Jak zrobić pasztet z królika? Co jeszcze warto wiedzieć?
Jak zrobić pasztet z królika? Najpierw należy przygotować odpowiednie składniki. Będziesz potrzebować co najmniej jednego królika, dobrze również użyć podrobów z niego. Oto prosty i pyszny przepis na pasztet z królika:
- Należy przygotować mięso. Mięso wrzuć do garnka i zalej wodą. Dodaj ziele angielskie, liść laurowy i warzywa: marchew, pietruszkę i seler. Gotuj 2 godziny.
- Warzywa i mięso wyciągnij i ostudź. Dodaj kilka łyżek bulionu i zblenduj na gładką masę. Jeśli nie będzie gęsta, możesz dodać czerstwą bułkę.
- Do masy mięsno warzywnej dodaj 2 jajka i 4 łyżki bułki tartej. Dokładnie wymieszaj.
- Przygotowaną masę przełożyć do foremki keksowej.
- Piecz przez 60 minut w temperaturze 180°C.
Pasztet można przygotować z różnych rodzajów mięs, jednak najlepiej użyć do niego mięsa z królika. Dlaczego? Dzięki temu można osiągnąć naprawdę fantastyczny smak. Choć bez problemu można kupić pasztet w sklepie, to jednak ten pieczony w domu jest najlepszy. Jest nie tylko smaczny, ale również dobry dla zdrowia. Domowy pasztet wolny jest od dodatków, takich jak konserwanty, spulchniacze, czy emulgatory. Nie ma w nim również wzmacniaczy smaku. Dzięki temu stanowi naprawdę dobry wybór na co dzień. Wszystkie składniki są również najlepszej jakości.
Ten prosty przepis na pasztet wspaniale sprawdzi się na święta. Jest swojski i domowy, przez co skradnie serca wszystkich miłośników tradycji. Pieczony pasztet mięsny można zjadać na kanapkach. Pasztet można też robić do słoików. Jednym z mniej znanych sposobów na wykorzystanie pasztetu jest podawanie go na ciepło. Podobnie jak pieczeń mięsną, dobrze jest go podawać z aromatycznym sosem. Idealnie komponuje się wtedy z ziemniakami i kluskami. Taki pomysł na obiad jest niezwykle elegancki, więc sprawdzi się na wszelkiego rodzaju przyjęcia.
Mięso z królika należy do mięs białych, łatwostrawnych, delikatnych i soczystych. Ugotowane dostarcza 114 kcal/100 g. Charakteryzuje się wysoką zwartością białka i niską zawartością tłuszczu. Choć gości w menu nie tak często, jak drób, czy wieprzowina, można śmiało go wybierać częściej. To mięso stanowi doskonałą alternatywę dla czerwonego. Dlatego, że jest wolne od tłuszczów nasyconych. Mięso królicze zawiera wysoki procent kwasu linolenowego. Jest on podobny do tego, który jest obecny w mięsie i rybach. Badania pokazują, że spożywanie kwasu linolenowego doskonale wpływa na organizm człowieka i zmniejsza ryzyko schorzeń układu sercowo-naczyniowego, co jest niezwykle istotne w kontekście epidemii tych właśnie schorzeń. W dodatku mięso królicze charakteryzuje się niską zawartością cholesterolu i ma niską zawartość sodu, a zatem jest bardzo przyjazne dla serca. Zawartość wapnia i fosforu w tym mięsie jest większa niż w jakimkolwiek innym produkcie mięsnym na rynku.
Teraz gdy już wiesz, jak się robi swojski pasztet samodzielnie, możesz przygotować go na wszelkiego rodzaju uroczystości. Pasztet pieczony w piekarniku jest aromatyczny i niezwykle apetyczny. Sprawdzi się na co dzień dla wszystkich miłośników mięs.