Jak zrobić nalewkę z malin? Co jeszcze warto wiedzieć?
Nalewka z malin to wspaniały domowy trunek, który nie tylko świetnie smakuje, ale również pięknie się prezentuje. Wszystko przez słodkie maliny, które w połączeniu ze spirytusem i cukrem tworzą naprawdę świetną nalewkę. Idealnie pasuje do wszelkich deserów, a także wypijana bez dodatków. Ma tak świetny smak, że na pewno przypadnie do gustu wszelkim miłośnikom domowych alkoholi.
Zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z malin? Do jej wykonania będziesz potrzebować:
- kg malin,
- ml spirytusu,
- g cukru.
- Maliny umyj i oczyść. Przełóż do dużego słoika.
- Spirytus wymieszaj z 1,5 szklanki wody i taką mieszanką zalej maliny. Całość odłóż na 2 tygodnie.
- Po tym czasie zlej alkohol z malin do osobnego słoika.
- Maliny w słoju zasyp cukrem i odstaw na kolejne 2 tygodnie.
- Po tym czasie syrop z malin zlej i połącz go z alkoholem. Przelej do butelek i odstaw na miesiące w ciemne miejsce
Przepis na nalewkę z malin sprawdzi się idealnie dla wszystkich miłośników smacznych i domowych alkoholi. Domowa nalewka zaskakuje pysznym, słodkim smakiem. To przepis idealny dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak zrobić nalewkę z malin, która ma idealnie wyważony smak. Nie jest ani zbyt słodka, ani gorzka. W dodatku ma piękny ciemnoróżowy kolor, który przyciąga wzrok. Prezentuje się pięknie w kieliszku i w butelce. Wiele osób obawia się, że przygotowanie nalewki samodzielnie w domu może być zbyt skomplikowane. Nie jest to jednak prawda. Najważniejszy jest sprawdzony przepis. Jeśli spodoba ci się przygotowywanie nalewek samodzielnie w domu, koniecznie sięgnij po inne przepisy. Znajdziesz je w wyróżnionych propozycjach na tej stronie.
Najlepsza nalewka to ta ze świeżych malin, nie ma innej opcji, by przygotować ten smaczny domowy trunek. W tym przypadku odpadają maliny mrożone, czy dostępne w sklepach kompoty malinowe. Nie nadają się one do przygotowania tego alkoholu, więc lepiej postawić na świeże owoce. Najlepiej jest więc przygotować nalewkę w sezonie letnim, gdy można bez problemu dostać świeże maliny, a ich cena nie jest zbyt wysoka. Jeżeli chce się wzbogacić jej aromat, można dodać do niej liści świeżej mięty. To sprawi, że nalewka będzie miała bardzo świeży smak.
Teraz gdy już wiesz, jak się robi nalewkę z malin na spirytusie, koniecznie przygotuj ją w letni dzień. To prosty przepis, a nalewka jest tak pyszna, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie. To dobra opcja dla wszystkich miłośników letnich, owocowych i lekkich trunków.
Malinówka jest trunkiem znanym od dawna i wykorzystywanym również w tradycyjnej medycynie naturalnej. Znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i ściągających. Mówi się również, że może zapobiegać anemii. Maliny znane są ze swojego dobrego wpływu na układ hormonalny - zwłaszcza kobiecy, dlatego nalewkę poleca się również na złagodzenie bólu miesiączkowego. Nalewka z malin wykazuje podobne właściwości, co produkt, z którego pochodzi. Owoce malin są bogatym źródłem witamin, składników mineralnych i kwasów organicznych. Jednak warto pamiętać, że ze względu na alkohol nie powinna gościć w menu zbyt często.