Kiedy solić cielęcinę? Co jeszcze warto wiedzieć?
Jeśli nie masz pomysłu na obiad dla całej Twojej rodziny, koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis, ale najpierw dowiedz się, kiedy solić cielęcinę?
Jest to niezwykle ważne, ponieważ posolenie mięsa w złym momencie sprawi, że nasze mięso stanie się gumowe i niesmaczne.
Zatem, w którym momencie solić cielęcinę?
Mięso należy solić dopiero po jego przyrządzeniu, najlepiej już, wtedy kiedy jest podane na talerzu.
Skoro już wiesz, jak zrobić mięso i jak doprawić cielęcinę koniecznie poznaj mój przepis na
kotleciki z cielęciny to będzie idealny pomysł na obiad dla całej Twojej rodziny.
Mięso jest niezwykle delikatne i kruche dlatego pokochają je z całą pewnością nie tylko dorośli, ale także dzieci.
Cielęcina należy do mięs chudych, jest zdecydowanie bardziej chude niż wieprzowina czy wołowina. Dodatkowo jest bogatym źródłem witamin z grupy B, cynku, a także żelaza hemowego, które jest dużo łatwiej przyswajalne przez nasz organizm niż żelazo niehemowe, czyli to pozyskiwane z roślin. Mięso to także źródło pełnowartościowego białka, które daje nam uczucie sytości na długi czas. Mięso z cielęciny idealnie pasuje i staje się jeszcze bardziej aromatyczne ze świeżymi ziołami. Wykorzystaj tutaj lubczyk, majeranek, cząber czy estragon. To wszystko sprawi, że mięso będzie niezwykle delikatne. Dzisiaj przedstawię Ci przepis na kotleciki z cielęciny, sam zobacz, jak w krótkim czasie przygotujesz pyszne danie obiadowe.
Kotleciki robi się praktycznie identycznie jak tradycyjne smażone kotlety mielone.
Wystarczy zamienić mięso na cielęcinę, która jest zdecydowanie bardziej chuda, idealnie nada się dla dzieci. Mięso wymieszać z jajkiem i przyprawami. Ja do farszu zawsze dodaję drobno pokrojoną cebulkę i czosnek przeciśnięty przez praskę. Nadaje to aromatu całej potrawie. Pamiętaj, że warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań obojętnie czy są one na ciepło, czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, co pozwoli zachować nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym. Do mięsa mielonego możesz dodać także wcześniej namoczoną zwykłą bułkę, ja odeszłam od tego zwyczaju, a kotlety wychodzą tak samo smaczne, co ważne podczas smażenia nie rozpadają się. Tak przygotowane mięso formuję w rękach w charakterystyczne spłaszczone kulki, obficie obtaczam w bułce tartej i smażę na rozgrzanym oleju rzepakowym.
Co ważne, po smażeniu możesz położyć mięso na ręczniku papierowym tak aby nadmiar tłuszczu spłynął. I to wszystko to mój prosty przepis na bardzo dobre kotleciki z cielęciny dla Ciebie i całej rodziny. Sam widzisz, że przyrządzanie cielęciny nie jest trudne, śmiało możesz przygotować ją w swoim domu.
Skoro już wiesz, jak wygląda gotowanie cielęciny, wypróbuj przepis. Smacznego!