Jak zrobić hot doga?

Jak zrobić hot doga
Jak zrobić hot doga
ikona podziel się
Opublikowano: 04.02.2023 r., 23:28 | Autor: Magda Panek
 1. Na początek przygotuj:
 2. podłużną bułkę,
 3. dobrą jakościowo parówkę,
 4. odrobinę ulubionego sosu,
 5. cebulę,
 6. rukolę,
 7. kilka plastrów pomidora,
 8. ogórka konserwowego.
 9. Bułkę przekrój wzdłuż tak, aby nie przeciąć bułki do końca.
 10. Następnie bułkę opiecz w piekarniku.
 11. Parówkę ugotuj w wodzie.
 12. Środek bułki posmaruj sosem, połóż plastry cebuli, rukolę, plasterki pomidora oraz plasterki ogórka konserwowego.
 13. Na wierzch warzyw ułóż parówkę.
 14. Gotowego hot-doga podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

Podstawowa wersja:

 1. Aby przygotować bardziej podstawową wersją hot-doga przygotuj:
 2. specjalną bułkę do hot-dogów (posiada ona wycięcie na parówkę w środku),
 3. parówkę,
 4. ulubiony sos.
 5. Bułkę podgrzej w piekarniku, aby zarumieniła się.
 6. Parówkę ugotuj.
 7. Do otworu w bułce wlej sos i włóż parówkę.
 8. Gotowego hot-doga podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Jak zrobić hot doga? Co jeszcze warto wiedzieć?

Hot-dog to gorąca parówka lub kiełbaska, która serwowana jest w długiej bułce z dodatkiem sosów (np. musztardy, ketchupu). Jest to danie zaliczanie do dań typu fast-food i wywodzi się z kuchni amerykańskiej. Podstawowymi składnikami do przygotowania hot-dogów jest podłoża bułka oraz parówka. A co dodać do hot doga? Jako dodatki najczęściej wykorzystywane są sosy (np. ketchup, musztarda, majonez), a także warzywa (np. cebula, sałata, pokrojona kapusta, pomidory, ogórki świeże lub kiszone itp.). Hot-dog stanowi doskonały pomysł na kolację dla dzieci i dorosłych (warto jednak wykorzystać świeże i dobre jakościowo produkty). Przepis na hot dogi przygotowywane w domu jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Produkty do przygotowania pysznych hot-dogów są dostępne w większości sklepów spożywczych.

A więc jak zrobić hot doga? Na początek przygotuj podłużną bułkę, dobrą jakościowo parówkę, odrobinę ulubionego sosu, cebulę, rukolę, kilka plastrów pomidora oraz ogórka konserwowego. Bułkę przekrój wzdłuż tak, aby nie przeciąć bułki do końca. Następnie bułkę opiecz w piekarniku. Parówkę ugotuj w wodzie. Środek bułki posmaruj sosem, połóż plastry cebuli, rukolę, plasterki pomidora oraz plasterki ogórka konserwowego. Na wierzch warzyw ułóż parówkę. Gotowego hot-doga podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

Aby przygotować bardziej podstawową wersją hot-doga przygotuj specjalną bułkę do hot-dogów (posiada ona wycięcie na parówkę w środku), parówkę oraz ulubiony sos. Bułkę podgrzej w piekarniku, aby zarumieniła się. Parówkę ugotuj. Do otworu w bułce wlej sos i włóż parówkę. Gotowego hot-doga podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

A jakie parówki wybrać do przygotowania hot-dogów? Parówki to wysoko przetworzone produkty mięsne, które zaliczamy do wędlin. Parówki są wysokokaloryczne i w większości przypadków nie posiadają wartości odżywczych. Jednak nie można generalizować - bowiem wartość odżywczą parówek zależy od jakości oraz rodzaju użytego mięsa. Na rynku polskim możemy kupić parówki drobiowe, wieprzowe lub drobiowo-wieprzowe. Warto wybierać wysokiej jakości parówki wieprzowe, które zawierają około 94% mięsa z szynki oraz wysokiej jakości parówki drobiowe, które w 93% składają się z mięsa drobiowego.

Pomidory to doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych. Znajdziemy w nich przede wszystkim likopen, który zaliczany jest do silnych przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze zmniejszają produkcję wolnych rolników i wpływają na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalniają procesy starzenia się. Do witamin obecnych w pomidorach możemy zaliczyć witaminę A, E, C oraz niektóre witaminy z grupy B. Natomiast do składników mineralnych, które zawierają pomidory: zaliczymy wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód oraz cynk.

Podsumowując: wiesz już jak zrobić dobre, domowe hot-dogi. Przygotowanie hot-dogów jest bardzo szybkie, dlatego warto wykorzystać je na kolację dla całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na produkty, które zamierzasz wykorzystać do przygotowania domowych hot-dogów. Do ich wykonania warto wybrać parówki z wysoką zawartością mięsa, świeże warzywa lub przetwory.

Polecane przepisy

Załóż konto
 • zapisywać ulubione przepisy
 • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
 • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto