Jak ubić śmietanę z żelatyną? Co jeszcze warto wiedzieć?
Jeśli jesteś w trakcie przygotowywania tortu, ciasta lub domowego deseru i nie wiesz, jak ubić śmietanę z żelatyną koniecznie przeczytaj i przekonaj się, że domowa sztywna śmietana jest prosta w przygotowaniu, a desery z jej użyciem, niesamowite. Bita śmietana z żelatyną idealnie sprawdzi się do słodkich wypieków, ale będzie też to idealny przepis na bitą śmietanę do deserów.
Zatem, jak zrobić bitą śmietanę z żelatyną w domu?
- W osobnej misce przygotuj żelatynę i odstaw do ostygnięcia.
- Śmietanę przełóż do miski i zacznij ubijać.
- Połącz obie masy i delikatnie wymieszaj.
Sam widzisz w jak prosty sposób, powstaje bita śmietana z żelatyną, z łatwością zrobisz ją samemu.
Jeśli jednak brakuje Ci pomysłu na jej wykorzystanie, poznaj mój przepis na tort banoffee. W tym przepisie, zamiast serka mascarpone możesz użyć sztywnej śmietany. To pyszne połączenie domowego biszkoptu, z bananami, kremem na bazie serka mascarpone i masy kajmakowej. Historia tego tortu sięga lat 70 XX wieku, jak widzisz, jest to już od dawna znany przepis na pyszny deser.
Dlatego dzisiaj przedstawię Ci przepis na tort banoffee.
Masz ochotę na słodki deser, który szybko przygotujesz w swoim domu? Mam dla Ciebie przepis na sernik chałwowy na kruchym spodzie. To klasyczny, puszysty sernik, który kocha chyba każdy, a w połączeniu z chałwą jest jeszcze lepszy.
Sernik chałwowy jest pyszny, a wbrew pozorom bardzo prosty w przygotowaniu, efekt jest niesamowity. Ciasto zrobi wrażenie pod każdym względem, na wszystkich przybyłych gościach. Może ta nowa wersja sernika z chałwą będzie gościł w Twoim domu nie tylko jako słodki deser, ale jako tradycyjne świąteczne ciasto?
Poznaj mój przepis na nowoczesny sernik z chałwą.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować podstawowe składniki, które są ogólnodostępne, w każdym sklepie, czyli herbatniki, masło, całe jaja, twaróg sernikowy z wiaderka, mascarpone, chałwa, cukier, puder, espresso i skrobia ziemniaczana.
W moim przepisie użyłam cukier biały, zamiast niego możesz użyć cukier brązowy, nie robi to jednak wielkiej różnicy. Każdy rodzaj będzie dobry.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej. Do przygotowania ciasta potrzebny jest serek mascarpone, który jest wysokoenergetyczny. Swoją kremową konsystencję zawdzięcza wysokiej zawartości tłuszczu maślanego w swoim składzie, co ściśle wiąże się z dużą zawartością cholesterolu. W 100 g produktu znajduje się, aż 44 g tłuszczów, w tym większość to nasycone kwasy tłuszczowe niekorzystne dla naszego organizmu. Ponadto w 100 g produktu znajduje się, aż 123 g cholesterolu. Jeśli, bardzo lubisz smak serka mascarpone w deserach, ale przerażają Cię ilości tłuszczu i cholesterolu, nic straconego.
Skorzystaj wtedy z mascarpone w wersji light.
Do mojego ciasta wykonałam spód z wykorzystaniem herbatników, które stworzą chrupiącą warstwę. Możesz też zdecydować się na sernik na spodzie chałwowym o tradycyjnym nadzieniu.