Jak zrobić sok z aronii?

Opublikowano: 25.02.2023 r., 23:43 | Autor: Oliwia Gawron
 1. Owoce aronii dokładnie umyj i oczyść.
 2. Przełóż owoce do garnka, wlej 0,5 litra wody.
 3. Gotuj całość na niewielkim ogniu przez 30 minut.
 4. Odstaw sok do ostudzenia, odcedź sok od owoców za pomocą gazy.
 5. Przelej sok do garnka, wsyp cukier i ponownie zagotuj.
 6. Gdy cukier się rozpuści, ostudź sok i przelej go do szklanych butelek.

Jak zrobić sok z aronii? Co jeszcze warto wiedzieć?

Domowy sok z aronii do słoików to prosty pomysł na napój znany już od dawna nie tylko na zimę.

Unoszący się zapach przygotowywanych owoców zawsze kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, szczególnie teraz w okresie jesienno- zimowym. Aromatyczny, domowy napój na bazie delikatnie kwaskowych owoców umili Ci czas przy rodzinnym stole.

Zatem, jak zrobić sok z aronii?

Będziesz potrzebować tylko kilku tanich składników, takich jak: owoce aronii, woda oraz cukier, dodatkowo możesz postawić na sok z cytryny.

 1. Owoce aronii dokładnie umyj i oczyść.
 2. Przełóż owoce do garnka, wlej 0,5 litra wody.
 3. Gotuj całość na niewielkim ogniu przez 30 minut.
 4. Odstaw sok do ostudzenia, odcedź sok od owoców za pomocą gazy.
 5. Przelej sok do garnka, wsyp cukier i ponownie zagotuj.
 6. Gdy cukier się rozpuści, ostudź sok i przelej go do szklanych butelek.

Jeśli robisz zapasy na zimę i chcesz cieszyć się domowym sokiem dłużej, przelej go do szklanych butelek, pamiętaj jednak, że powinny być one wcześniej wyparzone.

Nasz pyszny kompot do obiadu jest dobry do spożycia. Wykorzystaj mój przepis na sok z aronii, przekonaj się sam, jaki jest łatwy i prosty w przygotowaniu.

W moim przepisie użyłam cukier biały, zamiast niego, możesz użyć cukier trzcinowy nie robi to jednak wielkiej różnicy.

Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej.

Będzie to idealny pomysł na dodatek do obiadu, ale też jako napój orzeźwiający. Pamiętaj, że płyny powinny być uzupełniane przez nas przez cały dzień na bieżąco. Za pierwszy stan odwodnienia uważa się uczucie pragnienia. Jeśli w tym momencie nie uzupełnimy ilości płynów, dojdzie do braku apetytu, osłabienia, zawrotów i bóli głowy, gorączki, a nawet zaburzeń rytmu serca i skurczy mięśni.

To objawy pierwszego etapu odwodnienia, każdy z nas zapewne wie, że ubytek wody powyżej 15% masy ciała prowadzi do śmierci. Organizm ludzki jest w stanie wytrzymać 6-7 dni bez dostarczania płynów, w zależności od warunków pogodowych. Skoro o wodzie mowa zachęcam do korzystania z butelek wielokrotnego użytku z filtrem lub dzbanków działających na takiej samej zasadzie. Nie kupujmy wody w plastikowych butelkach, to niezwykle ważna kwestia dla naszego klimatu.

Koniecznie wykorzystaj mój sprawdzony przepis na najlepszy sok z owoców i przekonaj się, jak pyszny jest w smaku. Domowe przetwory będą zawsze lepszą propozycją niż wersje kupne, dzięki temu wiesz, co znajduje się w środku, jak się robi poszczególne produkty, ile cukru zawiera dany produkt i jak wyglądał jego proces technologiczny i w jakich warunkach został przeprowadzony. W podobny sposób możesz przygotować domowe napoje z wielu dowolnych owoców. Postaw na te, które są obecnie sezonowe. Wtedy ich smak będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty, a cena samego produktu nie będzie tak wysokie, jak poza sezonem. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego, postaw na domowy sok i przekonaj się, jaki jest dobry w smaku, nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

Zobacz pytania podobne do jak zrobić sok z aronii?

Polecane przepisy

Załóż konto
 • zapisywać ulubione przepisy
 • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
 • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto