Jak zrobić kawę mrożoną? Co jeszcze warto wiedzieć?
Jak zrobić kawę mrożoną? To niezwykle prosty napój, którego przygotowanie nie zajmie więcej niż kilka minut. Oto najprostszy sposób:
- Zaparz kawę tradycyjnie, w sposób, który zwykle to robisz, czy to przy użyciu ekspresu do kawy, kawiarki, czy wrzątku z czajnika.
- Kawę możesz posłodzić, jeśli zwykle to robisz.
- Kawę możesz lekko przestudzić, jeśli podajesz ją z mlekiem lub całkowicie ostudzić, gdy pijesz czarną kawę.
- Do kawy dodaj kostki lodu i mleko, jeśli używasz. Całość dokładnie wymieszaj.
- Napój możesz podawać z dodatkiem syropu smakowego.
Kawa smakowa to doskonała opcja na ciepły letni dzień. Wspaniale gasi pragnienie, ale również dobrze smakuje i dodaje energii. Jeśli szukasz inspiracji na to jak się robi ten smaczny napój, to koniecznie wypróbuj przepis na kawę mrożoną, który znajduje się powyżej.
Kawę mrożoną możesz przygotować zarówno z kawy rozpuszczalnej, jak i tej ziarnistej. Obie opcje są równie smaczne i szybkie do stworzenia. Gotową kawę podawaj z lodem, by była odpowiednio chłodna. Taka kawa sprawdzi się najlepiej latem, jednak jest smaczna również zimą. To dobra opcja na urozmaicenie swoich codziennych napojów. Najlepsza kawa to ta bez cukru, jednak jeśli nie potrafisz wypić jej bez dodatku słodzika, to pamiętaj, by nie dodawać go zbyt dużo. Możesz też, zamiast cukru użyć ksylitolu lub erytrytolu. To bezpieczna i smaczna opcja. Może się wydawać, że mrożona kawa jest dobra, tylko jeśli wybierzemy taką z kawiarni. Jednak nie musi tak być. Również w domu możesz przygotować kawę, która nie tylko jest szybka, ale również niezwykle aromatyczna i pełna smaku. Należy jednak wybrać odpowiednią ilość dodatków i wybrać produkty dobrej jakości. Sięgnij więc po kawę, która jest niekoniecznie droga, ale naprawdę dobra. To ona jest podstawą Twojego napoju. Jej smak jest więc niezwykle ważny.
Świeża kawa jest niezwykle smacznym dodatkiem do pysznego śniadania, ale także deseru. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej dnia. Wcale nie trzeba z niej rezygnować. Kawa ma naprawdę dobroczynny wpływ na cały organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Działa pobudzająco na umysł, zwiększa pamięć krótkotrwałą i ułatwia koncentrację. Długofalowo kawa, a konkretnie kofeina, teofilina i teobromina, wpływa na zmniejszone ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona i Alzheimera. Kawa może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Jednak taki wynik pojawił się u osób które piły naprawdę sporo kawy - około 6 do 7 filiżanek dziennie. Największe korzyści z picia kawy zaobserwowano w grupie osób, która piła kawę mieloną z kofeiną lub kawę bezkofeinową. Kofeina przyśpiesza przemiany metaboliczne w organizmie, a szczególnie spalanie tłuszczów. Dlatego często jest jednym ze składników preparatów ułatwiających zrzucenie nadwagi. Filiżanka kawy bez mleka i cukru to 0 kcal. A do tego kawa przyspiesza procesy trawienia. Nawyk picia 3-5 filiżanek dziennie kawy nie zwiększa ryzyka nadciśnienia tętniczego. Ponieważ im częściej pijemy kawę, tym szybciej rozwija się tolerancja organizmu na kofeinę.