiedzieć?

Mojito, cub libre czy pina colada większość z nas z na te hasła i prawidłowo kojarzą nam się z napojami alkoholowymi, czy jednak zastanawiałeś się kiedyś, na jakim rodzaju alkoholu powstają te trunki?

Ich wspólną cechą jest zawartość rumu w swoim składzie.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak pić rum poznaj moje dzisiejsze propozycje. Możemy wyróżnić akie rodzaje jak biały rum, ciemny rum, złoty rum. Na ich bazie możesz przygotować wiele drinków, a każdy z nich będzie miał zupełnie inny posmak. Niezależnie od tego drink z rumem idealnie smakuje z lodem i z limonką. Dzięki tym dodatkom będzie on smaczny. Rum to nic innego jest wysokoprocentowy alkohol, który jest wytwarzany z melasy lub soku trzcinowego. Rum powstaje w procesie fermentacji alkoholowej oraz destylacji melasy syropów, które powstały w wyniku produkcji cukru trzcinowego. Co ciekawe, nie ma jednej metody wytwarzania rumu, sposób, w który powstaje, jest ściśle uzależniony od miejsca, w którym powstaje. Niezależnie od tego pierwszym etapem produkcji naszego rumu jest fermentacja melasy lub soku z trzciny cukrowej. Następnie dodawane są drożdże, dzięki czemu następuje dalsza fermentacja.

W zależności od regionu wyróżnia się trzy sposoby fermentacji: spontaniczną kontrolowaną oraz kontrolowaną ciągłą. Podobnie jak w innych alkoholach ostatnim etapem jest dojrzewanie. Rum dojrzewa najczęściej około roku, miejsce, w którym rum odpoczywa to beczki dębowe po Burbonie. Rum zawiera jaka sama energetyczność jak wódka, w 100 g tego napoju znajduje się 231 kcal. Jak powszechnie wiadomo, alkohol jest toksyczny i w nadmiarze zdecydowanie niekorzystnie wpłynie na nasze zdrowie:

  • zwiększa ryzyko raka wątroby,
  • może powodować biegunki i wymioty oraz
  • prowadzi do uzależnienia, bo ma wysokie stężenie alkoholu.

Jednak spożywany w umiarkowanych ilościach może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Badania wykazały potencjalne korzyści z picia tego napoju alkoholowego. Pewne jest natomiast, że picie rumu w nadmiarze, podobnie jak w przypadku innych alkoholi jest szkodliwe dla zdrowia. Najbardziej popularne rodzaje rumów to:

• biały rum, który ma łagodny i delikatny smak, a najczęściej wykorzystywany jest do przygotowywania drinków, które większość z nas zna, ponieważ ich smak jest łagodny, ale jednocześnie dobrze wyczuwalny. Powstają z nim takie drinki jak Pina Colada, Mojito, Cuba Libre.

• Ciemny rum, który dojrzewa w dębowych beczkach po Burbonie nawet do kilku lat. Ich smak jest bardzo aromatyczny i wyrazisty

• Złoty rum, który ma charakterystyczną bursztynową lub złotą barwę, a jego smak zależy od rodzaju beczek, w których leżakują. Ich posmak może być waniliowy, migdałowy, a nawet wchodzić w nutę cytrynową.

Sam zdecyduj, który będzie najlepszy. Najlepiej przygotuj dowolny drink z użyciem rumu w swoim domu podczas imprezy z przyjaciółmi lub podczas rodzinnego spotkania. Jeśli podajesz rum bez drinka, warto przygotować kieliszki delikatnie zwężane do góry, wtedy smakuje najlepiej. Skoro już wiesz, jakie są rodzaje rumu i w czym pić rum koniecznie wykorzystaj moje dzisiejsze propozycje.

Zobacz pytania podobne do z czym pić rum?

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto