Jak zrobić popcorn karmelowy? Co jeszcze warto wiedzieć?
Popcorn karmelowy to doskonała opcja, która sprawdzi się jako przekąska. Co najlepsze można ją przygotować w kilka chwil w swoim własnym domu. A więc jak zrobić popcorn karmelowy? Oto posty przepis na popcorn karmelowy:
- Najpierw przygotuj zwykły popcorn według instrukcji w mikrofali.
- W rondelku roztop masło (pół kostki) i połącz je z cukrem (szklanką) i miodem (łyżeczką). Masa powinna dobrze się wymieszać i zgęstnieć.
- Gotowy popcorn polej masą karmelową i dokładnie wymieszaj.
- Popcorn wyłóż na blachę i podpiecz przez 15, maksymalnie 20 minut w piekarniku nagrzanym do 120 stopni C.
- Przed serwowaniem nieco wystudź popcorn.
Teraz gdy już wiesz, jak przyrządzić słodki popcorn w domu, możesz sięgać po niego nawet częściej. Domowy popcorn jest niezwykle pyszny, a przy okazji prosty w przygotowaniu. To dobry wybór również dla dzieci. Przepis na popcorn karmelowy jest niezwykle łatwy. Całość można wykonać w ekspresowym tempie. To świetny pomysł na przekąskę nawet dla najmłodszych. Przy pomocy kogoś dorosłego spokojnie poradzą sobie z wykonaniem tego wspaniałego przysmaku.
Popcorn karmelowy najlepiej smakuje, kiedy jest domowy. Dzięki temu można jeść go jeszcze wtedy, gdy jest ciepły, a w takim wydaniu jest najsmaczniejszy. W dodatku można zupełnie skontrolować słodkość karmelu i stworzyć go bez dodatkowych konserwantów, czy wzmacniaczy smaku.
Popcorn zwykle kojarzy się ze słoną przekąską. Jednak choć prażona kukurydza zazwyczaj podawana jest z solą, czy masłem, można przygotować go również na słodko. Najlepszy jest ten karmelowy, o chrupiącej skórce, podawany jak w kinie. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom wszystkich słodkości. Popcorn karmelowy jest świetną przekąską, idealną do filmowych maratonów. Można go zrobić w bardzo łatwy sposób z kilku prostych produktów, które zwykle goszczą w domowej spiżarni. Choć można go zrobić również z dodatkiem soli. Jednak dominującym dodatkiem jest wspaniały karmel, zrobiony w prostej, domowej wersji.
Historia wynalezienia popcornu nie jest do końca jasna, najprawdopodobniej jest on znany ludziom już od tysięcy lat. W sklepach spożywczych mamy dostęp zarówno do ziarna kukurydzy przeznaczonego do uprażenia oraz ogromny wybór różnego rodzaju popcornu do mikrofali. Warto jednak pamiętać, że samodzielne uprażenie jest zdecydowanie najlepszą opcją. Nie tylko jest zdrowsze, ale również dostarcza sporo radości.
Wiele osób zastanawia się, czy popcorn jest zdrową przekąską. W porównaniu z innymi przekąskami popcorn charakteryzuje się sporą zawartością błonnika, magnezu, białka i cukru. Zawiera też dawkę żelaza, potasu i cynku. Popcorn jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego - w 100 g popcornu jest 10 g tego składnika. Ma on korzystny wpływ na organizm: poprawia trawienie, zapobiega cukrzycy. Ma też pozytywny wpływ na układ krążenia. W składzie prażonych ziaren znajdziemy również polifenole – cenne związki chemiczne o właściwościach przeciwutleniających. Zabezpieczają one organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Warto więc włączyć go do swojej diety.