Jakie ziemniaki wybrać na frytki?

Frytki to jedno z ulubionych dań wszystkich miłośników fast food, ale także ziemniaków. By były smaczne, oprócz odpowiedniej obróbki termicznej, czy przypraw, konieczne są także właściwe ziemniaki. Jakie ziemniaki wybrać na frytki?

Na ziemniaki idealnie sprawdzają się ziemniaki, które są delikatne i łatwo poddają się obróbce termicznej. Najlepsze frytki stworzysz z odmian ziemniaka:

- Augusta,

- Irga,

- Fresco,

- Flaming,

- Jelly,

- Irys,

- Pasat ,

- Sante.

To odmiany, które charakteryzują się średnim poziomem twardości. Ich skórka jest cienka, a po pieczeniu chrupiąca.W środku natomiast pozostają pulchne i miękkie.

Zobacz pytania podobne do jakie ziemniaki wybrać na frytki?

To może wydać Ci się interesujące

Jakie ziemniaki wybrać na frytki? Co jeszcze warto wiedzieć?

Frytki to jedno z ulubionych dań wszystkich miłośników fast food, ale także ziemniaków. By były smaczne, oprócz odpowiedniej obróbki termicznej, czy przypraw, konieczne są także właściwe ziemniaki. Jakie ziemniaki wybrać na frytki?

Na ziemniaki idealnie sprawdzają się ziemniaki, które są delikatne i łatwo poddają się obróbce termicznej. Najlepsza odmiana ziemniaka na frytki to:

- Augusta,

- Irga,

- Fresco,

- Flaming,

- Jelly,

- Irys,

- Pasat ,

- Sante.

To odmiany, które charakteryzują się średnim poziomem twardości. Ich skórka jest cienka, a po pieczeniu chrupiąca. W środku natomiast pozostają pulchne i miękkie.

Frytki to doskonały pomysł na smaczne, domowe, danie, które pasuje do wszystkiego. Choć można przygotować je z wielu różnych warzyw, klasyczne powstają oczywiście z ziemniaka. Ziemniaki przygotowane w taki sposób są nie tylko pyszne, ale też niezwykle uniwersalne. Pasują do naprawdę wielu dań. Możesz je podawać z :

- nuggetsami,

- kotletami,

- rybą,

- burgerem,

- sałatką,

- wrapem.

Możliwości jest naprawdę wiele. Najlepiej smakują oczywiście te tradycyjne, posypane solą. Jednak istnieje wiele sposobów na to jak je urozmaicić. Możesz przypiekać je z parmezanem, serwować z ciekawymi sosami np. dipem z awokado, posypać kolendrą, czy podawać jak w kuchni brytyjskiej z octem. Warto wypróbować wszystkie możliwości, by odkryć swój ulubiony sposób na to danie.

Dobre frytki, to nie tylko odpowiednia obróbka. Niezwykle ważne jest to z jakich ziemniaków je przygotujemy. Najlepsze są do tego celu ziemniaki typu B. To odmiana, która jest ogólnie stosowana w kuchni. Nie są ani zbyt mączyste, ani za bardzo twarde. Dzięki temu wspaniale się smażą, czy zapiekają. To niezwykle istotne w przypadku frytek. Kolejną ważną rzeczą jest również ich miękkości i puszystość już po upieczeniu, dzięki temu każda przegryziona frytka jest po prostu smaczna. Odpowiedni gatunek też jest ważny. Nie wszystkie ziemniaki nadają się na przygotowanie frytek. Te bardzo delikatne i rozpadające się raczej nie będą dobrym wyborem.

Choć frytki można znaleźć w każdej restauracji, najlepiej smakują te zrobione w domu. Możesz dzięki temu przygotować je w odpowiedni dla siebie sposób. Teraz gdy już wiesz jakie ziemniaki wybrać, możesz spokojnie sięgnąć po to naprawdę smaczne danie dużo częściej. Jeśli brak ci inspiracji na to jak przygotować je najlepiej, koniecznie sięgnij do wyróżnionych inspiracji. Znajdziesz tam przepis na idealne długie frytki, nie tylko z ziemniaka.

Oprócz wymienionych czynników bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej metody obróbki frytek. Można je przygotować nie tylko w garnku na głębokim tłuszczu. W sprzedaży są dostępne również specjalne frytkownice. Warto pamiętać, by najlepiej sięgać jednak po te, które nie wymagają smażenia na głębokim tłuszczu. Frytownica beztłuszczowa pozwala przygotować smaczne frytki, które są tak samo chrupiące, ale również zdrowsze i mniej kaloryczne. Innym dobrym sposobem na przygotowanie frytek jest też upieczenie ich w piekarniku. Dzięki temu mają mniejszą zawartość tłuszczu, a także są niezwykle chrupiące.

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto