Jak uprażyć migdały?

Jak uprażyć migdały
Jak uprażyć migdały
ikona podziel się
Opublikowano: 15.06.2023 r., 1:59 | Autor: Oliwia Gawron

Migdały, inne orzechy i nasiona to bardzo ważny element w naszej diecie. Powinny one znaleźć się one w naszym jadłospisie codziennie. Możesz je włączać na surowo lub w formie prażonej.

Zatem, jak uprażyć migdały w swoim domu?

  1. Wymieszaj migdały z odrobiną soli.
  2. Przełóż je na blaszkę do pieczenia.
  3. Upiecz migdały w piekarniku przez około 15 minut w 180 stopniach.

Jak uprażyć migdały? Co jeszcze warto wiedzieć?

Migdały i inne orzechy to składniki, których nie powinno zabraknąć w Twoim jadłospisie, dlatego koniecznie poznaj mój sprawdzony sposób jak uprażyć migdały bez tłuszczu na patelni w domu.

  1. Wymieszaj migdały z odrobiną soli.
  2. Przełóż je na blaszkę do pieczenia.
  3. Upiecz migdały w piekarniku przez około 15 minut w 180 stopniach.

Sam widzisz, jak proste jest prażenie migdałów.

Oczywiście, jeśli chcesz, możesz przygotowywać migdały bez soli, będą tak samo pyszne.

Skoro już znasz mój sprawdzony sposób na prażone migdały. Przekonaj się, gdzie możesz je użyć, idealnie sprawdzi się owsianka budyniowa na idealne rozpoczęcie dnia. Zdrowa i smaczna owsianka na śniadanie nie tylko nasyci Cię na długie godziny, ale dostarczy cennych składników do Twojego organizmu. W sklepie jesteśmy w stanie dostać płatki owsiane górskie oraz błyskawiczne.

Do wykonania owsianek polecam płatki owsiane górskie, są one mniej przetworzone niż błyskawiczne, mają większą strukturę i dostarczą nam więcej błonnika. Charakteryzują się, także niższym indeksem glikemicznym niż błyskawiczne. Dodatkowo są bogatym źródłem składników mineralnych takich jak: żelazo, magnez, potas, cynk oraz błonnika pokarmowego, który między innymi usprawnia pracę naszych jelit. Warto włączyć produkty zawierające płatki owsiane do naszej codziennej diety np. wykorzystać je do porannej owsianki lub koktajlu.

Podsumowując płatki owsiane, które są głównym składnikiem owsianek, dostarczą nam wielu cennych składników do naszego organizmu.

Kolejnym składnikiem jest mleko. Możesz skorzystać z mleka krowiego w wersji tradycyjnej lub bez laktozowej, śmiało możesz wymienić je na dowolny napój roślinny. Zwróć uwagę, aby nie zawierał on zbyt dużych ilości cukru dodanego.

Zatem jak zrobić owsiankę budyniową?

W pierwszej kolejności wlej mleko/napój roślinny do rondelka i delikatnie podgrzewaj.

Dodaj budyń o dowolnym smaku i płatki owsiane. Najlepiej sprawdza się tutaj budyń o smaku śmietankowym lub waniliowym. Gotuj całość do maksymalnego napęcznienia płatków. Po około 5 minutach owsianka będzie pyszna i gotowa do spożycia.

Nie zapominaj o dodatku świeżych owoców, postaw na owoce jagodowe, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. Warto dodać posiekane orzechy, postaw na migdały lub orzechy włoskie, a jeśli wolisz owsiankę w nieco słodszej wersji. Dodaj odrobinę miodu. Owsianka może przyjmować różne postacie i smaki, postaw na swoje ulubione dodatki i przygotuj swoją ulubioną.

Skoro już znasz mój przepis na owsiankę budyniową, wykorzystaj go i przygotuj dla całej rodziny. Będzie to idealny pomysł na śniadanie lub lunch, nie tylko na diecie. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego.

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto