Kiedy widać efekty na diecie 1000 kcal?

Zobacz pytania podobne do kiedy widać efekty na diecie 1000 kcal?

To może wydać Ci się interesujące

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Kiedy widać efekty na diecie 1000 kcal? Co jeszcze warto wiedzieć?

Wiele osób, które rozpoczyna odchudzanie, zastanawia się, po jakim czasie pojawiają się pierwsze efekty. Nic dziwnego, podczas odchudzania bardzo liczy się motywacja, a utrata masy ciała dostarcza jej nieco więcej. Kiedy stracimy pierwsze kilogramy, zwykle mamy większą ochotę, by kontynuować cały proces.

Kiedy widać efekty na diecie 1000 kcal? To dieta niskokaloryczna, dlatego zwykle na pierwsze efekty nie trzeba czekać długo. Pojawiają się już po pierwszym tygodniu stosowania diety. Warto jednak wiedzieć, że pierwsze stracone kilogramy są wynikiem redukcji wody z organizmu, a nie tkanki tłuszczowej.

Jakie są zasady diety 1000 kcal? Głównym założeniem jest codzienne dostarczanie kalorii na poziomie 1000. Codzienne wskazania diety 1000 kcal zakładają również spożycie 150 g węglowodanów, 70 g białek i 20 g tłuszczów. Trzeba pamiętać o tym, by posiłki były różnorodne i zawierały warzywa oraz niewielkie ilości owoców. W ramach diety 1000 kcal wskazane jest picie dużej ilości soków warzywnych i wody.

Dieta 1000 kcal jest niezwykle popularna. Swoją popularność zawdzięcza głównie kolorowym magazynom i programom telewizyjnym. Dzieje się tak głównie ze względu na spektakularne efekty, które można osiągnąć dzięki niej, w dość krótkim czasie. Warto jednak pamiętać, że jest to dieta dość restrykcyjna, dlatego należy podchodzić do niej ze zdrowym rozsądkiem.

Warto jednak wiedzieć, że 1000 kcal dziennie to niezwykle mała liczba. Dla wielu osób jest to wartość zdecydowanie zbyt mała. Nie tylko utrudnia dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin, ale również może nie być wystarczająca dla utrzymania zdrowia. Wiele osób na diecie odchudzającej, dostarczając tak niską ilość energii, skarży się na złe samopoczucie, spadek energii, wypadanie włosów, a nawet zahamowanie procesów trawienia i zaburzenia cyklu miesiączkowego w przypadku kobiet. Dla wielu osób jest to bowiem ilość kalorii, która jest niższa niż podstawowa przemiana materii, czyli ilość kalorii niezbędna do utrzymania prawidłowej pracy całego organizmu. Warto więc dokładnie przemyśleć przechodzenie na ten rodzaj sposobu odżywiania. Warto też pamiętać, że stosować tak niską kaloryczność zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo, czyli powrotu utraconych kilogramów w szybkim tempie, który jest niebezpieczny dla zdrowia.

Jaką dietę lepiej wybrać? Warto wiedzieć, że ciężko jest zasugerować jeden model odżywiania dla wszystkich. Każdy ma bowiem inne potrzeby, a także upodobania. Warto więc dopasować dietę do siebie. Najważniejszy jest jednak odpowiedni deficyt energetyczny. To właśnie on umożliwia odchudzanie. Jeśli chcesz utrzymać dietę, musi ona być:

- sycąca,

- satysfakcjonująca,

- smaczna,

- odpowiednio zbilansowana.

Tylko takie menu będzie bezpieczne, a przy okazji na tyle ciekawe, że można korzystać z niego na co dzień. Staraj się również sięgać po produkty jak najmniej przetworzone, zwłaszcza warzywa i owoce, dzięki czemu osiągniesz poprawę zdrowia w naprawdę szybki i prosty sposób.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto